Kde jsou, kde jen jsou?

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod stelton » 20 zář. 2018, 19:58

Tohle forum je ve stadiu klinicke smrti. Je mozne si nalhavat, ze tomu tak neni, ze je to jen prechodny stav, ale kazdemu kdo se diva na klesajici kvantitu a kvalitu uverejnovanych prispevku musi byt jasne ze tohle forum je eufemisticky receno "za zenitem". Je mi lito, ale pokud na foru uz nefunguji a nejsou prispivany ani rubriky jako "co mas dneska v dymce", coz je typ threadu ktery byva prispivan na ruznych type for nejvice (na foru o hodinkach - ve variante co mas dneska na ruce, na audio foru - co dneska poslouchas aj.), je jasne, ze je neco spatne. To ze uz davno nefunguje tabakovy bar atd. ani nezminuju. Forum v podstate plni jen funkci objednavaciho mista pro klubovky, hrnky aj.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Copatej » 21 zář. 2018, 01:03

Nezbývá mi, než s Tebou souhlasit!

Jenomže Ti lidé, kteří ještě před cca 6-7 léty byli "v mnohém" aktivní, tak postupem času jistou "chuť" ztratili. Tohle fórum, alespoň v létech, kdy já sám jsem ho zažil "v rozpuku" mělo velikou úroveň. Lidé měli zájem si nejenom psát tady na fóru, ale více je zajímalo se například setkat osobně na celorepublikových srazech, nebo na jiných akcích pořádaných členy fóra. Bylo jich mnoho!
Zkrátka komunita lidí, kteří se neznají jen z obrázku a nicku. Tohle bohužel během posledních let postupně vymizelo.

Kupříkladu TY! Byl si prvně registrován na fóru roku 2009. Měl si zájem od té doby podílet se na utváření fóra jako takového, byl si na nějakém srazu, nebo Ti stačilo stát se jen členem E-pipe clubu, pročítat rozsáhlejší příspěvky a tím celá záležitost pro Tebe skončila...ostatně jako pro drtivou většinu ostatních!

Ano, je něco špatně. Souhlasím. Ale není to vinou fóra. Dnešní situace bohužel nenabízí přehršel hospod a klubů, kde by se dalo dýmku kouřit, nebo kouřit všeobecně. Plno lidí doma nekouří a samotnému v parku mu to třeba nechutná...
Proto raději nekouří vůbec, nebo jen sporadicky na vyjímečné akci, kde se může kouřit a načnou si jeden tabák, který jim následně stejně vyschne, páč ho nemají kdy a kde dokouřit!
Takže tak raději nečiní.
Pak se ale hledají alternativní způsoby přísunu nikotinu - například snus, nebo skruf, který "nekuřáky" neobtěžuje!

Tedy není divu, že nefunguje aktivně Tabákový bar - pro koho?...

A že fórum ještě funguje na bázi klubových nabídek typu klubovky, hrnky, trika, zapalovače...atd...?
Třeba je to jen proto, že tato aktiva nabízejí ještě lidé, kterým stojí za to dělat v rámci klubu něco pro ostatní, a nemyslet jen na sebe!

Protože nikdo z nově příchozích nemá o nic zájem! Sleduju to dlouho a jsem tím popravdě znechucen.
Až z tohoto fóra zmizí příspěvky lidí, jako je například klasik51, Fénix, Dejmal, Jakub, Basa333, Copatej, Breer, Tapinek, Batrachos, atd...pak můžeme hovořit o klinické smrti!
Ani tohle však nebude mít dlouhého trvání!!!
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod kovářskej » 21 zář. 2018, 07:13

Copajdo, já si zase myslím že to není tak strašný, furt se na nějakejch vláknech o lecčem kecá. Obecně dá se říct je faktem že dnešní omladina kolem dvaceti jen sjíždí všelijaký fóra a pokecy aniž by sami přidali nějakou myšlenku, názor, zkušenost s něčím a hodně lidí se prostě činí převážně na xichtoknize. Mně fejsbůk nevyhovuje, otravuje mě a tak tam nechodím. To jdu když mám čas nakouknout nebo i napsat něco sem nebo na pokec kolem parních mašin nebo úzkorozchodnejch drah na K-report. No, třeba do vlákna "co mám dneska v dýmce" přispěju spíš tehdy, když mám ve fajfce něco novýho, jinýho, psát tam každej den že mám nacpanej sedmimořskej mně přijde trochu blbý. Ale třeba vlákna kolem novejch fajek - mám novou fajku, vyrobil jsem novou fajku a tak podobně, tam si myslím že to žije furt. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Fénix » 21 zář. 2018, 10:07

Tohle by bylo na delší povídání. Ve stručnosti lze říct, že časy se mění. Na "nezávazné chatování" o tom, co zrovna kdo kouří, je prostě fb vhodnější, co si nalhávat. A popravdě, mně to tady ani trochu nechybí (viz kovářskej). Na druhou stranu, ty diskuse na fb mají často nevalnou úroveň, a navíc jakékoli užitečné informace zmizí zakrátko v toku feedu. Naše Forum si i v této době zachovává přidanou hodnotu proti jiným platformám - a to nemluvím pouze o tradici ! Diskuse tu mají (na internetové poměry) vysokou úroveň, a trvalost zachycení podstatných informací je také nesrovnatelně vyšší. Navíc komunitní povaha Fora (plně provázaná s pipE-clubem) zachovává i v dynamicky se měnícím světě (a to pro dýmkaře veskreze v negativním směru) velmi slušnou kontinuitu, neodosobnění diskutujících a takovou hřejivou, klubovou atmosféru. Je to vše v prvé řadě o lidech (viz Copajda).
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod RottenFox » 21 zář. 2018, 11:35

> Fénix: Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Breer » 21 zář. 2018, 15:26

jj FB, je neprehladné- čo som videl ráno, poobede je už v "propadlišti dějin" :roll: alebo len ja som blbec a neviem to hladať :think: :twisted: --no tu to mám rád, aj ked mi to prispievanie v tomto roku nejde velmi dobre kôli pár zdravotným problémom, ale dúfam, že sa to vyrieši čoskoro :ok:

btw: Fenix, Copajda krásne ste to napísali Obrázek
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod mihra » 21 zář. 2018, 15:51

Dodnes nevím, proč zmizel Scalex. Jeho příspěvky měly úroveň.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Tapinek » 21 zář. 2018, 16:35

Jukni sem... :wink:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod klasik51 » 23 zář. 2018, 12:50

Souhlasím s Copajdou. A je to škoda, ano forum v podstatě přežívá, v porovnání s "naší" érou. Kdy jsme jezdili na srazy (50 lidí) a ke Kloučkovi strouhat
dýmky. Těšili se na to, až se zase uvidíme. Zažili při tom neskutečnou srandu a navázali menší i velká přátelství. :ok: Někteří "staří" odešli, mladí moc, no budeme upřímní, vůbec se nezapojují, tak proto to taky vypadá, tak jak to vypadá.
Letos vlastně ani nebyl celorepublikový sraz, taky pro koho? :think: Stačila historická tramvaj :think: Ano, solidní účast, ale bylo nás málo.
40 lidí, jo hezký, mohlo nás však být 60. :( Hezký setkání, já byl spokojený a moc rád jsem se zase setkal. Kdo tam byl z nových, nebo novějších lidí?
Nikdo. :roll: Ano, né každému se termín hodí, samosebou. Ovšem když o tom vím dva měsíce dopředu, tak se tomu přizpůsobím, tedy když chci.
Když nechci, .......................
Já na FB nechodim, nechci a ani na to nemám čas. Hodinkové a tohle forum mi postačuje. A že to tady skomírá, ano, je to tak, je taková doba.
Třeba se to zlepší. Mě to zas tak moc nevadí, s lidma které chci vidět a které mám rád, se vídávám, nebo si zavoláme.
Kdo chce vidět mě, zavolá a přijede. A že jich tady letos pár bylo. :ok: :puffy: A když chci vidět já někoho, tak holt popojedu já. Jako třeba za Polabákama.
No, tak jsem se vykecat, když už jste to nakousli. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Šimi » 23 zář. 2018, 13:46

Letos sraz nebyl, ale příští rok bychom mohli zase nějaký spáchat, ne? Já jsem se na srazy s vámi vždycky moc těšil.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod klasik51 » 23 zář. 2018, 17:34

:ok: No to já taky. :wink: :puffy:
Kolik lidí přijede???
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Šimi » 23 zář. 2018, 19:21

Mě bude stačit pár kamarádů ;)
Za to mi to stojí!
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod kovářskej » 23 zář. 2018, 21:05

Škoda žes nemohl na tu tramvaj, Šimáku, tam se nás pár vykopávek i středověkých sešlo :D :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod Šimi » 23 zář. 2018, 21:07

Bohužel, nestíhal jsem. A mrzelo mě to.

Tak uděláme sraz fosilů v Kloučkově, alespoň se všichni vlezeme do dílny :)
A ta dršťková v sobotu v uzenářství na náměstí ... a krvavý záda (někteří) ... a vůbec ...
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Kde jsou, kde jen jsou?

Příspěvekod kovářskej » 23 zář. 2018, 21:22

No, já ti nevím, on Honza Smrtipes už není v tý dílně kde památné vorkšopy probíhaly, má nějakou menší dílničku hned u baráku kde teď bydlí, ale když jsem s ním před asi půl rokem ( strašně to utíká, kruciš) mluvil že bych se zastavil s pár zasloužilejma fajkama na kousek řeči a trochu údržby tak byl pro, že si zavoláme, dokonce abych přijel druhej den. To já nemohl, pak do toho padly všelijaký trable a nutnosti a na cestu do Kloučkova vůbec nebyly myšlenky. Ale taky bych rád zase jednou zažil pár lidí se kterejma je dobře, Honzu a klasikův tatarák a topinky a uzený s křenem :puffy: a kamarádskýho štěkavce polehávajícího za dveřma do dílny :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


cron