Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 12 úno. 2018, 18:55

Máme teď v práci docela makačku, takže fajfky tam odpočívaj a pro žvejkací tabák bych musel až někam do města, takže jsem dnes zkusil žvejkat Golden Ambrosii a světe div se, nemá to nikterak daleko k americkýmu velkolistýmu materiálu. Bejt to vlhčí a v jinym řezu, tak snad ani nepoznám rozdíl. Asi těch pár tobolek co nechci už kouřit proženu pod rtem. Docela mne překvapilo, že i blend ve kterym je půlka BC je cejtit i v hlavě. Ne nijak drasticky, žvejkám spíš už jen vyjímečně, takže jsem citlivější, ale i tak.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 19 úno. 2018, 20:34

Jsem objednal třikrát Makla Iffrikia a jednou Bouhlel, stačí fakt málo a návyk ožívá. K tomu Oliver Twist v mentolu a Neffu do rypáku :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 29 bře. 2018, 02:42

Na www.mirage-distribution.cz je k mání Stoker's, americkej dip dělanej aby prošel do EU. Docela žrádlo, komu se stýská po Red Manu apod. tak doporučuju. Lehčí kousek, asi tomu chybí nějaká ta zakázaná chemie, ale jinak špica, řez, konzistence, vlhkost, všechno top. Mám odtud i nějakou novou pastu Thunder, podobnej materiál jako Makla, líp se tvaruje a je jemněji mletá, dává hodně plynule a dlouho, dobrá věc tam, kde se nedá plivat.
Naposledy upravil beda dne 29 kvě. 2018, 20:11, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 29 kvě. 2018, 20:09

Na stejnym shopu large cut v pytlích jako byl Red Man, zatim jen po čuchu nejvíc švestky. Taky Stoker's.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod hop » 31 kvě. 2018, 10:21

Ahoj, poradili byste mi nějaký žvýkání pro začátečníka? Něco co nakopne ale nezabije? Kdysi jsem zkusil jeden sáček od kamaráda, už nevím, co to bylo, určitě Skoal nebo Makla, a málem jsem to nerozdejchal :D Takže bych uvítal něco lehčího, ale aby to člověka trošku probralo :)

Díky moc.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 01 čer. 2018, 14:40

Makla se v porcích nedělá. Osobně ti porcovanej snus nedoporučim žádnej, děsně drahý a tabák uplně zabitej. Jestli máš rád lékořici tak doporučuju Oliver Twist, vskutku kvalitní a stylová záležitost, mimořádně diskrétní, hodně pomalej nástup a dává i chutná klidně hodinu. https://www.makla.cz/zvykaci-tabak/
Nebo minule postovanej americkej large cut. https://www.mirage-distribution.cz/coll ... ed-man-etc
Ale to už o diskrétnosti nemůže bejt řeč, když si ale člověk nedá zrovna bago jako pingpogáč, tak taky něžnej nikotin.
Švédi uměj motorovky a auta, ale tabák dělaj hodně konzumní. :twisted:
Já teď z evropskejch tabáků mám jen malinovej Thunder v log cutu a frosted pastu stejnýho výrobce, to mi celkem jede. Ale obojí docela silný, plnej natvrdo nacpanej Prise Master po ránu zatočí palicí, pak už ne.
Makla je jiný jídlo :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod hop » 01 čer. 2018, 19:59

No já bych právě preferoval radši porcovaný. Jednak kvůli nezkušenosti, ale hlavně pohodlí, radši bych něco, abych nemusel odplivávat, když jsem mezi lidmi. Ale každopádně díky za tipy, Olivera bych mohl zkusit, doma v klidu :)
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 02 čer. 2018, 07:48

Můžeš mi věřit, Oliver Twist je to nejdiskrétnější co znám. Zároveň nádherně zpracovaný listí, porovnávat to s porcovanym snusem nejde. Rozdíl podobnej, jako mezi pytlíkovanym čajem z penny a ručně lisovanym Pu-erhem.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod hop » 02 čer. 2018, 11:33

Už jsem si o něm něco dalšího dohledal, a určitě zkusím. Asi Arctic a Tropical.
Takže díky moc za tip! ;)

Ještě by mě zajímalo u těch porcovaných - tam se musí odplivávat nebo ne? Nebo je to podle žaludku každého, co snese? :)
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 03 čer. 2018, 09:24

Já plivu po všem, je to individuální, nejvíc konzumuju americkej dip a Maklu, takže pak ten zvyk plivat už nějak nekontroluju ani u snusu. Švédskej snus žaludek moc nedráždí, Makla vůbec, americkej dip bych si rozhodně hlídal, většinou má vysokej podíl dark fired listí a polykání toho dehtu asi neni uplně zdravý, nehledě na to, že ta šťáva je chuti ostřejší a má dost nikotinu, jak se to dostane hlouběji do krku, začne stahovat a škrtit.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Fénix » 05 čer. 2018, 13:39

Nejmíň plivu (resp. vůbec neplivu) s tímto: http://www.tabakshop.cz/p29929-tabak-zv ... itrus-7-5g
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod bob » 31 srp. 2018, 08:54

Přátelé, dočasně mi odešel spoj do Švédska. A mám pocit, že tamní zboží je lepší, než co se tady dá koupit - Goteborgs Rapé např. je úplně jiný:(.
Nemáte někdo možnost, jak získat severskou klasiku?
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Fénix » 03 zář. 2018, 10:32

bob: SZ
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Milda » 12 zář. 2018, 22:52

Kamarád byl ve Švédsku a tam mu rodilý žvýkač dal tip jak neplivat po porcovaném tabáku. Dát si ho pod horní ret pod nos, asi tam jak jsou zhruba nosní dírky, nejsou tam prý slinné žlázy. Od té doby to tak dělám a neplivu. Ale jen se sáčky, samozřejmě...

Máte někdo zkušenost s malinovým Thunderem? Jde mě o sílu nikotinu, leccos jsem slyšel, ale nemám zkušenost. Jak teď není v Brně k dostání Siberia, zajímal by mě ekvivalent co do síly nikotinu, ale v poslední době jsem nic jiného nežvýkal, tak nevím co se s tím dá srovnat. Netušíte? Od příchodu Siberie na náš trh mám pocit, že je zbytečné žvýkat cokoli jiného... :D Jde mi o sílu nikotinu, ne o chuť... To bych si dal dip...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 16 zář. 2018, 22:10

pri snuse alebo chew bags (čiže snus len pre eu trh) netreba pľuvať vôbec. tu nejde o sliny, ale o to, že ten tabak je pasterizovaný
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků