Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod pitrson » 16 bře. 2016, 13:15

robin.tell píše:Hmm, ale jak zkusit obojí s jednou dýmkou? :?: :smoke3:

Proste ji kur nevosmirglovanou a kdyz to shledas nedobrym, tak ji vysmirgluj.. :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 16 bře. 2016, 22:06

Mno,

ona není dýmka jako dýmka a pasta jako pasta.

Většina výrobců ví, co dělá. Takže pokud standardně do dýmek dávají pastu, jako třeba Ashton, a já si té firmy nebo toho konkrétního výrobce vážím, tak asi asi nemyslím, že je to idiot, jehož dýmka se nedají kouřit.
Honza Klouček je jeden z nich, takže pokud tam je pasta, tak má své opodstatnění.
Neříkám, že bez pasty to nepůjde, ale je to jako Přemek Podlaha v oboru fajek - zkrátka bastlení.

Ale pak jsou takoví, jako BPK, kde si člověk skutečně není jistý, jestli ta firma ví, co dělá. Mohli tam pracovat Mistři, jako Háp. ale také námezdní ukrajinská síla...

Já osobně důvěřuji výrobci tak dlouho, dokud se nepřesvědčím o tom, že neví, co dělá.
Stalo se mi to jenom jedinkrát, a to v případě DB. Ta jejich pasta je skutečně nepovedená a podle mne se s ní chutně kouřit nedá. Takže DB skutečně brousím předem.
S Prosečkou to jde, ale už člověk musí umět kouřit. Totéž s Petersonkami low-endkami. Také výmaz, také se musí umět kouřit - jakmile by to mělo močkovat, nepovede to k dobrým koncům. Náležitým kouřením se ale rychle udělá základní uhlík.
S Kloučkovkou bych o tom vůbec nehovořil, to je standardní dýmka profesionálně připravená k použití.
(Pokud tam je tedy vyvrtaný kanálek... :plaster: :mryellow: )
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Alter Egon » 17 bře. 2016, 08:43

Já mám Stanislawky dvě, které jsem si koupil hned na začátku, žádnou jsem nešmirgloval, jsou zakouřené v pohodě, kouří se z nich dobře. Takže jako začátečníkovi bych radil tam pastu nechat a prostě začít kouřit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod jcp » 17 bře. 2016, 12:13

BATRACHOS píše:Honza Klouček je jeden z nich, takže pokud tam je pasta, tak má své opodstatnění.
Neříkám, že bez pasty to nepůjde, ale je to jako Přemek Podlaha v oboru fajek - zkrátka bastlení.

No, ono taky musíš vzít v potaz že není dřevo jako dřevo a ne každá fajfka je pro každýho .. konkrétně Smrtipsovy lowendy ať je dělá pro Stanislawa nebo jak je kdysi prodával sám (eště ji mám schovanou) sice pastu mají, ale jeho handmade produkce grádu XO nebo VSOP je zásadně čistá. Ono se mlčky předpokládá, že učit se kouřit na fajfce za 4-5 litrů může jen osoba poněkud mdlého rozumu ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod littlebull » 17 bře. 2016, 12:43

Jsem tu v tom vlákně OT, protože neřešíme jen Stanislavky. Dlouho jsem přemýšlel co vede lidi k zastávání výmazů, ať je tam aplikoval kdokoli.
Dám příklad.
1. Koupíš nový auto a jezdíš. Normálně, pohoda. Všem se íbí. Na první pohled je vidět, že je karoserie bez vady.
2. Koupíš auto, které výrobce zabalil do bublinkatýho igelitu a tvrdí, že je to pro zákazníka plus, že jde o ochranu před poškozením. No je, drobný kamínky to zastaví, větší chybu pilota ale ne, a už je díra v blatníku a igelit na sračku. V opravně Tě nejdřív vynadají, protože musí napřed sundavat ten igelit a pak řešit karambol. A v igelitu je auto hnusný, navíc nejde poznat jestli výrobce neodflák barvu, klempířinu... může být i prorezavělé skrz plech.
Takže za sebe ne. Prostě ne.
A znova opakuji: Nic proti Stanislavkám, naopak, jsou fajn dýmky. :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 18 bře. 2016, 00:13

jcp píše:No, ono taky musíš vzít v potaz že není dřevo jako dřevo a ne každá fajfka je pro každýho .. konkrétně Smrtipsovy lowendy ať je dělá pro Stanislawa nebo jak je kdysi prodával sám (eště ji mám schovanou) sice pastu mají, ale jeho handmade produkce grádu XO nebo VSOP je zásadně čistá. Ono se mlčky předpokládá, že učit se kouřit na fajfce za 4-5 litrů může jen osoba poněkud mdlého rozumu ..


:ok:
Ano, můj oblíbený protivníku! Přesně tak.

Také jsem výše psal:
dobrý výrobce ví, co dělá. Takže pokud standardně do dýmek dávají pastu, jako třeba Ashton, a já si té firmy nebo toho konkrétního výrobce vážím, tak asi asi nemyslím, že je to idiot, jehož dýmky se nedají kouřit.
Honza Klouček je jeden z nich, takže pokud tam je pasta, tak má své opodstatnění.

Což - rozuměj každý - znamená, že pokud tam pasta není, tak taky Klouček ví, co dělá...

Přeloženo pro Pavla: nemyslím si, že řady dýmek, které výrobce posoudil kvalitou dřeva etc. na pastu, se mají proti jeho názoru vybrousit.
(Ten příklad s auťákem samozřejmě nesedí.)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod klasik51 » 18 bře. 2016, 19:22

Nesedí, jasně že nesedí.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod mizantrop » 30 led. 2017, 00:20

:palm: :idea:
Ak ste niekto nevideli nové stanislawky na etrafike a boli ste fanda značky (ak to tak môžme nazvať), mrknite, na tých nových vidno zmenu výrobcu, za mňa osobe krok späť, nie je to nič iné ani zaujímavé, ako obycajne bpkcko (možno sa ale nájde niečo schopne, to nevylucujem). Škoda, niektoré stanislawky boli veľmi vydarené...
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Gimli » 30 led. 2017, 09:44

Tak nejde srovnávat seriovku od Honzy Kloučka s fabrikou. Mám mám jednu "Stanislawku" s ražbou Jan Pipes, třeba zase budou :puffy: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod basa333 » 30 led. 2017, 09:57

BATRACHOS píše: Což - rozuměj každý - znamená, že pokud tam pasta není, tak taky Klouček ví, co dělá...


imho konkrétně v tomto případě dělá honza to, co žádá zákazník, tedy značka stanislaw a honzovi je to úplně jedno. kdo chce, ten si to vybrousí a komu je to jedno, tomu je to jedno. osobně pokládám stanislavky (ať s pastou či bez pasty) za super dýmky.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2017, 11:38

basa333 píše:...osobně pokládám stanislavky (ať s pastou či bez pasty) za super dýmky.

I tu současnou produkci? :puffy:

----

Osobně doufám, že sériovky od předchozího výrobce budou někde stále k mání, byť pod jinou značkou než Stanislav pipe studio.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod basa333 » 30 led. 2017, 11:56

současnou produkci neznám, ale pár jsem jich v ruce za ta léta, co kouřím dýmku měl. znám i kvalitu polotovarů (dobře, ne těch současných) a vždy byla slušná. pokud vím, tak ze stejných polotovarů se dělají i honzovy dýmky na soutěže a nevzpomínám si, že by s nimi někdy byl nějaký zásadní problém.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2017, 16:27

Asi jsi to nepochopil, myslím tu současnou produkci, co už "Honza" nedělá. ;-)
http://www.etrafika.cz/vypis/201/stanislaw

Kousek vejš to klucí řeší. :ok:
(koukni na datum, ty reaguješ na post z loňského března (2016), ty nové posty jsou z ledna 2017)

Osobně jsem ještě žádnou od nového výrobce naživo neviděl.
Vzhledově se mi podle fotek víc líbily ty od předchozího výrobce. (Honzy)
A znovu opakuji:
Osobně doufám, že sériovky od předchozího výrobce budou někde stále k mání, byť pod jinou značkou než Stanislav pipe studio.



P.S.: Příspěvek je bez negativních vln, normálně konverzuji - kdyby ze mě chtěl někdo dělat bubáka.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Rog » 30 led. 2017, 17:03

RottenFox píše:As...


P.S.: Příspěvek je bez negativních vln, normálně konverzuji - kdyby ze mě chtěl někdo dělat bubáka.


Deti sa pozrú večer pod posteľ, či tam nie je bubák.
Bubák sa pozrie večer pod posteľ, či tam nie je Chuck Norris.
.
.
.
Chuck Norris sa večer pozerá pod posteľ, či tam nie je RottenFox :lol: :plaster: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Gimli » 30 led. 2017, 17:22

Bubáka nelze brát na lehkou váhu :mryellow:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků