Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod lako » 23 říj. 2015, 10:05

:arrow: slon ,dymek neni nikdy dost :-)
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod pby » 01 črc. 2016, 07:01

Mňa by zaujímalo ako to mate s fajkami na testovanie tabakov ? Mate jednu cez ktorú testujete tabaky alebo, povedzme 3 fajky jednu na latakiove zmesi, jednu na virginiove a ďalšiu na orient ? Alebo používate kukuričku ? Som na začiatku čo sa fajky týka a zaťal mam 5 vzoriek tabaku a na každý som si kúpil kukuričku za 2e :mryellow: musím povedať, že je to paráda ale na každý tabak kupovať novu kukuričku sa i nechce - aj keď chuť je 100% bez príchuti iného (pôvodného) tabaku vo fajke.
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Alter Egon » 01 črc. 2016, 07:31

Ano, dyýmky si můžeš takhle rozdělit typově (latakie, vidrginie, aromatic ...). Kukuřičky používám také tak. Hlavně teda doporučuji vykouřit kouřit v jedné dýmce kontinuálně za sebou je jeden tabák. Řekl bych, že minimum je tak půlka krabičky na to, abys dokázal postřehnout I jemnější odstíny chutí. Vzorky jsou super na zběžné seznámení, ale budeš si z nich muset pak vybrat a dál zkoušet ve větších kvantitách.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod MBO » 01 črc. 2016, 08:06

Vyloženě testovací dýmky nemám. Když chci vyzkoušet nový tabák, sáhnu po některé z volných/neobsazených dýmek, do které zrovna nemám konkrétní směs, protože mi buď došla, nebo ji nechci znovu kupovat. Nebo sáhnu po některé z dýmek, ve které kouřím něco podobného (latakie, viržinie, burley, aromatik).
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod miki » 01 pro. 2016, 20:37

ja som sa tomu na začiatku fajčenia fajky až tak nevenoval,-teraz už som sa dôsledne zameral na dodržiavanie ,len jedného druhu tabaku do fajky.Dúfam,že som tým začiatkom nepokazil fajky.
Uživatelský avatar
miki
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 62
Registrován: 27 zář. 2016, 16:42
Bydliště: Košice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod ttygr » 12 pro. 2016, 15:26

nepokazil, buď v klidu 95% věcí se dá překouřit/vyškrábat
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Bear » 12 pro. 2016, 15:29

Pár dýmek a původní tabák už ani neucítíš. A pokud se ti bude zdát, že chuť ustupuje pomalu, opatrně vyškrábej cake a zakuř znovu. Není problém.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod OldToby » 19 pro. 2016, 16:37

Ahoj dýmkaři,

vyhledáváním jsem nic moc nenašel, tak doufám, že nepíšu již přebíraný dotaz... Mám BPK Monte Bello z Etrafiky, podle mě je to moc hezká dýmka, líbí se mi ale nějak nevím co do ní. Prozatím jsem ji měl na Virginie/Vapery, ale nezdá se, že by šlo o dobrou shodu. Stěny kotle jsou podle mého názoru docela tenounké, možná tak 5-7mm a dýmka se šíleně přehřívá. Je jasný, že jsi asi musím příjít sám na to, co mi do ní bude pasovat, ale pokus-omyl je docela zdlouhavý proces. Není kam spěchat, ale přece bych ocenil radu od někoho kdo má taky uzounkou dýmku, že co v ní hoří dobře. Další pokus bude: HH Dark Fired

Shrnutí: Jaký tabák do dýmky co má úzké stěny kotle?

Díky moc!
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod JaN » 19 pro. 2016, 19:27

Latakii.
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Durisek » 20 pro. 2016, 07:40

Monte Bello je stvořené pro latakii
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Dejmal » 20 pro. 2016, 07:59

OldToby píše:Ahoj dýmkaři,

vyhledáváním jsem nic moc nenašel, tak doufám, že nepíšu již přebíraný dotaz... Mám BPK Monte Bello z Etrafiky, podle mě je to moc hezká dýmka, líbí se mi ale nějak nevím co do ní. Prozatím jsem ji měl na Virginie/Vapery, ale nezdá se, že by šlo o dobrou shodu. Stěny kotle jsou podle mého názoru docela tenounké, možná tak 5-7mm a dýmka se šíleně přehřívá. Je jasný, že jsi asi musím příjít sám na to, co mi do ní bude pasovat, ale pokus-omyl je docela zdlouhavý proces. Není kam spěchat, ale přece bych ocenil radu od někoho kdo má taky uzounkou dýmku, že co v ní hoří dobře. Další pokus bude: HH Dark Fired

Shrnutí: Jaký tabák do dýmky co má úzké stěny kotle?

Díky moc!


Tabák jaký ti bude chutnat, nic jako výška kotle/průměr/barva/povrch neurčuje vhodnost nebo nevhodnost dýmky na určitý druh tabáku. Jsou to jenom nesmyslné bláboly pseudodýmkařských pseudovědců. Kouří se tabák, ne dýmka......

Tady jsme to také řešili viewtopic.php?f=2&t=3758&start=150

Co se týká přehřívání , tak spíše uklidni způsob kouření, tam bude zakopaný pes. Ale neboj, chce to jen cvik. Mám hromadu tenkostěnných dýmek a věř mi, že z nich kouřím velmi rozdílné tabáky a žádné problémy nemám, ale je fakt, že kouřím skoro třicet let...
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Jíra » 20 pro. 2016, 21:43

Souhlas s Dejmalem. (Jak jinak, že?) Tabák může být dobrý nebo mizerný, fajfka dobře nebo špatně nacpaná, ale pořád je to tabák, takže klidně bych do Monte Bella dal to, na co mám chuť, co kouřím. Žádná univerzální rada typ dýmky - druh tabáku není. A tenkostěnné dýmky jsou na přehřívání ideální - vyšší teplotu hned cítíš v ruce a víš, že musíš ubrat. Špalek, který hezky izoluje, tě na nic neupozorní a v kotli trpí daleko víc.
Uživatelský avatar
Jíra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 160
Věk: 56
Registrován: 12 led. 2015, 02:10
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod beda » 21 pro. 2016, 18:22

Bych drobet ubral, německá velkolistá limitka v hliněnce neudělá parádu stejně tak, jako Dark Plug řízlej na jemno z rakouský pěnovky na tři hodiny. Jinak ale s trochou intuice by to mohlo bejt univerzální levidlo pro fajfkaření :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod OldToby » 22 pro. 2016, 19:15

Ono tady tolik odpovědí? :shock: Já koukám furt na mail, kam mi obvykle spolehlivě přijde upozornění a furt nic...
Souhlasím, že jde o moji techniku a tady jste mi odpovědeli, že latakii, ale tak snad uznáte že některé tabáky při "podobné" technice topí víc a některé mín.
Pletu se když si myslím že víc cukru rovná se víc tepla? Znamenalo by to, že aromatiky, cavendishe viržínky budou topit víc než zmiňovaná latakie nebo třeba burley?
Nebo jsou to zrovna ty rady pseudovědců? Třeba se za 27 let taky dostanu na úroveň, že z libovolné dýmky budu kouřitlibovolný tabák a bude to v pohodě, ale rád bych si svoji dýmku užil už těď, momentálně je to s ní pro mě spýš boj než relax...
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod LudaT » 23 pro. 2016, 06:28

Ono to opravdu není tak jednoduchý (složitý :twisted: ). Já například tabáky který "topí" kouřím právě ze slabostěných dýmek, abych si dával víc majzla.... u zkušených kuřáků to může být fuk, ti vědí jak tahat aby to nerozhicovali...
Spíš se mi osobně stává že si tabák v nějaké dýmce ne a ne sednou a pak hledám dýmku v které mi to pasuje (někdy se nezadaří), to jsou ale už věci mezi nebem a zemí že tabák který v nějaké dýmce močkuje atd v jiné hoří bez problémů, ale možná je to jen moje zdání ... :lol:
V jednom jsem si ale jistej, žádný univerzální pravidlo v tomto neexistuje....
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


cron