Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Yetenek » 12 srp. 2017, 07:59

Po pravdě řečeno, tak trochu mi to připomělo moje začátky (cca 25 let zpět), kdy jsem začal s dýmkou, a asi po dvou měsících a dvou nebo třech paklících tabáku (Amphora - tenkrát normálně koupitelná v každé trafice) zase skončil. Bohužel nebyl v mém okolí nikdo, kdo by mi řekl - vydrž, fajfka se ti časem odmění, jen to chce trpělivost a naučit se s ní zacházet, nebyl ani Internet a tohle fórum.
Každopádně informace bych čerpal tady, nebo ještě lépe s nějakým dýmkařem naživo, máš-li v okolí někoho takového, youtube je imho až ta poslední možnost :think:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 12 srp. 2017, 09:15

.....skrz kterou jde spíš zjistit, kterak ne :mryellow:
:arrow: Bel
Řikám, nějakej jednoduchej arouš založenej na BC, uhlíkáč, plynovej zapík, a klídek někde o samotě, kde tě nebudou znervozňovat pohledy neznalých. Do fajfky to nejdřív jen nasyp a urovnej pár milimetrů pod okraj, doslova nenacpává vlastně nikdo, i když tomu všichni tak říkaj. Každej tabák je jinej a vyžaduje svoji pevnost nacpání. Zapal, nech nabobtnat, udusej, ale jen tak lehce, spíš rovnej popel na vrchu uhlíku a když to bude hvízdat, tak přimáčkni. Je uplně jedno, jestli ti to spadne až do půlky kotle, pořád lepší, než se trápit s přecpanou fajfkou od vrchu do dna. Otázka tahu je fakt spekulativní, nějaký přirovnávání k nápoji brčkem mi příjde uplně mimo. Osobně považuju za top, když fajfka dává i bez tahání, kouř z ní mi kolikrát vlastně jen sám teče do pusy a já ho jen tak převaluju, popohánim a posílám kam je libo. Fajfka je hodně o čichu, musíš se prostě naučit mít papuli tak nějak otevřenou, aby šel částečně i přes nos. Pochopíš, až už budeš umět a příjde rýma, na samotnym jazyku to fakt nemá k cigaretám daleko.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod jetam » 12 srp. 2017, 10:58

Beda, ten tvuj prispevek bych seradil v bodech pod sebe a dal jako zacatek vlakna "Prdy pro zacatecnika". Zbytek bych smazal a vlakno zamknul :ok: :clamp:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod pitrson » 12 srp. 2017, 11:47

beda píše:... dýmka je
... artefakt kterej spojuje zemi, vodu, oheň a vzduch, dohromady se zrakem, hmatem, čichem i chutí...

vtesat sem jako hlavni motto klubu
bedo, smekam klobouk
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 12 srp. 2017, 20:33

Díky díky Panstvo :joy: Se patří jen dodat, že všechny tyhle fragmenty dohromady tvořej mimořádně úplnej prožitek. Nejde jen o fyzikálně definovatelný projevy, je tu ještě něco, účastnící se toho všeho. K první fajfce jsem si koupil knížku Život s dýmkou. Jakkoliv je v ní několik zbytečně stresujících rad, tak vedle kvanta užitečnejch tam je i noticka, "že je potřeba se s ní naučit dýchat" :think: A jak se snažim ten život vydejchat tak zjišťuju, že nástroj nadanej schopností dát mému dechu řádný rytmus, umí víc, než se na první pohled zdá. Snažil jsem se to fšechno pochopit různejma metodama. Nejrozšířenější způsoby překročení běžných hranic vědomí jsou tady rostlinné drogy a z nich pocházející měniče vědomí a jejich užívání. Další docela fungující je práce s dechem. Stačilo od obojího a po x zkušenostech jsem si všiml, že tu s náma žije bezva nenápadnej duch, nadanej mimořádnym smyslem pro humor a schopností odstraňovat iluze. Založenej na obojím. Prostě lidi si tu bafaj a kolikrát jim ani nepříjde, že svym rytmem dechu a dodávkou určitejch látek do krve se napojujou na něco, co Je osobně, časově a tělesně výrazně překračuje. Tak asi jen tolik Belovi, k tomu obdivu lidem, co kouřej fajfku. Jasný je, že vyzařujou a je při nich dobře, ale jde v první řadě o příjemnost při pokore a trpělivosti, nakolik jsou to vlastnosti lidské a k jakému obrazu je člověk stvořen, nechávám na adeptovi. Sluší se jen poznamenat, že duch a dech nemají jen v naší řeči stejnej původ :palm: Ale to už jsme vážně u přísnejch konspirací, nerad bych rozzlobil permoníky a knížecí vlezdoprdely. Něco jako dýchat jedním dechem a být spojeni jedním duchem přeci nemůže existovat a jestli, tak je to potřeba zakázat. Ještě tak aby nám seděli v putykách a kuli revoluce.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 13 srp. 2017, 16:59

:ok: :puffy: uctivost panáčku :ok: hezky jsi to sepsal.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod basa333 » 14 srp. 2017, 11:00

já bych to asi ještě zjednodušil takhle: buď jsi typ aromatikáře, kteří si nechají chuť vnutit v aromatických tabácích a dokáží i v těchto pro mě sračkoidních směskách najít nějaké kouzlo (což je pro mě na hranici lidských schopností), nebo jsi typ přírodní a dokážeš si téměř (!) v každém tabáku najít to svoje - buď sílu, nebo nějaké zajímavé stopové aroma (rozžhavený výfuk, topinky na asfaltu, použité dámské kalhotky, sušený celer, aroma prvního řidičského průkazu a mohl bych pokračovat....). očekávat, že jako začátečník se hned dokážeš zařadit tam či tam po jednom nebo dvou vyzkoušených tabácích, a to v jedné dýmce je legrační. ještě nemáš ani hubu, ani dýmku, ani tabák, a myslím to dobře. prostě musíš chvíli vydržet a mít především alespoň 2 zakouřené dýmky.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Cmunda » 14 srp. 2017, 20:45

Když to tady tak čtu, tak mě napadá, že by nebylo od věci do základních rad pro začátečníky zařadit i vybodnout se na youtubery, bo jejich výstupy nemusí být v souladu s objektivní realitou :think: A pak, že youtubeři neškodí svému okolí. Nálepky na ně :twisted: :plaster: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Bob76 » 14 srp. 2017, 21:43

beda píše:.....skrz kterou jde spíš zjistit, kterak ne :mryellow:
:arrow: Bel
Každej tabák je jinej a na samotnym jazyku to fakt nemá k cigaretám daleko.

Důležité je pochopit,že tabák bude vždy chutnat jako tabák a ta aromatizace je tam jako něco navíc.Očekávat,že višňový tabák bude jen chuť višní je scestné.Take jsem že začátků musel mít nějakou chuť navíc a postupem času se víc přibližují neutrálům.
Nedá se to moc popsat,musíš se k tomu prokouřit :wink:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 17 srp. 2017, 07:35

basa333 píše:dokáží i v těchto pro mě sračkoidních směskách najít nějaké kouzlo (což je pro mě na hranici lidských schopností), nebo nějaké zajímavé stopové aroma (, použité dámské kalhotky, ....)

Hele Tome, nejsem si jistej, jestli v tom prvnim případě jsem tě dobře pochopil a v rámci našeho přátelství věrím, že špatně. :D
Ten druhý případ je zajímavej a o obojím si s tebou rád pohovořím, až se uvidíme, nejlépe někde u dobrého pití. :ok: :puffy:
A nezapomeň vzít vzoreček toho tabáku s tím stopovým aroma. :wink: :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod basa333 » 17 srp. 2017, 08:40

klasickej: myslel jsem samozřejmě NEKVALITNÍ aromatické tabáky, takže jsi to opravdu pochopil špatně :wink:. i já si rád pochutnám na kvalitních aromatizovaných tabácích. stopová aromata si ale musí každý najít sám, to je právě ta "vlastní huba" :wink: - jeden v tom cítí holky, druhý zase vdolky :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 17 srp. 2017, 10:09

Poněvadž k fajfce většinou utíkám wod fšeho toho ženskýho, co jsem si domu natahal a naplodil, tak jedu spíš ty vdolky :mryellow: Momentálně Skandinavik Navy, původně Mildly Aromatik. Takovej dánskej vdolek s hnědym cukrem a stopou lékořice a asi vanilky. Pravda, musel jsem si k tomu vzít ven kočár s tou nejmladší, ale dva lahvový Gambáče ho docela vyvažujou.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 17 srp. 2017, 10:49

:D Bédo ty mi dáváš :smoke5:
Tome :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod jetam » 17 srp. 2017, 12:22

Tak pockat, on existuje nejakej jinej aromatik nec Condor? To je takova mlada, vymydlena :plaster: :mrgreen:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod klasik51 » 17 srp. 2017, 15:32

Jen si hraj :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků