Máte ještě svou první dýmku ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2017, 10:59

Ale tam na těch fotkách nikde není ten BR Original :!:
https://www.google.cz/search?q=borkum+riff+original&tbm=isch&imgil=vAMS2zzrN7ikiM%253A%253BIqk_vOoZgid0KM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.tobaccoreviews.com%25252Fblend%25252F2890%25252Fborkum-riff-original&source=iu&pf=m&fir=vAMS2zzrN7ikiM%253A%252CIqk_vOoZgid0KM%252C_&usg=__TsPaRF347cQKveWtVwaW6hIZ-JQ%3D&biw=875&bih=396&ved=0ahUKEwjY_Ib7sJ_WAhVNmbQKHQ_bDI4QyjcIQw&ei=Wa-3WZjsJ82y0gWPtrPwCA#imgrc=vAMS2zzrN7ikiM:
Původně ovšem vypadala tobolka trochu jinak, nebylo tam přes půl paklíku bílé místo na parte.

Tohle byl právě jediný Borkum Riff, co mi kdy nějak chutnal.
(i když do své první fajfky jsem ho tedy nikdy nenacpal, až do té druhé).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod Dejmal » 12 zář. 2017, 11:49

Tak ten si vůbec nepamatuji :think:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod kovářskej » 12 zář. 2017, 12:50

No, úplně první dýmku co jsem vytvořil z kusu jakéhosi kořenu a prošťouchané bezové větve jakožto troubele, tu mají ještě furt naši na zahradě, táta s ní občas vykuřuje komáry. To byl ale strašně nekouřitelnej hokus pokus dokud se neudělal solidní karbon v kotli :plaster: Skutečnou a opravdovou fajfku jsem si pořídil asi v roce 1984, byla to army bentka i s poklůpkem, snad petersonka, vím že měla v krčku dva kanálky - jeden průchozí do komory a jeden pod ním asi na lapání močky. Samo že to byl bezfiltr, tenkrát se snad ani o filtrovkách nevědělo. Kouřil jsem z ní modrou amforu, někdy červenou a byla se mnou až do prosince roku 1990, kdy mi ji cestou na Moravu k našim ve vlaku z kabátu někdo ukradl. Bezva se z ní kouřilo, měl jsem ji rád a už jsem nikdy stejnou fajfku nesehnal. V lednu jednadevadesátýho roku jsem si ve Štěpánské koupil jinou dýmku, kupodivu rovnou z Proseče, z obavy před další krádeží prostě raději obyčejnou fajku, a tu mám dodnes. K ní asi dalších třicet kamarádek :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod beda » 12 zář. 2017, 13:31

Dejmal píše:Tak ten si vůbec nepamatuji :think:

Ta řada, cos postoval Ty, jsou původní portfolio. Pak se objevovaly všemožný všelicos, ale Bourbon Whiskey a Cherry Cavendish, dnes Bronze a Ruby, dělaly vždycky drtivou většinu prodeje. Prvničku už nemám, biliard Chacom Natura z Celetný, nehorázně předraženej, na to jaký měl kyty.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod mons » 12 zář. 2017, 19:30

[quote="BATRACHOS"]Který Borkum Riff?
Ten přírodní byl ještě jakež takež...

Oba dva. Ještě tak 3 paklíky mám origoš zabalený. Zkoušel jsem ten černý. Byla to úplná suchota, tak jsem mu pomohl troškou Gruzínáčku a po uležení je to docela zajímavé. Vůně je pryč, ale má to příjemnou,hladkou chuť.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2017, 21:06

beda píše:Ta řada, cos postoval Ty, jsou původní portfolio. Pak se objevovaly všemožný všelicos, ale Bourbon Whiskey a Cherry Cavendish, dnes Bronze a Ruby, dělaly vždycky drtivou většinu prodeje. Prvničku už nemám, biliard Chacom Natura z Celetný, nehorázně předraženej, na to jaký měl kyty.


To ano, Bedo, ale vždy měli takový ten "přírodní", ve skutečnosti jemně aromatisovaný tabák. Názvy se samozřejmě mění, já si pamatuji jen, že paklík byl světlý nebo bílý. Vypadal trochu jinak, než co jsem postoval.

Pak měli vždy černý a červený (rozuměj BC a třešinky), to mi od nich nikdy nechutnalo.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod mons » 12 zář. 2017, 21:23

A kupoval jsem je za 20,- Kčs v trafice na Václaváku.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod beda » 17 zář. 2017, 12:42

Dost naturální mi přišly zatim všechny Borkumy, snad jen ty třešně jsou hodně voňavý a cukrem doslova lepěj rty, ale taky je to napuštěný do docela pořádnýho tabáku. Podle mne pohodový kouření.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod Copatej » 19 zář. 2017, 00:18

Nevzdalujeme se příliš od daného tématu? :think:...asi ne....což? :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod kovářskej » 19 zář. 2017, 07:57

Copajdo a která vlastně byla a je ta tvoje první fajfka, když ji ještě máš? :wink: Se nestyď, člověk se jednou musí poprvý ztratit.... :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod jessiefox » 10 led. 2018, 21:20

Moje první dýmka byla peterson st patrick 2014 999. Trochu zesedla, zelená vybledla, ale mam ji porad rad. Pan Michal Novák mi slíbil ji vyčistit a ze to umí moc dobre vím. Už mi nejaké dymky reatauroval.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod ALBATROS498022 » 15 led. 2018, 18:16

porád mám a i kouřím, je to buldoček Monte Bello
Uživatelský avatar
ALBATROS498022
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 62
Registrován: 12 čer. 2011, 22:37
Bydliště: Plzeň

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod iceberg » 30 led. 2018, 00:59

ANO, stále mám svoji Billiardku, ale na kouření už není :( , trochu za dobu 30-leté emigrace u táty zpustla a je už jen na výstavku až ji pořádně vyčistím :idea: .
Uživatelský avatar
iceberg
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 138
Věk: 48
Registrován: 16 říj. 2017, 15:43
Bydliště: Milovice, Středočeský kraj

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod Freddie » 18 dub. 2018, 21:25

První dýmka ze které jsem kouřil byla prvorepubliková prosečka po pradědovi. V ní jsem kouřil kde co. V roce 1999 jsem si v Pardubicích v trafice pod zelenou bránou koupil svoji vlastní první dýmku, bentku, taktéž z Proseče. Tu jsem si zakouřil na hnědou Amphoru. Mám je stále obě, ale už z nich nekouřím. Neměly to v mých dýmkových začátcích chudinky vůbec jednoduché a tak si teď užívají obě zaslouženého odpočinku vystavené mezi ostatními sbírkovými dýmkami. Tedy jestli se těm dvaceti zrenovovaným prosečkám dá říkat sbírka :smile: .
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

Příspěvekod Bentley » 01 bře. 2019, 22:36

Už nemám. První dýmku jsem si vyřezal v r. 1975 na táboře. Byla z březového špalíku, tvar byl jednoznačně inspirován obrázkem na Sušických sirkách "the pipe". Vystačil jsem si se dvěma nástroji, kudlou rybičkou a drátem do kola ze kterého jsem na kameni vybrousil vrták. Na to, že byla z břízy tak kupodivu moc nehořela. Zakouřena byla kopřivovým a lipovým listím, posléze po úspěšném výletu do civilizace jsem v ní pálil tabák Pikant a v závěru prázdnin modrou Amphoru. Krátce nato zemřela trestající rukou otčíma. Ten popravil i několik dalších, např Kapitána ( tuzemský plastový pseudofalcon se dvěma briárovými hlavičkami) a další vlastnoruční ořechovku...než se mi povedlo vybudovat spolehlivou skrýš. Hezkou hladkou prosečskou bentku mi někdo ukradl na chmelu i s bundou. Takže moje nejstarší dochovaná dýmka je také středoškolská, prosečský "Old River" buldoček z roku 1978. Mám ho rád a kouřím z něho dodnes, často díky své robustnosti plní funkci dýmky do terénu.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků