Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 23 pro. 2016, 08:26

OldToby píše:Ono tady tolik odpovědí? :shock: Já koukám furt na mail, kam mi obvykle spolehlivě přijde upozornění a furt nic...
Souhlasím, že jde o moji techniku a tady jste mi odpovědeli, že latakii, ale tak snad uznáte že některé tabáky při "podobné" technice topí víc a některé mín.
Pletu se když si myslím že víc cukru rovná se víc tepla? Znamenalo by to, že aromatiky, cavendishe viržínky budou topit víc než zmiňovaná latakie nebo třeba burley?
Nebo jsou to zrovna ty rady pseudovědců? Třeba se za 27 let taky dostanu na úroveň, že z libovolné dýmky budu kouřitlibovolný tabák a bude to v pohodě, ale rád bych si svoji dýmku užil už těď, momentálně je to s ní pro mě spýš boj než relax...


osobně bych řekl, že za více peněz více muziky. i když je to možná jen můj dojem, tak veškeré lacinější tabáky (vesměs ready rubbed a všelijaké zázračné mixture, kouřené na soutěžích) většinou rozpálím do běla, zatímco poctivé flaky od sg nebo dtm skoro nikdy (o lanech ani nemluvím). je to imho hlavně o materiálu a až druhořadě o stylu kouření a typu dýmky. jo, jsou tu borci, kteří vyhulí všechno tak, že jejich dýmku nerozeznám od nezapálené, ovšem mně se tohle nikdy nepovede, protože si chci pořádně zabafat a proto musím co? proto musím tahat! takže se s tím moc nemaž, nacpi, co ti chutná a nepřemýšlej o cukru.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod OldToby » 23 pro. 2016, 12:08

Moudré slova, děkuji :ok:
Mohl jsem dodat dřív, že mi to chutná víc když pořádně bafnu, když se snažím tahat ladne-chladně, tak z toho nic moc nemám... Viděl jsem tady hromadu příspěvků které tvrdí, že pouze pomalým ladným kouřením vylezou nuance a skřítkové, ale každý kouří na vlastní tlamu, a té mojí chutná hustej hutnej kouř :smoke5:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 23 pro. 2016, 12:11

jak já ti rozumím :pray: :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Ragaz » 23 pro. 2016, 12:35

Haha...a já se za to doteď styděl :mrgreen: ...já taky bafám jak lokomotiva.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Vejr » 23 pro. 2016, 12:39

:clamp: do teď jsem si myslel že neumím kouřit . Když se snažím o studenej kouř tak padne krabka sirek a zážitek nikde. Když bafám jak lokomotiva tak mi to chutná
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 23 pro. 2016, 13:23

ale hoši, to je stará věc, rozhodně nejsme první, kterým chutná spíše více kouře :naughty: :D
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod OldToby » 23 pro. 2016, 15:11

U mě navíc ten oblak co vykouzlím pomáhá při relaxaci mnohem víc než nějaký nikotyn. Sledovat jak si tančí v pokoji s každým ladným proudem vzduchu je prostě nádhera :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Alter Egon » 28 pro. 2016, 14:00

K té rychlosti kouření bych Ti ještě poradil vzít si dýmku na procházku. Když jdeš a koukáš po okolí, tak kouříš tak nějak spontánně a nevrtáš se v kotli a najednou zjistíš, žes dýmku vykouřil až do konce do šedobílého popela a nebudeš mít v dýmce ani mokro.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod OldToby » 28 pro. 2016, 16:24

Je v tom něco pravdy, protože když jsem třeba na terase s kamaradama nebo nekde venku tak mam spys tentenci dokourit hezky do konce, doma vetsinou zustava nejaky vlhky bordel na spodku, problem je jenom v tom, že bydlím na skoro na šumavie, to znamená jednak že tady docela zvykne fučet, za druhé když jdu do kopce tak nestíham pořádně ani dýchat natož bafat... párkrát jsem to venku zkoušel ale je to docela naprd, nemám z toho radost...
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Alter Egon » 29 pro. 2016, 09:17

Proti větru by asipomohlo koupit víčko na dýmku...
Jezdíme k rodičům a tam to taky fouká jako na vydrholci, ale tam kouřím často vyšší dýmky, které když jich kousek vykouřím, tak už pak vítrtolik nevadí.
No, musíšna to přijít :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod hop » 22 čer. 2018, 16:40

Vím, že je nejlepší mít pro každý tabák jednu dýmku nebo alespoň je to vhodné. Ale zatím nechci mít tolik dýmek, tak se zeptám jestli aspoň latakiové tabáky jedné značky jsou v jedné dýmce ok:
Jedná se o Dunhilly Standard Mixture, Early Morning Pipe a My Mixture 965.

Díky.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2018, 07:00

asi nepůjde tolik o značku, jako spíš o obsah latakie a orientálů, a ten je zrovna u těchhle tabáků poměrně odlišný. já osobně bych (pokud by to měly být právě tyto tabáky) do toho nešel. pokud si dáš 965 po londonu v jedné dýmce, nevím nevím...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod MBO » 23 čer. 2018, 08:51

V tomhle nejsem důsledný, takže často míchám všechno ve všem. V lepším případě vyberu tři-čtyři dýmky, ze kterých krabičku vykouřím, aby si tabák líp sedl. Ale kdybych byl důsledný a měl nějaký oblíbený tabák, vyhradil bych mu dýmku. Vlastně teď mám jednu-dvě dýmky vyhrazené na Condor, protože jak ten tabák jednou nacpeš, jen tak ho z dýmky nevyženeš. Ale to není oblíbeností tabáku, ale prostě tím, že nechci, aby všechny dýmky byly cítit jako Barbus po holení. :smile: Nebo jsem zkusil třeba Autumn Evening, což je aromatik, který mi chutnal. Tak jsem ho měl ve dvou dýmkách a dost, protože jsem nechtěl, aby všechny dýmky byly cítit jako dětská zubní pasta. :smile: Latakiové směsi v dýmkách míchám, ale je to tím, že je nekouřím zdaleka tolik jako dřív. Třeba Dunhill MM 965 je jiný než Early Morning, ale to při střídání v jedné dýmce nepůjde tolik poznat, jako kdybys měl na každý z nich vyhrazenou dýmku. Při střídání v jedné dýmce poznáš spíš to, co mají společné, tzn. latakii, než v čem jsou jiné.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2018, 09:24

MBO píše:... Třeba Dunhill MM 965 je jiný než Early Morning, ale to při střídání v jedné dýmce nepůjde tolik poznat, jako kdybys měl na každý z nich vyhrazenou dýmku. ....


přesně tak. všechny ty tabáky budou v jedné latakické dýmce chutnat skoro stejně, což mi zrovna u těchhle tabáků připadá úplně zbytečné. tedy pouze imho
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod jetam » 23 čer. 2018, 12:53

Spis je otazka, jestli je rotujes najednou. Kdyz budes hulit krabicku napriklad Early morning v jedne dymce mesic a po dokoureni do te same dymky nacpes zase jinou LAT, tak je to putna. Tabak si do dymky behem par koureni sedne a je to v pohode. Rotovat dva a vice tabaku v jedne dymce soucasne tez jde, ale tabak nebude mit cas si tam sednout, cimz se nedostanes ke vsem detailum v chuti. Ale samozrejme je to na tobe, ve finale ti to muze vyhovovat, v tomhle pripade neni zadna "spravna odpoved".
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků