Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Huba » 04 zář. 2017, 19:10

Ahoj, po cca 5-ti letech se vracím ke své oblíbené dýmce... a i sem na Dýmka.net. Přeji všem chladný kouř. Hezký večer. Martin
Uživatelský avatar
Huba
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 50
Registrován: 04 zář. 2017, 15:29
Bydliště: Kladensko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod nespor.jenda » 13 zář. 2017, 10:02

Zdravím vás,
koukám, že jsem se ještě nepředstavil, tak bych toto své opomenutí rád napravil.
Jmenuji se Honza, sice su původem z Moravy, ale nyní žiji v Třebívlicích (Ústecký kraj, mezi Litoměřicemi a Mostem).
Nápad, že bych mohl začít kouřit dýmku mi probleskl hlavou už dříve, občas jsem si s ním pohrával, ale až zákaz kouření v hospodách pro mne byl paradoxně tím impulsem, kdy jsem si řekl, ano, opravdu začnu kouřit dýmku.
Tudíž jsem si pořídil dvě Stanislawky, dusátko, čističe atd., inspirací mi byl Scalexův článek http://plkance.scalex.cz/2012/09/jak-zacit-s-dymkou.html, tudíž i při výběru tabáků jsem dal na něj a zakoupil MB Scottish mixture, SG Golden glow a Rattray's Hal O'The Wynd.
Nedávno jsem přidal do svého stojánku na dýmky i Brebbii s meršánovou vložkou, z tabáků (i když jsem jich zatím moc neochutnal) preferuji Hala a také MB 7 Seas Regular blend, který jsem nedávno dostal jako dárek.
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 13 zář. 2017, 18:27

Vítej na fóru, i když zde již nějakou dobu jsi :D ...hezké představení se :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod musa » 13 zář. 2017, 18:55

Zdravím všechny,
dovolím se představit, jmenuji se Jirka. Jako nekuřák jsem se k dýmce dostal tak, že občas si zajdu na oběd do jedné místní restaurace, kde si svou dýmku pravidelně vychutnává jeden štamgast a jeho pohodička při dýmce se mi líbí. Občas při výletu na kole se stavíme na nějakou zahrádku a tam jsou také dýmkaři a ta vůně mě okouzlila.
Rozhodl jsem si to vzkoušet na vlastní hubu, šmakuje to. Pořídil jsem si Stanislawku, Jirsovku, Petersonku a pak dostal jednou bezejmenou. Tabáky zatím zkouším ty 10 gr. balení co mi sedne, anebo něco na Brněnských scukách (tímto děkuji všem dýmkařům za cenné rady u piva). Pravděpodobně už ovládám čištění dýmky, ale s plněním to bude asi dlouhý boj. Zjistil jsem, že silnější aromtiky neboudou to pravé.
Mezi další koníčky patří horské kolo, geocaching, dobrá káva, běžky, cestování, jídlo to vše s manželkou a RC auta, to jen sám.
musa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 49
Registrován: 25 črc. 2017, 19:25
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod mons » 13 zář. 2017, 21:55

Zdravím
chtěl bych se vám představit. Mé první zkušenosti s dýmkou jsem získával na vojně před cca 35 lety. Tabáky jsem kupoval v trafice a byly za babku. Pak to nahradily cigarety, na nic nebyl čas. S přibývajícím věkem jsem se začal opět vracet k dýmce. Tak nějak mi chyběla pohoda při pokuřování a začal jsem opouštět cigarety. Jsem z Prahy a rád bych tu načerpal informace. Mám rád aromatické tabáčky už pro jejich pohodovou atmosféru vůdči okolí. I když těžko říci kam mne to zavede. V současné době používám 9 dýmek filtrovek a zatím to myslím postačuje.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Bob76 » 14 zář. 2017, 18:03

Zdravím všechny nově příchozí. Monsi neholduješ i nástrojům velmi ostrým, ostřejším než skalpel ? :wink:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod mons » 14 zář. 2017, 18:58

Jsem odhalen, ano ten nástroj je břitva. Nejdůstojnější způsob chlapa k odstranění porostu tváří. Zdravím na Moravu. :D
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Bob76 » 14 zář. 2017, 19:10

Tak zdravím kolegu ,něco je zde viewtopic.php?f=3&t=2021
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod mons » 14 zář. 2017, 20:09

Díky, netušil jsem, že i zde je něco podobného.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Stréc Krabonoš » 15 zář. 2017, 00:43

Teda tady už se dlouho nikdo nepředstavil. Tak já vás všechny zdravím,s dýmkou bych chtěl teprve začít, tak jsem vyrazil,načerpat něco málo teorie ;-)
Stréc Krabonoš
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář. 2017, 00:34

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Prca » 17 zář. 2017, 10:27

Ahoj,jmenuji se Martin. K dýmce jsem se dostal asi před rokem a půl, kdy jsem viděl dýmkařské video na YouTube, které se mi zalíbilo a chtěl jsem to strašně vyzkoušet. Než jsem si stihl sám koupit první dýmku, tak mi jí dala přítelkyně a konkrétně Stanislawku v sadě pro začátečníky. Poté za nějaký čas následovala kukuřička a teď zhruba před měsícem jsem si pořídil Jirsovku v eTrafice v Olomouci. Jsem z Olomouce, takže to mám celkem blízko. Tento web už nějaký čas sleduji a dozvěděl jsem se zde užitečné informace, co se týkají skladování tabáku, plnění dýmky, zakuřování a mnoho dalších. Jsem začátečník, takže řadu věcí dělám určitě stále špatně, tak doufám, že se v budoucnu budu zlepšovat a nasbírám, co nejvíce zkušeností.
Uživatelský avatar
Prca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 26
Registrován: 26 čer. 2017, 20:52
Bydliště: Olomouc

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Lord Zarax » 19 zář. 2017, 12:32

Zdravím,
také bych se rád představil. Jmenuji se Marek, je mi 24 let a k dýmce se dnes dostávám úplně poprvé. Právě jsem si přinesl svou první z obchodu a jdu jí hned naplnit. Tak držte palce, ať se to jakž takž povede :lol: Jinak jsem z Prahy a dlouhá léta kouřím cigarety, s kterými jsem na 4 měsíce přestal, ale zas začal, nyní to hodlám zase omezit... Mezi záliby patří kolo, cestování a turistika, četba a filmy/seriály, občas i nějaká ta pc hra, dříve rybaření (hodlám se k tomu vrátit) a samozřejmě relax, především na zahradě s nějakým dobrým pitím a jídlem, právě tam by se ta dýmka měla hodit a skvěle zapadnout :D
Lord Zarax
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář. 2017, 09:26

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod sprocha » 23 zář. 2017, 20:50

Zdravím,

jmenuji se Petr, jsem z Brna a s dýmkou jsem začal asi před měsícem, souběžně si občas zapálím i doutník, ale dýmka mi chutná víc. Děkuji za toto forum, odkud čerpám rady a zkušenosti. Začínám s dýmkami od BPK a Stanislaw. Rád bych se zkusil kontaktovat se zkušeným dýmkařem z Brna, který by mi dokázal osobně poradit.
sprocha
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 43
Registrován: 27 srp. 2017, 11:40
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 09:27

Ahoj,
Jindřich jméno mé. :wink:

Vyrostl jsem a pořád žiju v centru Prahy, co by dup mi bude třicet.
Živím se jako copywriter v reklamní agentuře a jinak píšu, bude mi vycházet druhá sbírka a pracuju na novele.
Mám rád cpaní se hovězím, čtení knih v útulném pohodlí, americký fotbal, malé pivovary a skotskou, obzvlášť kouřovou (Laphroaig, Ardbeg, Octomore).

Ke kouření dýmek jsem se dostal na střední, kde jsem měl nějakou lulku od Jirsy a kouřil Holger Dansk Cherry/Honey Dew atd.
Před pár lety jsem si pořídil Petersonku Killarney 68, co se dá postavit na stůl, když čtete a otáčíte stránky.
Ke kouření jsem se vrátil pořádně a pravidelně před pár měsíci a to s Pergamonem, ale chtěl bych to posunout někam dál. (Viz můj dotaz v poradně.)
Jinak myslím, že v dýmce mám příšlušnou karbonovou vrstvu, kouřím vždy až do konce, čistím a nechávám vychladnout/odpočinout. Na čem musím zapracovat je kouření samotné, kdy se mi dýmka často přehřívá.

Pročetl jsem zde několik vláken a začal jsem tím, že jsem si objednal dózy na tabák a popelník s korkovým odklepávátkem. Chci vyzkoušet jiné tabáky a pořidit asi i víc dýmek, ale zatím se zkouším ve všem zorientovat.
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 03 říj. 2017, 10:55

Vítejte mezi námi, doufám, že vám tu bude dobře
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků