Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Copatej » 24 říj. 2018, 01:35

Cena = výkon. Tak to má být. Moc hezká dýmka :puffy: .
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod jorgos » 24 říj. 2018, 16:05

Parádní kousek :clamp: :ok:
Opravdu tak stála nebo je to cena pro manželku..... :lol: :plaster:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod RottenFox » 24 říj. 2018, 16:23

Pánové, děkuji! :puffy:

Jorgos, cena souhlasí - byla to aukce na ebay, o kterou nebyl valný zájem. :ok:
Takže jsem to ani nemusel následně pro manželku "zaokrouhlit". ;-) :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod robertzy » 05 lis. 2018, 14:02

Moje jedna kráska

Obrázek
robertzy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 44
Registrován: 20 dub. 2018, 21:26
Bydliště: Praha

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod genericon » 07 lis. 2018, 14:10

Podařilo se mi získat novou dýmku Hanáckého dýmkařského klubu a popravdě teď nevím jak s ní naložit. Údajně je to nyní jediná nekouřená dýmka klubu. Členem tohoto klubu nejsem a nevím jak je to s dýmkařskou etiketou na toto téma. Mám ji vyměnit? Prodat? Kouřit? Vystavit? Vážně teď netuším jak s ní naložit. Můžete mi někdo s tímto poradit?

Jinak co jsem tak koukal na stránky tohoto klubu, tak jsou velmi aktivní a to velice obdivuji. Rád bych se někdy s těmito lidmi setkal, jelikož 16 let tradice již má svou krásnou historii a dle jejich webu se jedná o velice přátelskou a kultivovanou společnost.
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 07 lis. 2018, 14:32

Nejspíš ta dýmka byla udělaná pro ten Hanácké fajfklub ( třeba jako soutěžní dýmka na nějakou jimi pořádanou soutěž v pomalém kouření - lepší kluby a pořádající takových soutěží prostě udělají tu věc že nechají vyrobit pro tu soutěž třeba osmdesát dýmek úplně stejných a každý soutěžící tedy má úplně stejnou fajku jako všichni ostatní - aby prostě byly podmínky úplně stejné pro všechny, ta fajfka pak samozřejmě soutěžícím zůstává). Někdy je dýmek o několik víc a tak se třeba dostanou do světa i nekouřené, nějakým řízením osudu byla navíc ta tvoje, anebo se někam zatoulala a nyní se dotoulala k tobě. Takže kam se měla zatoulat tam se zatoulala, teď je u tebe a je jen na tobě, jestli ji budeš kouřit anebo si ji vystavíš do vitrínky. Kouřit ji normálně můžeš, není to žádné provinění vůči fajkařské etiketě, protože dýmky se vyrábějí hlavně proto, aby se kouřily. Až následně proto aby se sbíraly :puffy: Já třeba mám fajfku z Petrohradu z mistrovství světa v kouření fajek ač jsem tam nebyl - prostě nechali jich vyrobit víc než bylo potřeba a tak se prostě daly sehnat úplně nové nekouřené oficiální cestou od předsedy petrohradského "trubkového" klubu. Několik jich mezi lidmi na fóru tady je a myslím že všichni je normálně kouříme ( já teda jen občas protože je rovná a rovný fajky mi brblají zatímco zahnutý a visáky ne ).
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod genericon » 07 lis. 2018, 14:56

Díky za objasnění. Vlastně jsi mě tím moc potěšil, protože se jedná o krásnou leštěnou bentku od Mr. Brók s vlastním stojánkem, pytlíkem a dusátkem a v tuto chvíli by to byla první dýmka, které bych chtěl věnovat jeden vlastní tabák. U mých ostatních dýmek se zatím držím maximláně typu tabáku, ale dýmku na jeden tabák ještě nemám a této bych chtěl věnovat Fire Dance od SG. Třeba se s ní nakonec někdy ukážu i v tom Olomouci :) :ok:
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 07 lis. 2018, 17:01

kovářskej píše:Já třeba mám fajfku z Petrohradu z mistrovství světa v kouření fajek ač jsem tam nebyl - prostě nechali jich vyrobit víc než bylo potřeba a tak se prostě daly sehnat úplně nové nekouřené oficiální cestou od předsedy petrohradského "trubkového" klubu. Několik jich mezi lidmi na fóru tady je a myslím že všichni je normálně kouříme.

Tak tuhle akci jsem tenkrát organizoval já, za vydatné pomoci anglicky mluvícího a píšícího Vítka. Nevilla. :ok:
Spolupráce s Vítkem pro mě je nezapomenutelný zážitek. :D Klobouček
A i když to bylo náročné, dokázalo se to dotáhnout do vítězného konce. Ale hlavně proč to píšu, já jí mám stále nekouřenou. :smoke2: :D
Je to hrozně dávno, ale tenkrát jich bylo snad 40 kusů. :think: Ale hlavně za úžasnou cenu, přímo od prezidenta Alexey Shekhovtsov,
potom si je rozebrali překupníci a bylo to o něčem jiném.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 07 lis. 2018, 17:43

Genericon - tak si tu fajku řádně prohlédni z čeho je anebo napiš dotaz do teho hanáckého Holomóca , vědět by to mohli, když si je nechali u Broga vyrobit. On totiž Mr. Bróg vyrábí dýmky z nejrůznějších dřev nejen z briéru. :puffy:

Klasik - no, byla to podařená akce, dodneška si pamatuju ty nervy kdy už šéf z petrohradu odepíše a co vůbec odepíše.... no a pak přišel den kdy jsem si pro tu fajfku jel tuším k JCP do Poděbrad. Ta fajfka je fakt hezká a mám ji rád i když je rovná, kouřím ji jen velmi svátečně. Bydlí v ní Artisan.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod genericon » 10 lis. 2018, 12:39

kovářskej píše:Genericon - tak si tu fajku řádně prohlédni z čeho je anebo napiš dotaz do teho hanáckého Holomóca , vědět by to mohli, když si je nechali u Broga vyrobit. On totiž Mr. Bróg vyrábí dýmky z nejrůznějších dřev nejen z briéru. :puffy:


Tak já doufám, že klubová dýmka nebude z nějakýho ovoce a na dýmce samotné je napsano briar, tak doufám že to není třeba podpis řezbáře :)

Obrázek
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 lis. 2018, 16:49

Ono by to tam nemuselo v tomhle případě být ani napsáno - z fotky je to jasný podle kresby dřeva. Ovšem jsou i briáry kde kresba není zdaleka tak krásná, potažmo není skoro žádná a pak je člověk rád za tu ražbu :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Breer » 14 lis. 2018, 21:20

klasik51 píše:Tak tuhle akci jsem tenkrát organizoval já, za vydatné pomoci anglicky mluvícího a píšícího Vítka. Nevilla. :ok:
Spolupráce s Vítkem pro mě je nezapomenutelný zážitek. :D Klobouček
A i když to bylo náročné, dokázalo se to dotáhnout do vítězného konce. Ale hlavně proč to píšu, já jí mám stále nekouřenou. :smoke2: :D
Je to hrozně dávno, ale tenkrát jich bylo snad 40 kusů. :think: Ale hlavně za úžasnou cenu, přímo od prezidenta Alexey Shekhovtsov,
potom si je rozebrali překupníci a bylo to o něčem jiném.


ano Zdeňku, to bola krásna akcia :ok: škoda, ze mi nesadla, ale myslím, že u Mira (Rog) jej je dobre :wink:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Breer » 14 lis. 2018, 21:42

tak som sa dočkal: Acorn do Bifteka
image_id: 26795image_id: 26796image_id: 26797image_id: 26798 já sú tak šťastné :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod matesek » 14 lis. 2018, 22:17

Teda ten Biftek to už je vyšší liga, i včetně těch doplňků. Paráda, ať slouží :ok: :clamp:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 14 lis. 2018, 23:03

Děkuji pěkně pánové :joy:
Ať dýmka dobře a dlouho slouží :puffy:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron