Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Cmunda » 05 led. 2018, 08:53

Díval jsem se na ně už na etrafice, za tu cenu hodně dobrý nákup :ok:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 05 led. 2018, 08:59

No, zajímavý fajky. Vůbec jsem tu značku Seawolf neznal, tož mi napadlo juknout do tý é-trafiky jestli tam nemají taky nějaký pro mě použitelný, čili nějaký bentky. Jednu zajímavou "dlouhou bentku" jsem tam v tý řadě našel, jenže nikde jsem nenašel jak je velkej kotlík. Fotky přece jenom trochu zkreslujou že.

edit. - jak su starej tak su slepej.... voni to maj napsaný nahoře ty velikosti komory a já pitomec koukal jen na vobrázky :oops: :palm:
Naposledy upravil kovářskej dne 05 led. 2018, 11:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 05 led. 2018, 09:03

Laurel - no ale raději nee liščím vocasem, páč by tě potom třeba kopla. Nebo by se ty chlupy třeba začly škvařit při styku s oharkem ve fajce, no to by byl aromatik jak vyšitej :mrgreen:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod laurel_31299 » 05 led. 2018, 09:04

kovářskej píše:No, zajímavý fajky. Vůbec jsem tu značku Seawolf neznal, tož mi napadlo juknout do tý é-trafiky jestli tam nemají taky nějaký pro mě použitelný, čili nějaký bentky. Jednu zajímavou "dlouhou bentku" jsem tam v tý řadě našel, jenže nikde jsem nenašel jak je velkej kotlík. Fotky přece jenom trochu zkreslujou že.


Skladem meli jen posledni 3 za ty super ceny. 2 jsem koupil, zbyla jen tato, jestli se nemylim tuhle https://www.etrafika.cz/detail/15296/se ... wr_nefiltr
Resp podobne to vypadalo ale melo to takovej spis buldockovej kotlik.

Dnes jedu do Prahy, tak se tam asi zajdu podivat.
Uživatelský avatar
laurel_31299
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Věk: 48
Registrován: 29 pro. 2017, 23:54
Bydliště: Hronětice, Kostomlaty nad Labem

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 05 led. 2018, 11:20

Mě právě zaujala tahle - myslím že ji budu potřebovat :think: buldočkovitý věci mám rád :mryellow:
https://www.etrafika.cz/detail/15284/se ... _s_nefiltr
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod PoKlaT » 05 led. 2018, 13:17

A navíc má flame grain s tou můžeš mašinfíro i do kostela :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 05 led. 2018, 14:41

No, co jsem se přestěhoval tak do kostela už kostelničit nechodím, měl bych to trochu dost z ruky. Ale tam kde jsem bydlel dřív jsem s fajfkou běžně coural po kostele při uklízení a po kostelní věži a opravoval oboje věžní hodiny :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 06 led. 2018, 08:48

kovářskej píše: po kostelní věži a opravoval oboje věžní hodiny :puffy:

:ok: :D ouplně tě vidim, škoda, že nejsou nějaké fotky, černobílá by musela být NEJ :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 06 led. 2018, 23:07

Čoveče, Zdendo, ony nějaký fotky asi budou existovat, kolikrát jsem provázel po věži nějaké touristy a fotili si jak se natahuje stroj na starým kostele - tam jsem chodil denně natahovat snad šestnáct let. Je možný že je fotka i v dávném vydání časopisu Vlasta, kde se mnou dělal rozhovor nějaký pan Melničuk a kecali jsme právě na věži u hodin, už ale nevím ani v kterém to bylo roce, je to dávno. Je možný že má fotku mně u stroje i Littlebull - kdysi se u nás stavoval a myslím že jsme se šli juknout i na věž. Já žádnou fotku nemám - sám sebe nevyfotím, vlastně vůbec nefotím.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 09 led. 2018, 22:25

Tak už dorazila, ta seawolfka, počta funguje dobře. fajka vypadá že bude fungovat taky :puffy: https://www.etrafika.cz/detail/15284/se ... _s_nefiltr
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Yetenek » 09 led. 2018, 23:12

Tak fajfka vypadá určitě dobře. :ok:
Na FB ale psali, že v té řadě Seawolf začnou dělat i filtrovky, takže já si raději chvíli počkám :wink:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 13:41

No jo, Bifteku, je fajn že ses ozval jakožto polovina tvůrčího ansámblu té fajfky ( nevím kdo z vás dvou co přesně na těch fajkách dělá ) a vysvětlil mi že ta hmota v kotlíku je tam pro ochranu vřesovce a ne pro začernění nějaké vady, jenže já prostě hulím fajky přes třicet roků a když jsem si kdy kupoval novou fajfku, tak skoro vždycky s hladkou hlavičkou vevnitř. Prostě mám k těm vymazávacím, zakuřovacím a bůhvíjakým pastám jakousi nedůvěru nebo prostě nevím jak to říct - nejspíš asi takhle - že podle mě to do fajfky nepatří. Možná to dneska lidi vyžadujou, jinak by jste s tím asi fajfky nelemtali, ale já su zvyklej si fajku zakouřit postaru. Taky třeba i proto jsem u letošní klubovky přidal k výběru požadavek aby byl kotlík bez výmazu. Nebyl jsem jedinej - asi je nás tady na to starší provedení zvyklejch povícero. Kdyby byla v é-trafice u Michala na výběr takováhle stejná bezfiltrovka bez výmazu, tak po ní hrábnu, jenže ona ta co jsem si pořídil byla zřejmě poslední tož co, zaujala mě natolik, že odstranění černoty zevnitř nepovažuju za vážnej problém. Pochopil bych třeba užití zakuřovací ochranné pasty do všelijakých těch hruškových, ořechových, bukových, třešňových, švestkových a nevím ještě jakých fajek co nejsou z briáru - čili jsou víc náchylné k napálení.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 10 led. 2018, 13:54

Jj, Jirko, nehledej v tom nic špatného. Někdo má rád blondýnky, já s Mírou zrzky. :wink: :smile: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 14:06

Jo, Zdendo, blbý blondýny jsou vymaštěný zatímco chytrý zrzky se bez vymaštěnosti obejdou :mryellow: :offtopic1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 10 led. 2018, 14:36

Dýmky jsem dělal bez výmazu, protože každej je super profi kuřák a vyžadoval to! a právě od těch super profi se dýmka nejednou vrátila s vyhulenou cibulí (nejlépe po roce), že tam jistojistě byl kaz (NEBYL!), jednoduše, ochrana dýmky, vymazaná dýmka se napálená nikdy nevrátila! Tak to k výmazu, kdyby výmaz byl vadný, měl pachuť nebo cokoliv dalšího, nebyl by tam. A k vybrušování, když si koupím novej hrnec, tak ho taky vybrousím, protože bůhví co je to tam za čenou sračku a natřu si ho starou dobrou stříbřenkou, ale hrnec pak nefunguje jak výrobce zamýšlel a proto ho odnesu na reklamaci :lol: :ok:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků