Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Plnicí pera

Příspěvekod millhi » 20 led. 2019, 17:59

Jo jo, dokumentní inkoust, používal se v matrikách právě pro jeho trvanlivost.
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Nevill » 22 led. 2019, 11:25

:arrow: Houly

Na to použití co píšeš se jistě dokumentní inkoust hodí, jen pozor na to že pero se tím víc zanese a pokud v něm ten inkoust zaschne tak to je docela průšvih. Asi bych si na něj raději vzal nějaké levnější pero... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 22 led. 2019, 20:13

Děkuji za rady. Perem píšu. Před lety jsem dostal Parkera a věrně slouží dodnes.

:arrow: Nevill
Jaké levnější pero, bys, prosím, doporučil? Parkera bych nerad zaneřádil.

Jinak, rád píšu i gelovým rollerem Pentel Gel síly 0,7 mm. Včera jsem náhodou v papírnictví v Lazarské objevil Pentel Energel BLP77-C, gelové pero permanentní dokumentní modré. Hned jsou ho koupil, za 75,- Kč. To bude asi má cesta. Zkoušel jsem tím napsaný text po minutě polít vodou. Nic se nestalo. Ani když jsem to zkoušel rozmazat prstem.
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Nevill » 23 led. 2019, 13:57

Tady bych snad vzal z Aliexpressu něco za pár korun z Číny, aby mi to nebylo líto že se to pero zaprasí. Jinak nevím, z toho co je tady dostupné, já bych řekl Kaweco Classic Sport, to je za 600 Kč asi jedno z nejlevnějších per se šroubovacím víčkem, já ho mám rád, ale samozřejmě ne každému sedí to že je takové kratší. Nebo něco jako Parker Vector, Lamy Safari, Waterman Graduate, to je tak všechno v podobné cenové relaci, víc bych do toho asi na tohle využití neinvestoval.

Jestli je ten roller funkční tak myslím že to je výborná volba, tím se to celé hodně zjednoduší! :ok:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Plnicí pera

Příspěvekod raiderkilo » 23 led. 2019, 22:29

Skús Fisher Space Pen, na bežné písanie používam pero od GameTee z náplňou Fisher Space Pen, voda ho nerozpustí, dokonca pokiaľ sa použije vodostály papier vie písať aj za "mokra"
Uživatelský avatar
raiderkilo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 51
Registrován: 23 pro. 2018, 18:56

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 24 led. 2019, 17:12

Děkuji oběma za tipy. Kaweco Classic Sport mě láká už delší čas. Až půjdu okolo Panské pasáže, tak nějaké omrknu a snad i pořídím. Ale na ten dokumentační inkoust by ho byla škoda ...
Ty psadla Fisher Space Pen vypadají taky solidně.
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod michals » 30 led. 2019, 15:28

Mám Pelikan Souverän M400, a M1000 ... M-kový hrot, a píše se s nimi parádně. Klasika.

Zajímaly by mě ale zkušenosti s inkousty. Já zatím jsem stále u té 4001 a Edelstein, ale rád bych vyzkoušel i něco exotičtějšího co pero nezničí... tipy?
Uživatelský avatar
michals
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 39
Registrován: 26 pro. 2017, 01:13
Bydliště: Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 31 led. 2019, 11:55

V úterý jsem zavítal do obchodu v Panské pasáži. Chtěl jsem si vybrat nějaké Kaweco Classic sport. Jak jsem tak prohlížel a vybíral .... no, nakonec jsem odešel s Kaweco Steel sport. Je to "těžkotonážní" pero. Pouze jsem byl trochu zaražen, když do něj, mimochodem velice ochotná a sympatická prodavačka, vložila inkoustovou bombičku a ukazovala jak pero krásně píše. Jí ano, mě ne. Jsem zvyklý na pero vůbec netlačit, prostě musí psát samo. Natož toto ocelové. Byl tam i majitel obchodu. Pero si vzal do ruky a také mu nepsalo. Vše vyřešil výměnou hrotu. Lál Němcům, že už ani oni neumějí vyrábět kvalitní výrobky... S novým hrotem pero píše skvěle.
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Nevill » 31 led. 2019, 15:16

Teda, to mě překvapuje, já mám Sport Classic a pak hliníkový a pak ještě teda hliníkový Liliput, všechno to píše perfektně. No, tak aspoň se hned zjistilo v čem udělali soudruzi z NDR chybu... :smoke3: :smile:

Steel Sport, to je už teda pořádná váha, mně připadá těžká i ta mosazná verze a ta je myslím stále o něco lehčí. Tak snad s ním budeš spokojený! :ok:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Plnicí pera

Příspěvekod pafka » 02 úno. 2019, 18:00

Ono obecne kvalita per upada...

Mel jsem dlouho pera Waterman Expert a Hemisphere. Kdyz mi Expert odesel po 12 letech denni otrociny v nemocnici do vecnych lovist, chtel jsem ho zase. Zname se s majitelem penshop.cz a jeho: "ja ti ho klidne poslu, ale nebudes ho chtit", je vic nez vymluvny.
Mam ted Kaweco Sport a zatim prochazi nemocnicnimi pokusy o likvidaci na vybornou. Ale taky je pravda, ze jsem jich zkousel nekolik prave kvuli hrotu.

Pokud bys chtel nejaky lowcost do 2000, tak zkus neco od Lamy, Cross, nebo Sheaffer. Ale nejdulezitejsi je se nenechat odbyt a vyzkouset si to pri psani. A nejlip s inkoustem, ktery hodlas pouzivat.
Uživatelský avatar
pafka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 45
Registrován: 23 bře. 2012, 11:30
Bydliště: Aussig

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 03 úno. 2019, 17:01

Díky za tipy. S pery je to, hádám, podobné jako s dýmkami. U jednoho to nekončí ... :D . V Kawecu i Parkeru mám hrot "M". Stejně uvažuji ještě o peru se slabší linkou, hrot "F". Třeba pořídím něco z doporučených. Našel bych si tam favority.
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 03 úno. 2019, 17:17

Narazil jsem na českého výrobce plnících per.
http://perka.cz/nabidka-per/
Máte někdo zkušenost s jeho výrobky? Hroty používá od německé firmy Schmid
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod peťák » 14 led. 2020, 16:23

Včera mi konečně dorazil balíček z britského e-baye s plnícím perem zn. Alfred Duhnill :smoke1:
image_id: 27843
Tak mám opožděné vánoce...
Že je rozměrově trochu větší jsem věděl, ale skutečnost mne překvapila, příjemně samozřejmě, do ruky padne skvěle.
Zde v porovnání s mým nynějším perem Waterman Charleston, které má "standartní" délku 13,5 cm.
image_id: 27844
No, tak mám konečně velký péro :plaster:
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Plnicí pera

Příspěvekod raiderkilo » 14 led. 2020, 21:16

Pokiaľ Vám nevadí angličtina http://www.gourmetpens.com/ na tejto stránke sú recenzie nielen pisátok ale aj atramentov
Uživatelský avatar
raiderkilo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 51
Registrován: 23 pro. 2018, 18:56

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JohnyMach a 15 návštevníků