Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 13 úno. 2017, 14:35

Bob123 píše:67 % je naprosto v pohode, pokud ti to bude humidor drzet stabilne mas vyhrano.
Jen asi porid vic doutniku at ti ten humidor lepe drzi vlhkost


Tak bohužiaľ to začalo klesať...
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod pitrson » 13 úno. 2017, 15:09

60% a vic je fpoho. Jak se zacnes blizit k 70% radsi uber. Ja se snazim drzet 65 a drobny vykyvy ve zminenych mezich neresim..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod OldaS » 09 říj. 2017, 17:59

Odhodlávám se k humidoru a přikláním se k většímu, kabinetovému. Akorát se nemůžu rozhodnout, jestli šuplíkový (kam se vkládají doutníky volně) anebo "vitrínový" (kam se vejdou i krabice, což bych asi chtěl).
Mohli byste mi říct pro a proti, nebo poradit, pro který se a proč rozhodnout? Jaký raději používáte? Vlákno jsem samozřejmě pročetl, takže co tu bylo asi vím..
Dík :ok:

image_id: 25847 image_id: 25848
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod OldaS » 11 říj. 2017, 18:29

Tak jinak.
Výhodou šuplíkového je tma, 7 oddělených sektorů, které jdou ještě dál dělit, a o něco lepší cena.
Nevýhodou může být výška šuplíku 5cm a taky možná horší cirkulace vzduchu.

U toho proskleného je to naopak. Nevýhodou může být (u volně ložených doutníků) světlo. Výhodou větší prostor mezi patry, takže jsou krabice vítány a možná lepší cirkulace vzduchu.

Je to tak nebo jsem na něco zapomněl?
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Copatej » 11 říj. 2017, 21:08

Asi bude záležet na tom, kde ho budeš chtít mít. Já mám prosklený viz Tvůj první obrázek v kanclu, ale mám jej vsunutý do police, tedy ze tří stran je chráněný před světlem a jediné malé okno je ještě navíc za touto policí. Přes den tam svítí jen zářivky. Pokud neučím a je světlo zhasnuté, je tam i tak relativní polotma. Tedy já s tím nemám sebemenší problémy. Ale dovedu si představit tento humidor v obýváku na odiv všem návštěvám - zde bych byl obezřetný a volil variantu "b". Přesto všechno bych ho pro vlastní klid uschoval mezi police ve stěně, nebo mu vybral jiné vhodné místo.

Obecně - celoprosklené (gastro) humidory jsou vyráběny pro restaurace a jim podobné podniky (tedy spíše v dnešní době asi dalo by se říct - byly vyráběny za tímto účelem), aby do nich zákazník viděl a zlákal ho potencionální výběr. Bohužel to tak opravdu fungovalo, ale personál se o to z drtivé většiny příliš neuměl starat a doutníky z nich stály nemalý peníz, kvalitativně však za starou bačkoru :wink:

Cirkulace vzduchu je u celoproskleného humidoru pochopitelně lepší a dle mého názoru se i snáz udržuje potřebná vhkost :wink: Ale tím si nejsem úplně jistý, neboť jiný, než tento nemám :D
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod OldaS » 12 říj. 2017, 06:37

Díky :ok:
Humidor bude stát v ložnici, kde je nejnižší teplota, za ostěním okna. Přímé slunce tedy na něj nepůjde ale světlu vystaven bude. :think:
Počkám, jestli k tomu ještě někdo něco napíše, a pak se rozhodnu.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Cmunda » 12 říj. 2017, 12:15

Pokud v něm chceš skladovat vyloženě doutníky po celých krabicích, tak bych nějaké světlo a cirkulaci vzduchu neřešil a bral bych ten prostornější. Máš-li to na kusovky, asi bych šáhl po tom menším.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod DragonSoul » 12 říj. 2017, 15:31

Takze je to jasné, potřebuje oba humidory
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod OldaS » 12 říj. 2017, 17:01

DragonSoul :ok: , máš recht!

Cmunda - samozřejmě, že kusovky taky nějaké budou ale rád bych se zaměřil na nákup krabic. Takže objednám a ochutnám kusovku, koupím krabici - objednám a ochutnám kusovku, koupím krabici - objednám a ochutnám kusovku, koupím krabici ... :lol: :pray:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Cmunda » 12 říj. 2017, 20:57

Tož to je pak jasné, skutečně potřebuješ oba :smoke5: Pokud nejsi rozhodnutý, bral bych to tak - většina humidorů má tu nepěknou vlastnost, že se brzy začnou přeplňovat, takže asi není od věci si rovnou pořídit ten větší. Pokud máš strach ze světla, tak mě napadlo, co ho zkusit polepit zatmavovací fólií :think:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod OldaS » 18 říj. 2017, 15:20

No jo, fólie :clamp: :ok: Že mne to hned nenapadlo. Tím se problém se světlem vyřeší a já objednal. Skříňka už je doma, krystaly dělají svou práci :joy:
Teď tedy pár dní počkat, až si vlhkost sedne a hurá :mryellow:

image_id: 25853
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod kovářskej » 27 říj. 2017, 21:22

Vy s tím děláte teda vědu s těma humidorama... Jak na to vyzráli u Velkých Pavlovic napsal na pokecu o zcela jiných věcech jeden kamarád : Doutníky - jeden člověk, znalec a závodník se starým Bentleyem z dvacátých let (temu autu se říkalo "nejrychlejší náklaďák"), měl doutníky v dřevěné krabičce, zabalené do vlhkého ručníku .
To všecko měl v kufru enom pod jeho deklem, čili při teplotě, rovné okolí.
A prohlašoval, že po desítkách let je teprve tohle ten správný "huminidér" .
Vot ťéchnika .

:smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 31 led. 2018, 18:57

Ahojte, neviem, co robim zle, ale Xikar v mojom humidore absolutne neuncikuje. Dam ho do zvhlcovacu a ako keby sa nic nedialo. Najlepsie mi pomaha spongia nasiaknuta destilkou. Vtedy vyskoci vlhkost nad 70+ a o par hodin sa ustali na cca 65-67. Lenze prejde par dni a klesne na 60. Dutniky su suche, chcelo by to aspon 65. Neviete, kde robim chybu?

Foto idem prilozit z tabletu.

Foto edit

http://a67.tinypic.com/2dm9vfd.jpg

Zo 62 na 64 to išlo hore, keď som nechal humidor otvorený asi dve minuty :shock:
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Vejr » 31 led. 2018, 19:46

ono je otázka jak přesně ti ukazuje vlhkoměr, já mám v podobném humidoru 3 a každý ukazuje jinak. Používám Xikar, pravda je že proti destilce mi přijde pomalejší, doutníkům trvá déle než jsou vlhké akorát
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob76 » 31 led. 2018, 22:53

Také je otázka,kolik máš v humidoru doutníků ?Já,ze začátku měl také problém udržet vlhkost v skoro prázdném humidoru.Jakmile je třeba z půlky plný,tak se ta vlhkost drží docela solidně,ale na začátku to chce raděj přidat např.na nějaké Petriho misce či do štamprdle Xikar.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 13 návštevníků


cron