Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Dino » 08 dub. 2019, 16:50

Mlieko?! :think:
Ja som toho churchilla dostal, dovtedy som ani nemal tušenia, že taka značka vôbec existuje.
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Vietnam » 09 dub. 2019, 06:53

TAk jsem včera šel na rychlý pivo,a protože jsem si sebou nezval fajfku, tak jsem si aspoň skočil pro doutník. Namátkou jsem v humidoru vybral Gurkha East India Classic Havana Blend Robusto a...musím říct, že to byl velmi dobrej výběr. Jak doutníkům moc nerozumím, tak tohle mi vážně chutnalo.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 23 dub. 2019, 20:46

Zpopelnil jsem pár kousků ze stáje Carribean... uctivé díky Bobe :cool:

Cipriano Robusto Azul - výborný, zemitý, čokoládovokávový a příjemně silný doutník.
image_id: 27361 image_id: 27362

The Bouncer Robusto - počátek trochu podivný, ale posléze se z něho vyklubalo fajn maduro. A ring je velice povedený :ok:
image_id: 27363 image_id: 27364 image_id: 27365 image_id: 27366

La Rosa de Sandiego Robusto Maduro - další zajímavé maduro: kakao s lehkou, příjemnou nakyslostí, stáj a koření i síla... dobré to bylo.
image_id: 27372

La Rosa de Sandiego Robusto Natural - sladké habano střední síly, zemitost, dřevo, koření, trocha čokolády. Sice to byl první doutník vůbec, který mi zhasnul, ale to mi na příjemném zážitku pranic neubralo... bez fotky, noční siesta...
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Vietnam » 25 dub. 2019, 15:14

Tak včera jsem navštívil nejmenovaný obchod, kde mají doutníky od páně Boba, něco málo tam utratil a při procházce směrem do hospody jsem jeden zpopelnil.
Byl to Kentucky Fire Cured Chunky - velmi zajímavá chuť a pro mě rozhodně láska na první pokouření - chutná to jako kombinace maduro doutníku a Skiff mixture, lp to asi popsat neumím. Každopádně pro mě hrozně příjemná věc, vzhledem k tomu že dark fired mám rád i v dýmce.

image_id: 27374

a kombo s Lynchburg Lemonade velmi povedené. Jen kdyby nebyla v plechovce...

image_id: 27375
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Copatej » 25 dub. 2019, 22:01

O Velikonocích na chajdě krom jiných doutníků i La Rosa de Sandiego Robusto Maduro od Boba. Velmi chutná záležitost a zřejmě to bude chtít víc kousků, než jen dva zakoupené pro otestování :ok: :yum:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 26 dub. 2019, 22:22

Dnes jsem strávil 2,5 hodiny s Oliva V Melanio Limited Edition 2017 Double Toro. Příjemné jemné pokouření, můj zatím nejdražší doutník, takže mi "musel" chutnat :cool:
Už jsem ale měl mnohem lepší doutníky, jsem obecně na výraznější chutě.

Melanio už jsem párkrát měl, ale ještě jsem neměl Melanio Maduro, takže to určitě také vyzkouším, u tohoto beru jako hlavní hodnotu jistou exluzivitu, neboť jich prý bylo vyprodukováno jen 1 500 krabic po 10 kusech.

Včera jsem si například víc pochutnal na Liga Undercrown, to mohu kdykoliv... :smoke5:

A jinak, Rahmede, dík za pěkné foto recenze!
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Vietnam » 26 dub. 2019, 22:40

Undercrown tu mám taky... Jsem na něj velmi zvědav. Mám tu Connecticut i maduro, a většinou jsem spíš na ty madura...
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 30 dub. 2019, 19:51

capricorn píše:Včera jsem si například víc pochutnal na Liga Undercrown, to mohu kdykoliv... :smoke5:

A jinak, Rahmede, dík za pěkné foto recenze!

:cool:

Undercrown rulez :ok:
Zrovinka se opájím svou oblíbenou coronou na balkoně :yum:

image_id: 27381

A o víkendu jsem si dopřál luxus ve formě doutníku denně... plus Toscana a fajfky... :palm: no s 62% slivovičkou se to dalo zvládnout :pray:
Byla Oliva V Double Robusto & Churchill Extra & LP No.9 Corona Viva
Na body vyhrála Liga, robusto taky super, s churchillem jsem se malinko nudil...
Kámošovi - zvyklému jen na lehčí cigarilka - jsem nabídl Brujito Nica Rustica... 2 dny váhal, a pak ho vymlaskl jako nic...

image_id: 27382
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 01 kvě. 2019, 16:52

No nevím, ale takhle silný špiritus mi s doutníkem moc nejde dohromady :shock: - já preferuji spíš skotskou nebo vodu, čaj či espresso...

V sobotu Joya Silver, v neděli jsem měl Marzio Corona Gorda https://www.marziocigars.com/ - je to italsko-americko-dominikánský fire cured doutník, novinka loňského roku. Poměrně jemné kouřové aroma, trochu jako Toscano Duecento. Vadilo mi, že pokaždé když odpadl popel (odpadal často), tak to zhasínalo. Rozhodně mě víc baví např. KFC od Drew Estate. Ještě zkusím robusto pro porovnání.

Dnes dopoledne jsem oslavil svátek práce za pomoci NUB Connecticut, rok v humidoru mu prospěl a užil jsem si ho, měl chvílemi až mentolové tóny. Teď končím Joyu Black Double robusto, měl jsem za poslední dobu 2 kusy a přijde mi, že mi dřív chutnala víc, byla podle mě víc čokoládová...

A když už jsme byli u těch Toscan, tak jsem si poslední dobou oblíbil čokoládové Toscanello Nero, možná i proto už tu čokoládu jinde tolik necítím...
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 02 kvě. 2019, 19:56

No doutník jsem tou slivovičkou neprokládal :naughty: to bych si ho málo užil... většinou ani nepopíjím, jsem zvyklej z dýmky, ale sem tam dám rumík či pivko.

Dneska ráno jsem jako obvykle vrazil nos do humidoru - velice návykový rituál :lol: - a vytáhl jeden ze svaté trojice: Oliva V Belicoso - tak dobrý a silný jako vždycky :yum:
Tímto děkuji Bobovi, že mi ho jednou přibalil jako dárek :pray: a Dejmalovi alias Tikalovi za neutuchající promo Véček :ok:

image_id: 27389 image_id: 27390 image_id: 27391 image_id: 27392
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 03 kvě. 2019, 10:00

Uplne zive si pamatuju na svoje prvni Oliva V Belicoso, tenkrat objednane z Nemecka.
Nebyl jsem zvykly kourit, tak 1 doutnik tydne :-)
TIkal me varoval ze je silnej, ja si rikam takovy maly doutnicek, pohoda ... No co budu povidat, byla bila barva v obliceji, navaly horka a studenej pot za krkem :-)))

Jo to byly casy ...

Vcera V Figurado, to uz je vitola pro silnejsi povahy
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 04 kvě. 2019, 10:33

Jj, na mne mocně zafungovalo právě jen V-Figurado... přece jen moje tolerance na vitamín N je díky dýmkovým tabákům solidní :pray:

Včera jsem pokračoval na V vlně a zapálil jsem Oliva V Diadema 6x46 - chuťový profil mi přišel oproti V řadě lehce pozměněný, čokoláda a kakao jako obvykle, pepř mírnější, víc sladkého koření, vůbec sladkost je velice výrazná, až jako melasa a projevuje se úžasně i v dlouhé dochuti :yum: Konstrukce i hoření perfektní, popel odpadával trochu dříve, než bych čekal, čas 75 min. Veskrze skvostný zážitek!!

image_id: 27398 image_id: 27399
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 09 kvě. 2019, 21:51

V poslední době jsem měl štěstí na parádní kousky, tak se jdu pochlubit..

Arturo Fuente Eye of the Shark - nádherný, majestátní kousek, já mu říkám hranol - ten tvar je fakt masakr, byl to velký nezvyk kouřit něco takového :D ale hořel parádně, popel držel solidně a na to jak byl mohutný, tak jsem z něho dostal i něco poctivého dýmu..a chuťově byl taktéž famózní - hodně oříškový a dřevitý, obě chutě krásně jemné, krémové, dlouho se drží na jazyku, nula koření nebo pepře, síla někde kolem středu..podle mě právem doutník roku 2017 :ok:

Obrázek Obrázek Obrázek

A jelikož doutník roku 2017 musí být patřičně naceněný, musel jsem se tento víkend uskromnit a sáhnul jsem po trošku jiné cenové kategorii :lol:
Tatuaje Tattoo - před zapálením se mi skutálel ze stolu a napraskla hlava, každopádně chuť to zřejmě neovlivnilo a od začátku byla cítit velmi jemná tabáková chuť spolu s lehkým dřevem, kouře moc nebylo, tak jsem oříznul ještě trochu víc a to byla hned jiná..dřevo hned bylo cítit víc a později se ještě přidaly i jemné tóny karamelu, které já v doutnících vyhledávám a mám to moc rád :ok: takže za mě paráda, určitě doporučuju, už kvůli ceně

Obrázek Obrázek

Dneska jsem si dal pro změnu Tatuaje VI Angeles, což je maličká petit corona, která taky nasbírala slušnou řadu ocenění..v minulosti jsem ji měl už víckrát, tento kousek jsem nechal v humidoru odležet pěknou řádku let, což je krásně vidět na celofánu, to je prostě paráda, jak ten doutník s věkem pracuje :joy: jenže člověk by čekal, že za ty roky krásně zjemní a ono ne, od začátku hodně intenzivní chuť kůže na patře kombinovaná s kořením, pak se trochu uklidnil a chuť na chvíli zjemnil nějaký ovocný/citrusový tón, na kratší pokouření je to pro mě horký favorit

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 10 kvě. 2019, 15:22

Pěkný... hlavně ten kapitální žralok :ok:

Já jedu tento týden tradičně...
Nica Rustica El Brujito - mraky perfektního kouře, ke konci znamenitá síla... Nica-raketa! A daří se mi kouřit stále pomaleji - 1:40 :cool:
image_id: 27424 image_id: 27425

Oliva V Belicoso - kvanta chutí a vůní... síla a chuť na plnýho fulla - 1:15 :yum:
image_id: 27426 image_id: 27427
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Dino » 10 kvě. 2019, 16:41

Oliva Serie G
Dlhšie odležana v humidore. Prvá tretina problém s horením a ťahom, potom už všetko OK.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků