Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 24 dub. 2019, 07:10

No sláva. Konečně někdo z Jičína. Už jsem myslel, že tu budu sirotek. Zavolej.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 24 dub. 2019, 08:20

Baskervile a T-Tygr už v Jičíně či tam někde okolo nebydlí?
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 24 dub. 2019, 09:32

Ttygr zbaběle koupil dům u Hořic a pořídil si do něj zákeřně potomka.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod purusha » 24 dub. 2019, 20:26

Baskervil@ hele rád zajedu do Libuně na pivko. do konce měsíce to asi nedám, ale v květnu bude volněji. dá se tam jít jinam, než na hlavní, co tam čepujou Holbu?
Uživatelský avatar
purusha
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Věk: 52
Registrován: 27 bře. 2019, 11:09
Bydliště: Jičín

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 24 dub. 2019, 21:30

Martine, domluvíme se.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Pelcík » 09 kvě. 2019, 18:57

Ahoj všichni.
Dovolte abych se trochu představil a využil k tomu trochu času co mám, než mi vychladne gril a půjdu ho uložit. K dýmce jsem se dostal teprve nedávno- pokud nepočítám snahy o výrobu dýmky tak ve 13ti. :mryellow: K tabáku jsem měl vždy blízko- už od mala mi voněl a stavěl jsem se po větru, abych cítil vůni cigaret co děda kouřil. Z tabáku jsem zkoušel všechny jeho podoby- cigarety (od 15ti kuřák), doutníky, šňupací, žvýkací ve všech různých formách, el. cigaretu taktéž. Asi hlavní důvod proč jsem začal s dýmkou je ten, že potřebuji zvolnit. Moje životní tempo není zrovna pomalé a tak jsem si našel důvod zastavit a užít si relax- a ten relax je právě dýmka. Dýmky mám zatím dvě- 1x BPK 1x Missouri Corn Cob. Tabáků jsem zatím moc nevyzkoušel ,ale asi budu zarputilý aromatik- protože mám mlsný jazýček a baví mě si pochutnat na něčem voňavém a sladším. Rokem výroby kazím věkový průměr, ale snad mě staří pardové nesní zaživa :mryellow: :smoke6: Bydliště mám kousek od Mělníka, ikdyž jsem stále srdcem i duší v lesích Vysočiny odkud pocházím. Rád poznám fajn lidi z okolí.
Díky za přečtení a hezký zbytek dne- třeba právě u dýmky přeje
Pelcík
Pelcík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 33
Registrován: 07 kvě. 2019, 12:34
Bydliště: Mělnicko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 10 kvě. 2019, 06:47

Ahoj a vítej tady na fóru. Ať Tě dýmka a všechno kolem ní baví a pomůže Ti zvolnit. :wink:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vrku » 10 kvě. 2019, 09:39

Zdravím všechny dýmkaře.
Rád bych se Vám také trochu představil. K tabáku ve všech podobách jsem měl vždy dobrý vztah a dlouho o dýmce přemýšlel, až mi manželka koupila k narozeninám sadu pro začátečníky na etrafice... Trochu toho lituje, že teď večery trávím na balkóně a dýmám :smile:
Trochu se trápím s nacpáváním a technikou kouření. Nejdřív si pročtu rady a pak Vás budu taky otravovat dotazama :joy:
Kdyby tu byl někdo z Písku, tak bychom mohli sednout pod Jasan a trochu bych se přiučil.

Díky a všem pěkný den...
Vrku
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 37
Registrován: 08 kvě. 2019, 10:33
Bydliště: Písek

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Bentley » 10 kvě. 2019, 20:52

S potěšením konstatuji, že nám tu poslední dobou posiluje juniorská kategorie :smoke1:

Pelcík :arrow: Tvým rokem výroby nic nekazíš, naopak, rádi vidíme, že ušlechtilý koníček dýmání a dýmkaření zajímá i mladé lidi. My staří pardové (krajově řečení prdové) potřebujeme nadějný dorost, s každým novým zájemcem dýmkařská obec sílí a posiluje naději na přežití v dobách krutě regulovaného tržního systému.

Takže všem nově přišedším chladný kouř a krásné chvíle potěšení s dýmkou :ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod tomajlino » 19 črc. 2019, 14:06

Do sveta „čistého“ tabaku som nazrel ako násťročný. Počas letných prázdnin som brigádoval u strýka - mal som za úlohu ponatierať na novostavbe tatranský profil. Otec mal doma odložených zopár darovaných dútnikov a mňa to lákalo si jeden vyskúšať. Tak som si na stavbu zobral kubánsku cigáru (bola to H.Upmann zabalená v hliníkovom púzdre, veľkosť asi corona) Ako sa taká cigara fajčí som vtedy nemal žiadne tušenie, ale v akčných filmoch (tuším v predatorovi :joy: ) som niečo odkukal. A tak som si z cigary odkusol zubami špičku, zapálil zapalovačom, pofajčieval si vylezený na lešení a so štetcom v ruke natieral tatranský profil. Síce som mal plné ústa tabaku, ale myslel som si že tak to má byť. Po nejakej polhodinke, kedy som mal cigáru totálne premočenú som začal mať nepríjemný pocit, že som príliš vysoko. Nohy sa mi začali triasť. Netušil som prečo, ale radšej som zliezol dole. Trasenie nôh ale neprestávalo. Ľahol som si na trávnik a ešte chvíľku pokračoval v pofajčovaní. Nepríjemný pocit prešiel do točenia hlavy a začalo mi byť špatne od žalúdka. Začal som tušiť, že na svedomí to má Kuba. Tak a takto som dofajčil moju prvú cigaru. Odvtedy už zopár rokov prešlo, zopár rokov som skúšal aj najmenej kvalitný tabak inhalovaný do pľúc, ale s tým som prestal. S cigarami nie. Keďže je fajčenie kvalitných cigár celkom nákladné, hľadal som aj iné alternatívy. Prvá tabaková fajka bola BPK a prvý tabak Peterson (old dublin) Netušil som čo je to latakia, len bol som dosť prekvapený aký odlišný je tento tabak od cigár.
Po tejto skúsenosti sa v mojich humidoroch skôr cigary zbierajú, ako ubúdajú. Fajky sa za toto moje krátke obdobie (vyše roka) rozmnožili aktuálne na 3 kusy a odskúšané mám zatiaľ hlavne latakiové tabaky (dunhill a peterson) ale aj virginie. Aromatik som mal len raz a nechutil mi. Samozrejme, som totálny začiatočník, hlavný problém mám s prílišným zahrievaním a rýchlym fajčením, ale učím sa.
ĎAKUJEM všetkým za cenné rady v tomto fóre, veľmi pomohli a pomôžu, je tu toho veľmi veľa.
tomajlino
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc. 2019, 13:47

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Ondra » 21 srp. 2019, 12:09

Ahoj. Jsem Ondra. K dýmce jsem se vrátil po osmi letech a věřím, že mi ten úvazek vydrží trvale. Tabák mi vždycky voněl a u dýmky se mi dobře přemýšlelo. V současnosti dopisuji knihu a průběžně připravuji reportáže pro televizi. Tématickým okruhem jsou záhady, vraždy a podivné sebevraždy z dob minulých režimů.

Koníčků pár mám: Dříve jakž takž šachy za oddíl, historie, kriminalistika, plavání, meteorologie nebo obyčejné přemýšlení o ničem. :D Poslední dva roky občas pracuji jako externista a vymýšlím televizní reportáže. Dříve Prima a dnes TV Seznam. Před vystoupením na kameru bývám dost nervózní a cigarety mne neuspokojují a tak jsem zkusil sáhnout po dýmce a má to velmi pozitivní účinek. :smoke5:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 22 srp. 2019, 11:45

Ahoj, já jsem taky Ondra :wink: Tak vítej a ať se ti tu s námi líbí. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Ondra » 22 srp. 2019, 13:01

Alter Egon píše:Ahoj, já jsem taky Ondra :wink: Tak vítej a ať se ti tu s námi líbí. :smoke5:

Ahoj a děkuji :smoke5:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Boris169 » 29 srp. 2019, 18:20

Zdravím Vás, volám sa Boris a pochádzam z Prievidze. Už pár rokov ma fascinujú fajky - dýmky :wink: , ale až teraz nastal ten čas kedy som si povedal že idem do toho a zaobstarám si tu nejakú fajku. Samozrejme že hneď som začal hľadať nejaké info ohľadom fajok a ako začať fajčiť fajku na internete no až som sa dostal sem za čo som nesmierne vďačný. Momentálne som v takom štádiu že čítam vlákna na fóre - Rady pro začátečníka a iné a poctivo si nejaké tie rady zapisujem. Dúfam že čoskoro po preštudovaní tohto fóra (je toho dosť), príde na rad samotné kúpenie fajky a potrebného príslušenstva a už len začať :puffy:
Boris169
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 38
Registrován: 17 srp. 2019, 12:21
Bydliště: Prievidza

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 30 srp. 2019, 10:35

Zdravím Tě a vítej.
Pokud už fórum pár dní čteš, tak víš jak má vypadat dýmka a tabák. Tak nic nezapisuj, ale všechno rovnou ověř praxí. Život je krátký a je tolik tabáků, které na Tebe čekají.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků