Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod jorgos » 24 kvě. 2018, 17:45

Ach ti Angličané :lol: . Přerušované kouření mně připomíná přerušovanou ...... . Výsledek bude asi podobný .... :mrgreen:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod klasik51 » 24 kvě. 2018, 20:34

Hele, tak ta stála vždycky za prd. :wink:
A já fajfku vždycky až do konce. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod jorgos » 24 kvě. 2018, 20:48

Souhlasím :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod RottenFox » 24 kvě. 2018, 21:18

žabař píše:...je úplně ideální tahle fajfka:
viewtopic.php?p=429513#p429513...

Ha, Foxíkova fotka! :smile: :joy:
http://pipe-smoker-riddim.blogspot.cz/2 ... a.html?m=0


A ať nejsu OT, já nepřerušuju ani fajfku, ani soulož. :-)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod MBO » 25 kvě. 2018, 08:38

Záleží na výběru tabáku a taky je lepší v té první fázi (před přerušením) přestat dřív, protože jak zůstane jenom zbytek tabáku na dně, už to není žádná hitparáda.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 25 kvě. 2018, 14:38

MBO píše: K přerušovanému kouření se hodí čisté virginie, vapery a flejky. Naopak aromatické tabáky prý vhodné nejsou, ale nezkoušel jsem je, takže nevím.


Aromatické tabáky jsou úplná katastrofa. Dokouřit!
Obecně bych řekl, že zvhlnutí a zahřátí s následným schlazením a vysycháním nesnáší cavendish. Určitě je možné fajfku na chvilku odložit, ale ne déle, než tak na 12-15 min. :naughty:

Vzhledemk tomu, že začátečníci kouří spíš aromatiky, tak jim to tedy moc nepomůže. AROMATIKY VŽDY DOKUŘOVAT :!: :!: :!:
Moje soukromá domněnka, proč mají aromatiky zde na fóru tak špatnou pověst, je ta, že paradoxně na aromatik musí umět člověk kouřit mnohem víc, než u přírodních tabáků a latakií. Jsou zkrátka nesrovnatelně choulostivější, takže každé spaření, zvlhnutí a blbé nacpání se na nich projeví mnohem razantněji. a protože lidé obvykle začínají na aromaticích a zároveň ty první tabáky nejvíce "prasí", tak na ně mají špatné vzpomínky.
Rovněž je dobré zdůraznit, že nové, nezakouřené dýmce, tohle moc dobře neudělá. Začátečníky by si měl zvykat dokuřovat a učit se hospodařit předvídavě s časem - klidně nacpat hlavičku jen do půlky, to koneckonců pro zakuřování je beztak vhodné.

ABY BYLO JASNO:
Samozřejmě, že žádné ZAKOUŘENÉ dýmce ještě nikdy neublížilo, když se dokouřila druhý den. Určitě to vždy bude méně chutné, než dokouřit fajfku najednou, ale fajfce to nic neudělá. A jsou tabáky, kterým to skutečně až tak moc nevadí, samozřejmě to platí zejména pro řez flake a plug.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Bob76 » 24 čer. 2018, 20:42

Mám tu Grousemoor,který je nařezaný z plugu a je snad po dvou letech pořád stejně vlhký,ikdyž je v té malé skleničce od pečeného čaje a pořád byl problém jej pořádně zapálit.Na jednu stranu mě potěšilo,že je ve skvělé kondici,ale na druhou to chce pokrájet na malé kostičky a nasypat do dýmky a víc podpálit.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Siso » 23 pro. 2018, 01:07

Zdravím, chci se zeptat, jak moc je jiná tvorba popela a nepříjemnosti spojené s močkováním v trojdílných dýmkách "loveckých", či "dědkovkách"?
Mám kratší lovecké dýmky se šroubovací komorou pod hlavou dýmky (moje nejoblíbenější), kde jsem se s močkou ještě nesetkal. Je to tak, že vlhkost skápne kanálkem ve dně kotlíku do komůrky pod ní? Takže tenhle typ dýmky je snad méně náchylný k močkování, oproti dýmkám s kanálkem přímo vedoucím k náustku :?:
Vzhledem ke zmíněnému kanálku ve dně, se dolů občas prosype i jemnější popílek, ( asi díky občasnému prohrábnutí jehlou, to když si nejsem jist dokouřeností) takže mi na dně zůstanou po dokouření jen větší zuhelnatělé kousky tabáku v minimálním množství šedého popela. Skoro nebylo co vysypat.

Jako začátečníka mě překvapilo, že během kouření v puse žádnou extra chuťovku necítím, (aromatiky nekouřím), ovšem vůně, která mě fakt baví, uniká vrchem hlavy dýmky. Takže z toho vzniká pro pozorovatele zvláštní podívaná, kdy po potáhnutí přiložím nos k hlavě dýmky a teprve vychutnávám. :smoke6:
Uživatelský avatar
Siso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 55
Registrován: 15 pro. 2018, 23:26
Bydliště: Brno

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod RottenFox » 23 pro. 2018, 05:02

Jasně, vlhkost a bordel zůstane v tom spodním díle, místo aby šel do huby, od toho to tam je. :-)
Případně ještě pak v tom dlouhým krčku z haluzky, kterej veškerou zbylou nadbytečnou vlhkost pohltí.

No a jestli nejsi spokojenej s chutí, tak buď zkus výraznější tabák, nebo se koukni, jestli to nemáš blbě sestavený a nebere ti to někde falešnej luft.
Případně dolaď styl nacpávání a dusání - píšeš, že jsi začátečník a ty krakonošky jsou přece jen trochu jiné, než klasické dýmky, co se obsluhy týče. :-) :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod MBO » 23 pro. 2018, 11:00

Nevím jak u dlouhých fajek, ale u krátkých při klidném kouření je chladnější dým, míň močky nebo vůbec žádná a popel do pusy natáhnu jenom občas. K té chuti/vůni: Co jde horem, jde zhruba i dolem tzn. kanálkem. Vlastně to není úplně stejné. Je to, jako když nějaký pokrm nebo nápoj voní a chutná - sice trochu jinak, ale ten chuťový vjem tam je docela zřetelný. Pokud ne, tak možná kouříš moc horce, a proto dým nemá žádnou chuť.

Asi nejhorší je tzv. raketa, když do pusy natáhnu ještě trochu žhavého popela. Prostě na konci potáhnu trochu silněji (v bláhové snaze dokouřit úplně všechno) a najednou jako by se něco na dně odšpuntovalo a do pusy vlítne takový maličký ohňostroj. Ne že bych musel hned hasit, ale začnu plivat a vyplazovat jazyk. Naštěstí se tohle stává zcela výjimečně. Teď záleží, kde člověk právě je, že jo...
Naposledy upravil MBO dne 23 pro. 2018, 15:55, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Bob76 » 23 pro. 2018, 12:31

Siso píše:Zdravím, chci se zeptat, jak moc je jiná tvorba popela a nepříjemnosti spojené s močkováním v trojdílných dýmkách "loveckých", či "dědkovkách"?
Mám kratší lovecké dýmky se šroubovací komorou pod hlavou dýmky (moje nejoblíbenější), kde jsem se s močkou ještě nesetkal. .

Jako začátečníka mě překvapilo, že během kouření v puse žádnou extra chuťovku necítím, (aromatiky nekouřím), ovšem vůně, která mě fakt baví, uniká vrchem hlavy dýmky. Takže z toho vzniká pro pozorovatele zvláštní podívaná, kdy po potáhnutí přiložím nos k hlavě dýmky a teprve vychutnávám. :smoke6:

Ono močkování je způsobeno mnoha příčinami,ať už vlhčím tabákem a nebo nedočkavostí a taháním ala sádrový ježek či jen nevhodnou volbou tabáku spolu s dýmkou.Vše se naučíš,když budeš trénovat a zkoušet,jak říká Jcp,nejlépe na vlastní hubu. Někdy také schválně čekám až kolegové zapálí a nasávám jen nosem a pak mi to samo nedá a zapálím i já,jsou to dva rozdílné vjemy,cítit tabák v místnosti a v puse.Minule jsem měl zbytek GH a byl dost přesušený a kousavý ,zkrátka nebylo to ono,po dovlhčení úplně jiný tabák,směrem k lepšímu.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BORYNA » 24 pro. 2018, 00:21

MBO píše:Záleží na výběru tabáku a taky je lepší v té první fázi (před přerušením) přestat dřív, protože jak zůstane jenom zbytek tabáku na dně, už to není žádná hitparáda.

Podepisuju na 100%. K tomu výběru tabáku. Dlouho mi trvalo než jsem zjistil, který tabáky jsou kouřitelný i po přerušení. Výsledek? Tyto tři mi vyhovují.
Midnight Ride
Artisan
Dunhill Aperitif
BORYNA
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Věk: 59
Registrován: 18 úno. 2005, 18:37
Bydliště: Praha 3

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Siso » 13 led. 2019, 22:48

RottenFox píše:nebo se koukni, jestli to nemáš blbě sestavený a nebere ti to někde falešnej luft.

Už jsem o tom myslím psal ve vlákně o dědkovkách, ty moje jsou ten typ s dřevěným šroubením ve dně kotlíku a ten právě moc netěsní. Spíš vůbec. Snažím se to zatěsnit tak, že dno nezašroubuju úplně, nechám škvírku tak milimetr a namotám do ní pár závitů nitě, no a pak teprve dotáhnu.
Nemohlo to těsnit ani nové, nemá tam co těsnit.

RottenFox píše:Ha, Foxíkova fotka! :smile: :joy:
http://pipe-smoker-riddim.blogspot.cz/2 ... a.html?m=0

Znáš taky typ podobný té tvé visačce (vlastně je ta fajfka skoro stejná), který nemá ale ten spodek ohnutý podél kotlíku, nýbrž jde rovně dolů v ose troubele? Prohlížel jsem si dva kousky u nás v trafice a hrůza, kanálek nebyl vůbec ve dně kotlíku, ale až kdesi v třetině výšky. U obou stejně. Tu bych až do konce nevykouřil ani s autogenem v ruce :smoke4:.
Uvažoval jsem o koupi a následné úpravě, ale za osm stovek, to ani náhodou.
Uživatelský avatar
Siso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 55
Registrován: 15 pro. 2018, 23:26
Bydliště: Brno

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod MartinBalcar » 17 led. 2019, 15:43

Ahoj. Prosím o radu. Fajfku po kouření vždy vyčistím ... vytírám i kotel. Jde mi o to, zda se v něm i přesto vytvoří karbonová vrstva. Zatím nic nepozoruji a to celkem pravidelně bafám. Snažím se kouřit pomalu. Měl bych spíš kotel pouze vyklepat a více nečistit? Díky za pomoc.
MartinBalcar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 46
Registrován: 19 dub. 2018, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod klasik51 » 17 led. 2019, 16:52

Čističem protáhnu náustek, (semtam) potom kanálek v krčku, (párkrát zašukat). Potom čistič v půlce ohnu a lehce otřu stěny v hlavičce.
Sesadím a profouknu. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků