Doutníky - obecná diskuze II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Quick3r » 17 dub. 2018, 20:47

Dobrý večer všem :)
Jsem tu nový a rovnou poprosím o rady zkušenějších kuřáků doutníků.
V kouření doutníků jsem začátečník a mám častý problém, že po zapálení doutníku mě pálí v ústech, na rtech, na jazyku, .... Pomalu zapálím např. Joya de Nicaragua Serie C Robusto a vše je v pořádku. Za týden si zapálím další kus ze stejné objednávky, který byl o týden déle v humidoru a hned po zapálení mě silně pálí jazyk atd. a doutník je velmi nepříjemný. Někdy ta nepříjemná chuť po chvíli kouření zmizne a někdy trvá až do poloviny doutníku, kdy už to vzdávám a doutník vyhazuji. Doutníky, které mám uložené v humidoru, zapaluji tryskovým zapalovačem co nejpomaleji to jde a i přesto občas doutníky chutnají jako spálené a pořád nemůžu přijít na to, kde je chyba.
Děkuji za případné rady :)
Quick3r
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub. 2018, 19:36

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Copatej » 18 dub. 2018, 23:56

Vítej zde na fóru. Záleží ještě na mnoha dalších aspektech :think: Kolik doutníků denně vykouříš a jaké pořadí má daný doutník, který začne zlobit? U mnohých doutníků je to stejné, jako u dýmkových tabáků. Jeden výrobce a pokaždé jiná šarže chuti a kvality...s tím se budeš muset smířit, nebo je jádro "pudla" někde jinde :puffy: :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Bob123 » 19 dub. 2018, 07:28

chce to pred kourenim neco snist, k doutniku si dat treba kafe nebo colu a hlavne kourit pomalu
Pokud te jak rikas pali na jazyku, muze to byt i "koreni" - zkus jemnejsi doutniky, treba s krycim listem connecticut
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Quick3r » 19 dub. 2018, 15:18

K doutníku si vždy dávám něco k pití....vodu, kávu, víno :) a skoro po roce kouření doutníků jsem nedokázal přijít na to, kde je problém. Zítra mi přijde tento kousek: Flor De Las Antillas Toro Tubos Petac, tak snad bude vše ok. Četl jsem jen samou chválu :) Je možné, že když většinou kouřím doutníky do cca 150 kč/ks, tak může být problém s kvalitou a ne každý kus je stejný? A nebo už v této cenové relaci by měly být doutníky kvalitní? Můžete mi prosím doporučit vaše nejoblíbenější kousky kolem 150kč?
Děkuji :)
Quick3r
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub. 2018, 19:36

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 19 dub. 2018, 15:48

Kvalitou to myslím nebude.. kouřím běžně i levnější kousky než za 150 Kč a nikdy mě doutník neštípal nebo nepálil (teda pokud nechutná po pepři, koření, skořici atd. jak říká Bob, to potom jo - ale i tak je to opravdu jen mírně a je to víceméně příjemné, patří to k té chuti)..zkus Liga Undercrown Shade - je to hodně jemný a krémový connecticut doutník, z těch světlejších zatím asi nejlepší, jaký jsem měl :ok: ten by tě štípat opravdu neměl..a opět jak už tady bylo zmíněno - kuř pomalu a v klidu :wink: a při jaké vlhkosti ty doutníky skladuješ? nemáš je třeba moc vysušené?
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Quick3r » 19 dub. 2018, 19:20

Doutníky mám v humidoru s vlhkostí cca 68-70%. Já si myslím, že hlavní problém bude asi u mě, v zapalování doutníku. Ne vždy to dopadne tak, jak bych si to představoval a to hlavně při zapalování venku. Zkusím doutníky zapalovat pomaleji a delší čas.
Quick3r
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub. 2018, 19:36

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod klasik51 » 19 dub. 2018, 21:02

Quick3r píše: Já si myslím, že hlavní problém bude asi u mě,

Možná by se dalo s tímhle souhlasit, prostě Ti to nechutná, možná to neni pro Tebe. :think:
Neber to osobně. :smile: Ty by jsi rád kouřil doutníky, ale nechceš si přiznat, že Ti to nechutná.
Nebo lépe řečeno, víš že Ti to nechutná, ale nechceš si to přiznat, smířit se s tím. :think:
Co takhle pokus s dýmkou? Lehký aromatik, lehce slaďoučký, dobroučký, nepálí, neštípe, pohladí. :smoke5: :think: :think:
A co prubnout Toscanello Bianco, Rosso???????????? Prostě jinou cestu a uvidíš. Přeju štěstí :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Quick3r » 19 dub. 2018, 21:13

S verzí, že doutníky nejsou pro mě, nesouhlasím. Když mě doutník nepálí v ústech, tak si ho užiji od začátku až do konce :) Není nad doutník a kávu na zahradě, hlavně když se konečně oteplilo :) :clamp:
Quick3r
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub. 2018, 19:36

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod klasik51 » 19 dub. 2018, 21:15

OK :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Quick3r » 19 dub. 2018, 21:18

Tak se zkusím zeptat jinak. Jak zapalujete doutníky? Já turbo zapalovačem a prvně si potáhnu až je doutník zapálený.
Quick3r
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub. 2018, 19:36

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod capricorn » 19 dub. 2018, 22:17

Já zapaluji doutníky tak, "jak se to má" :mryellow: Tedy zdálky jemně opálím, pak vyfouknu ten "spálený" tabák a připálím při tahání. Tedy asi jako ty, to by mělo být v pořádku.
Je vcelku normální, že ze začátku, než se to rozjede, "to ještě není vono", může to být drsnější, ale po chvilce už by to mělo být vážně příjemné. Někdy se stane, že doutník, který mi jindy chutná, mi zrovna nesedne, ale to je normální, záleží na spoustě věcí, taky na tom, jak psal Bob, zda se dobře najím a co jsem jedl, denní době apod.

Zrovna dnes jsem si zapálil Olivu V, kterou mám rád, a na začátku jsem si říkal, že je nějaká o dost peprnější, než jsem čekal, ale po první třetině už tam žádný pepř nebyl a bylo mnohem jemnější :yum: To je u doutníků normální, že se ten chuťový profil mění a vyvíjí a dělá to kouření doutníků zajímavé.

Tu Joyu serie C neznám, ale zrovna tenhle týden jsem v Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II. dával 2 tipy na "pohodovější" doutníky...

Jinak nevím, co poradit :puffy:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod beda » 28 dub. 2018, 20:25

Tak on nikotin na sliznicích pálí přirozeně. Ono neni uplně běžný začít rovnou doutníkama. Bych vybíral to nejlehčí a nejjemnější a klidně si připlatil.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Rahmed » 10 říj. 2018, 18:25

Tak po dlouhé době můžu napsat příspěvek, páč se událo něco nového...
K dýmkám jsem si cca před rokem přibral cigarilla a rok jsem si vystačil s toskánskými produkty... vyzkoušel jsem všechno, Toscanella mi přišla slabá, takže jsem zůstal u Toscano Antico. No a pak jsem si vzpoměl na Bobův tabacos.cz, po roce dokončil registraci, objednal a už v tom lítám :cool:
Nejdřív jsem pokračoval v cigarillech: Tabak Especial Cafesita Negra, Liga Undercrown Maduro, Liga Undercrown Shade - kafe zajímavý, ale "liga je liga" :cool:
A tak jsem pokračoval přirozeným vývojem... v další objednávce cigarilla Liga Privada No.9 - la-ho-da :yum: Larutan - to byl omyl, slabota, přeslazený... a k tomu jsem přibral pár kousků Oliva z různých poliček, abych se zorientoval - Flor de Oliva Maduro Robusto - za kilo pohodový kouř... Oliva V Double Robusto - spokojenost... a ještě Oliva V Melanio Maduro Robusto - to bych mohl kouřit furt :ok:
Nejvíc mi ale sednul dárek - dodatečně uctivě děkuji Bobe :clamp: - Liga Undercrown (patrně) Corona Viva - pecka-paráda!!
Tak jsem dopadl a jdu udělat další objednávku nedělních požitků :pray:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod robertzy » 05 lis. 2018, 15:52

Moje zkušenosti s doutníky jsou pozitivní... Jen jak kouřím doutník já... Doutník uštípnu ( u každé zn. a typu se snažím stejně ), neopaluji ani nepoužívám turbo zapalovač (bez plamene) taktéž benzínový ne. Používám klasický či doutníkové sirky ( nezapaluji ihned, nechám vyhořet síru), připálím si doutník tak, že se plamen nedotýká doutníku, s doutníkem pomalu otáčím, aby se zapálil rovnoměrně a udržuji při tom stejný tah... Také si myslím, že záleží na psychickém rozpoložení, když si dám doutník v pohodě večer po dobrém jídle na chalupě a při tom sklenka něčeho dobrého... jinak mi chutná, když jsem naštvaný či po stresu...
robertzy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 44
Registrován: 20 dub. 2018, 21:26
Bydliště: Praha

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Rahmed » 30 kvě. 2019, 20:38

Mám otázku ohledně Drew Estate KFC... který je nejvíc vyuzený a který nejsilnější? Já měl zatím jen Kyoto a Flying Pig.
A co Swamp s krycím listem candela?
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků