Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 16 dub. 2018, 19:16

Freddie píše: Sbírám Saaby a vše co s nimi souvisí .

Vítej a ať se Ti tu líbí. Nedávno jsem byl ve stodole (no spíš ve stodolách) jednoho pána a měl jich tam 5.
Saab 96. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod NoLub » 17 dub. 2018, 12:21

Ahoj, dovolte mi, abych se krátce představil. Jmenuji se Luboš a je mi 47 let. Narodil jsem se kousek od Sedlčan, většinu svého života jsem prožil v Týně nad Vltavou a nyní bydlím v Bechyni. Mezi mé záliby patří cyklistika, snowboarding, turistika, kultura a doutníky. Několik měsíců sleduji fórum a musím uznat, že jsem tu našel spoustu přínosných informací týkající se doutníků. S doutníky jsem poprvé přišel do styku spoustu let zpátky a až do loňského roku to pro mne bylo pouze příležitostné kouření. Ke zlomu došlo na společné letní dovolené s přáteli na Šumavě. Jeden z mých přátel je dlouholetý a vášnivý kuřák doutníků a tam to začalo mít vážnější charakter. Po návratu z dovolené jsem se snažil najít více informací o kouření a skladování doutníků. V té době jsem také narazil na toto fórum, které mi v hodně směrech pomohlo. Pokračovalo to sháněním a nákupem humidoru, doutníků a příslušenstvím. Dýmku jsem nikdy nekouřil a ani to nemám v plánu. Ale „Nikdy neříkej nikdy“.
S pozdravem a přáním hezkého dne Luboš
NoLub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 53
Registrován: 31 říj. 2017, 20:18
Bydliště: Bechyně

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Lub » 24 dub. 2018, 10:33

Přeji všem krásný den. Jmenuji se Luboš, v neděli jsem oslavil 55. narozeniny. Volný čas naplňuji starostí o sbírku kaktusů a návracením se do mládí v podobě lepení papírových modelů. Když jsem se stal dědou, vzpoměl jsem si na své pokusy s dýmkou z dob, kdy jsem měl ještě před vojnou a na balkóně při hvězdách meditoval. No a říkal jsem si, že ke správnému dědovi dýmka kdysi patřila. Pak jsme před dvěma roky s manželkou jeli na dovolenou do Kutné Hory. Já navštívil tamní prodejnu dýmek a vína, uviděl jsem spoustu nádherných tvarů, nasál dým (jakýsi aromatik) a asi se mi slast člověka, který nalezl, co hledal vyrazila na tváři. Manželka mě naprosto šokovala pobídkou: "Tak si jednu kup, už jsi děda, tak to k tomu nějak pasuje." Já jsem věděl, že mě po třiceti letech má prokouklýho. Ale že mi čte i myšlenky.... :!: No, ale poslouchat se musí, tak jsem koupil, dnes jich mám dvanáct a pomaličku se od aromatiků odchyluji k anglickým směsím a latakyi. Jak jsem tak pročítal fórum, tak asi nejsem první. Tak asi tak na úvod. :D
Uživatelský avatar
Lub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 60
Registrován: 24 dub. 2018, 09:24
Bydliště: Svitavy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 24 dub. 2018, 11:52

Vítejte mezi námi, Lubošové :ok: :lol:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 24 dub. 2018, 17:32

Luboši - moudrá to žena. :smile:
A oba Luboše vítám. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod NoLub » 24 dub. 2018, 18:56

Díky za přivítání. To je ale náhodička :joy:
NoLub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 53
Registrován: 31 říj. 2017, 20:18
Bydliště: Bechyně

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Lub » 26 dub. 2018, 06:56

Také děkuji za vlídné přivítání :puffy:
Uživatelský avatar
Lub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 60
Registrován: 24 dub. 2018, 09:24
Bydliště: Svitavy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod sleeper » 21 čer. 2018, 18:43

Ahoj, už jsem tu zaregistrovaný přes půl roku, tak bych se mohl taky představit :smile: Jmenuji se Petr a žiju v Náchodě, i když jsem značnou část života díky armádě strávil v Plzni. Dýmky mě přitahovaly od dětství, kdy jsem četl Sherlocka Holmese a Pána prstenů. Po dědovi, kterého jsem bohužel nepoznal, nám doma zůstala krabice s dýmkami, se kterými jsem si občas hrál. Nějak jsem se k tomu za ta léta nedostal, až loni mě postrčil kamarád, který s dýmkou zrovna začínal. Koupil jsem svoji první dýmku, hromadu vzorků z Etrafiky a už jsem se vezl :D Dýmky přibývají, před časem jsem si nechal přivézt tabák z USA a manželka se mě každou chvíli ptá, jestli jdu zase "bafat". Ale nestěžuje si, aspoň s ní díky tomu chodím na procházky :wink: Tohle fórum mi do začátku poskytlo řadu cenných rad, za což bych vám všem chtěl poděkovat :ok:
Uživatelský avatar
sleeper
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 42
Registrován: 04 lis. 2017, 16:06
Bydliště: Hronov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 24 čer. 2018, 07:33

Tak vítej a koukej taky psát. Za půl roku jeden příspěvek? :twisted:
A užívej fajfku na procházce s manželkou. :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod tranta » 15 srp. 2018, 20:19

Zdravím členy fora,
Dovolte mi se krátce představit. Jmenuji se Jiří. Posledních patnáct let ziju v Praze, předním jsem pobýval v Chebu. Kouzlu dymek a věcem s nimi spojeným jsem propadl asi tak před 3 roky, a to z úvodu toho uklidnujiciho času spojeného s kouřením dymky a také z důvodu roznamintosti různých tabáků a jejich směsi. Jiří
tranta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 7
Věk: 41
Registrován: 03 říj. 2016, 15:58
Bydliště: Praha 9 - Vysočany

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 16 srp. 2018, 07:32

vítej mnezi námi :ok:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Lukas-T » 16 srp. 2018, 08:51

Vítej
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 41
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod genericon » 02 lis. 2018, 10:17

Zdravím všechny dýmkaře a požitkáře dobrého kouře. Chtěl bych se s vámi zde přivítat. Jmenuju se Lukáš a jsem z Plzně. Miluju tabák. To musím uvést hned na začátku. Na konci roku 2012, když jsem přežil očekávanou apokalipsu, jsem si vzal předsevzetí, že přestanu po 15 letech kouřit cigarety. Trochu tomu tedy pomohl zápal plic, který jsem v té době měl (fakt hrozný Vánoce). Začátek byl tedy snadný, protože jsem nemohl pořádně dýchat, tak mě chuť na cigerety přešla sama dobře na dva měsíce. Poté však přišla krize. Já jako zarputilý medvěd jsem se nehodlal vzdát svého předsevzetí, tak jsem so pořídil svou první elektronickou cigaretu. Toto mě nakonec tak pohltilo, že jsem za gripy, atomizéry, liqudy, příchutě, báze, dráty (asi to nebudu všechno vyjmenovávat, jelikož je toho vážně hodně) utratil značné jmění - mnoho lidí jezdí v levnějším autě. Nicméně v roce 2014 jsem seděl s přátely na zahrádce jedné restaurace a ucítil jsem strašně sladkou omamnou vůni kouře. Pátral jsem po zdroji této vůně v očekávání, že je tam někdo další, kdo vapuje. Chtěl jsem se zeptat co za liquid to dotyčný má nalito. Ale čekalo mě překvapení, když jsem zjistil, že dotyčný kouří dýmku. Byl to maldej kluk s leninkou na hlavě a jen si tam tak bafal. na stole před ním leželo zančné příslušenstí a také tabák od McBarena. Chvíli jsem ho pozoroval a nešlo přehlédnout, jak si užívá chuť tabáku. Kouř vypouštěl z úst se zavřenýma očima a pomlaskával si u toho jak someliér při degustaci vína. Hned ten den jsem doma začal zjišťovat vše o dýmkách. Říká se, že cesta je často krásnější než-li cíl a to na mě opravdu sedí. Nejsem zbrklý člověk, a tak si veškerá svá rozhodnutí a investice nejdříve desekrát rozmyslím, oveřím si trh, nabídku, zkušenosti druhých a teprve pak se rozhodnu. A u dýmek tomu nebylo jinak. 14 dní jsem strávil na webu a četl všechny rady a zkušenosti od dýmkařů. Zhltnul jsem celý blog od tutona (dokonce jsem si s ním napsal nějakou zprávu, jelikož jsem zjistil, že je také z Plzně), pak jsem také přečetl všechny články Martina Peciny - jeho články čtu dodnes, naštudoval jsem snad všechny recenze na tabaky.cz a četl jsem všechny rady pro začátečníky i zde na fóru, než jsem si koupil svou první dýmku a první tabák. Nakonec jsem tedy koupil hned 3 použité dýmky přes aukro - jednu 3/4 bentku od Hilsona, jednu 1/2 bentku s kazem na povrchu údajně od Jirsi, ale bez značení a jednu pěnovou half bentku. Následovala objednávka na etrafice a to filtry, čističe, sportovní dusátko, Czech tool a první vzorky tabáků a to od Petersona Connoisseurs Choice, Sweet Killarney, Sherlock Holmes a k tomu Samuel Gawith Black Cherry. Samostudium se vyplatilo. Seznámení s dýmkou bylo hned perfektní. Samozřejmě nemohl jsem si nechat ujít zkušenost i s nějakými hůře hodnocenými aromatiky, takže jsem zašel do Ráje kuřáků a koupil si nějakého McBarena a McLintoca. Následovalo hledání mých top 10. Dosud nenalezeno. Všechno co jsem si koupil, jsem také vykouřil, ale touha po poznání převládá nad konzevatismem. Nicméně obzory jsem si rozšířil i o tabáky ze zámoří a to o nějaké C&D a Sutliff. Byla to chyba. Teď mi neskutečně vadí, že ani jedna uvedená značka se u nás nedá koupit jelikož obě mají nepřeberné množství výborných tabáků. Vybrat si svých deset není lehké.

Má cesta dýmky tedy stále pokračuje. Nyní mám již 8 dýmek a pěkný kuřácký koutek, kde mám všechny své tabáky, dýmky, humidor a vše co ktomu patří. Dokonce vzniká i jakýsi tabákový archiv - zrovna před týdnem jsem měl potřebu zakouřit si něco speciálního na výročí s mou ženou a otevřel jsem plechovku Plumcake od McBarena z roku 2014 (ten také tehdá přiletěl z Ameriky) a neskutečně si ji užívám. Ale mám pocit, že je škoda si takové věci uživat jen a pouze sám. Chtěl bych tento užasný svět s někým sdílet a tak jsem tu :)

Svým dýmkařským sebepoznáním jsem také přišel na to, že kuřák cigaret s jednou krabičkou v kapse a věčně hledající zapalovač je vlastně strasně ochuzen o skutečný požitek. Pouze ve spěchu ukojí svou potřebu, ale chybí tomu veškerá kultura či romantika. Vlastně je mi líto, každého kdo rád kouří a nikdy se neposadil a v klidu si nezkusil dát výbornou dýmku.

V úvodu jsem psal "že cesta je často krásnější než-li cíl" nicméně cesta dýmkaře je podle mě cesta na celý život :puffy:
Naposledy upravil genericon dne 02 lis. 2018, 10:53, celkově upraveno 1
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 02 lis. 2018, 10:46

To je hezky napsanej elaborát :ok: tož vítaj. Ono nejen že je spousta tabáků, ony se i ty tabáky samotné během času díky výrobcům tak nějak mění ( bohužel často k horšímu ). A je nutné hledat nějaký nový, který se ještě "nepokazil". Je to opravdu neustálá cesta a člověk není v cíli snad nikdy. Leda že s fajfkou z nějakého důvodu přestane kamarádit. Od Plzně tady pár lidí je, ale nevím jestli se někde scházejí. Kdybys jel někdy přes Kyšice, je tam barák u cesty co má na zahrádce drážní návěstidla a závory a podobný nesmysly ( nesmysly proto, že v Kyšicích není trať) tam bydlí nějakej Filip Makovický - fajfku dřív kouřil.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod genericon » 02 lis. 2018, 11:18

Byl bych velice potěšen, kdyby jsem v Plzni mohl někdy zadýmit s nějakými gentlemany, ale jsem schopen se dopravit i o kus dál :). A ten Filip je stále aktivní v tomto tématu? Co mi psal tuton, tak ten s dýmkou již přestal před lety a vlastně se již jen občas pokochá svými dýmkami, ale již toto téma defakto opustil (aspoň jsem to tak z jeho slov pochopil).

To, že se něco v tabáku změní asi nebude v receptuře a je to asi nevyhnutelný jev, jelikož tabák je rostlina a ta je závyslá na nepřeberném množství faktorů a stejně jako víno chutná každý ročník jinak, tak to asi platí i u tabáků. A jestli je to k horšímu nebo lepšímu je již suběktivní. Věřím, že co je k horšímu pro jednoho, může být lepší pro druhého. A jestli je to škoda? Nemyslím si. Každý tabák je tak prostě jakýmsi originálem a tak bych po jednom ročníku hned nezavrhoval celý brand, ale počkal bych na další ročník :). To je pro mě opět něco, co mě motivuje k dalšímu objevování. A co víc, taková změna může být impuls pro zakořeněné konzervativce k nějaké změně a dalšímu objevování. Nicméně mě se toto zatím netýká :D , já jsem žadný tabák ještě neměl dvakrát, pokud tedy nepočítám vzorek a následnou pixlu. Zde se však ročníkový rozdíl nikdy nekonal. Ale mohl bych možná zkusit experiment a sehnat si nový Plumcake, zda bych poznal rozdíl mezi mým archivním z roku 2014 a současným, ale tam by asi hrál roli také věk. Nicméně jsi mě teď nepřímo postrčil zajímavým směrem. :ok:
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron