Zásobička II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 08 zář. 2019, 18:18

Ahoj, ma realita koureni je tri dymky denne (kourim v aute a kourim i doma/uvnitr). pres vikend dam 4, nekdy i 5 dymek, v podstate kdyz nikam nejdu nevyndam dymku pres vikend z huby. Nekourim nic jineho mimo dymky pominu-li, ze si obcas (1x mesicne) dam Toscanello. Co se tyce zasob v bulku mam 19,7 kg zbytek je plech. Jinak tabak neberu jako investici, nepremyslim ze bych cokoli kdykoli prodal, pokud samozrejme nenastane situace, ze kourit nebudu moct, nebo mi to prestane chutnat nebo budu ve financni tisni. Hlavni motivace k nakupu je obava ze zmizeni blendu stejne jako obava z upravy receptury (doporucuji kuprikladu ochutnat Erinnmore z doby pred 15 lety - mam jeste cca 10 plechovek a dneska - rozdil je jasny a neni to jen "vekem"). Se zmenou politiky statnich subvenci farmarum produkujicim tabak v USA jde trh smerem do pekel - farmari prechazeji na jine plodiny nebo jdou cestou pestovani tabaku urceneho pro produkci cigaret (staci vyhledat clanky jake problemy mel v poslednich letech McClelland ale i treba GLP s hledanim kvalitni suroviny) - tedy se da rict, ze se snazim jeste chytit vlnu, kdy je jeste relativni dostatek a rozmanitost kvalitni suroviny a je dobry vyber za jeste rozumne ceny. Nebojim se toho, ze za par let nebude co kourit, jen se bojim toho ze to nebude stat za to kourit. Jinak obecne, nejsem tabakovy purista abych mel pro kazdy tabak extra dymku - jsou tabaky ktere ji maji (FVF, MM965, Durbar, Mellow Mallard aj.) pak mam dymky rozdelene na skupiny - Latakie, Virginie, Aro a prilis neresim to ze v jedne dymce kourim vice tabaku :) takze asi tak a ted si jdu zapalit 11 let stary FVF :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod beda » 08 zář. 2019, 19:23

MBO píše:Padesát gramů na den je podle mě holý nesmysl. Pokud na dýmku spotřebuju 3 gramy tabáku, je to 16–17 dýmek za den. K tomu myslím není co dodat. OT

Koukal jsi na to video? To tam ten pán říká. Chápu to dobře, že naznačuješ jeho lhaní, proč by to dělal? Já mu věřim, když koukám na ty jeho fajfky. Pade za den z fajfky jsem ještě neměl, ale padesát gramů z papírku jo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zásobička II

Příspěvekod BATRACHOS » 09 zář. 2019, 09:54

Mno ... :think: ...

... tak se na to mrkněmež trochu s rozvahou a vezměme to analyticky:

- 1krabka = 50g
- 1den = 18 hodin (počítám, že každý musí průměrně spát aspoň těch 6 hodin denně)
- normální fajfka = cca 3g tabáku
.....................................
- 50g tedy vykouříme v cca 16 standardních dýmkách (tzn. fajfka na hodinu + 2 hodiny rezerva na jídlo a nějaké to pomalejší kouření)
TO SE STIHNOUT DÁ ... při o dost rychlejším kouření, než jak třeba kouřím já

:idea: ALE :idea:
- velká fajfka = cca 5g tabáku
- 50g tedy vykouříme v cca 10 velkých fajfkách (tzn. fajfka celkem reálně na hodinu a tři čtvrtě, tj. 105min), to máme 17,5 hodiny
TO SE STIHNOUT DÁ ... při celkem standardním kouření, stále ovšem rychlejším, než jak třeba kouřím já

REZULTÁT:

stihnout se to dá, ale
1. člověk musí nacpávat novou fajfku s ještě zapálenou předchozí
2. čistit musí fajfku s další již zapálenou
3. musí kouřit spíše sušší tabák, než jak to chutná a vyhovuje právě mně
4. musí nacpávat vzdušněji, než jak to chutná právě mně
5. celé to je model NÁRAZOVÉHO KOUŘENÍ při nějaké výjimečné příležitosti

DENNĚ SI TO NEDOVEDU PŘEDSTAVIT, LEDAŽE

:!: dotyčný spí 4 hodiny denně
:!: nepracuje, nebo pracuje výhradně doma
:!: kouří strašlivě rychle a používá pěnovky/porcelánky/hliněnky, které se i při vysoké teplotě rychlého kouření nenapálí

(kromě toho musí mít dotyčný extrémní odolnost vůči nikotinu, já bych odpadl nejpozději tak u sedmé standardní dýmky)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zásobička II

Příspěvekod Cmunda » 09 zář. 2019, 19:17

Ono to na první pohled zní neuvěřitelně, ale zhola nemožné to není. Nedávno jsem se, jsa zřejmě již profesionálně deformován, při čtení knihy Erebus - Příběh ztracené lodi zarazil u podobné otázky. Na str. 232 - 233 je uvedeno, že posádka Erebu měla 68 mužů (není zřejmé, zda jsou zahrnuti i důstojníci, ale v další části knihy je pak uveden údaj, že poměr důstojníků a mužstva byl 1 ku 6, takže max. by se jednalo o nějakých 80 mužů), že Admiralita předpokládala, že Franklinova expedice se může protáhnout až na tři roky a že součástí zásob byly mimo jiné i tři tuny tabáku. To mě zarazilo, takž jsem provedl jednoduchý propočet:
Max. délka expedice 3 roky při 3 tunách tabáku = 1 tuna (1000000g) tabáku/rok. 1000000g : 365 dny : 68/80 muži = 40,29g/34,25g tabáku na muže a den. Sice to je cca o 3 dýmy méně, než tebou počítaných 16 za den, ale i tak by to byl úctyhodný výkon, když navíc vezmu do úvahy, že při některých činnostech při plavbě si fakt kouření dýmky představit nedokážu.
Takže buď se dřív kouřilo rychleji, než dnes, nebo britští námořníci při svých objevitelských plavbách objevili i umění kouření dýmky ve spánku a pán z videa je tajný zasvěcenec tohoto ztraceného umění :smoke5:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Zásobička II

Příspěvekod ontarios » 09 zář. 2019, 19:25

Také mohlo jít o tabák ke žvýkání a tam byla spotřeba asi jiná. Také kultura kouření byla jiná než dnes.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Zásobička II

Příspěvekod BATRACHOS » 09 zář. 2019, 19:35

No, dost také záleží na tom, jaký to byl tabák.
Tehdejší tabáky se též dosti často i žvýkaly a tam ta spotřeba bude řádově vyšší.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zásobička II

Příspěvekod MBO » 09 zář. 2019, 20:52

Řekl bych, že ve videu předvádějící myslí tu krabici od vánočních ozdob (nebo od čeho), kterou má před sebou a používá ji k sušení tabáku, nikoli celé balení. Tedy jenom ten kus lana, který právě nakrájel a rozdrobil a který mu vystačí na den. Tolik můj skromný názor.
Naposledy upravil MBO dne 10 zář. 2019, 07:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zásobička II

Příspěvekod ontarios » 09 zář. 2019, 21:00

Ale vždyť to je těch 50g. O kterých se snažíme poukázat, že je lze vykouřit.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Zásobička II

Příspěvekod Jack.Grave » 09 zář. 2019, 21:24

Ad tabák na HMS Erebus, ono se nijak moc nepočítalo že ho posádka veškerej vykouří ale byla to součást platu (žoldu) ve formě naturálního plnění. Ono se na tradičních dřevěných plachetnicích smělo kouřit jen v kuchyni a to jen v době volna. Vezmně si za to, že plachetnice byla tak trochu plovoucí soudek prachu. A taky tabák se vážil v long tons (2240 lbs tj cca 1016.xxx kg) což nám dává přibližně 44.8 g tabáku na hlavu a den při 68 členech posádky (lodní posádka je vždy započtena včetně důstojníků, kadetů, kapitánova sluhy, podůstojníků a mužstva). Námořníci běžně s tabákem kšeftovali protože byl osvobozen od jakýchkoliv daní ataky proto že rum ve formě grogu a tabák byly odečteny z nominálního monetárního plnění. Tož tak. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Zásobička II

Příspěvekod BATRACHOS » 11 zář. 2019, 19:00

Jack.Grave píše:Ad tabák na HMS Erebus, ono se nijak moc nepočítalo že ho posádka veškerej vykouří ale byla to součást platu (žoldu) ve formě naturálního plnění. Ono se na tradičních dřevěných plachetnicích smělo kouřit jen v kuchyni a to jen v době volna. Vezmně si za to, že plachetnice byla tak trochu plovoucí soudek prachu. A taky tabák se vážil v long tons (2240 lbs tj cca 1016.xxx kg) což nám dává přibližně 44.8 g tabáku na hlavu a den při 68 členech posádky (lodní posádka je vždy započtena včetně důstojníků, kadetů, kapitánova sluhy, podůstojníků a mužstva). Námořníci běžně s tabákem kšeftovali protože byl osvobozen od jakýchkoliv daní ataky proto že rum ve formě grogu a tabák byly odečteny z nominálního monetárního plnění. Tož tak. Jack


... a jsme u toho žvýkání! :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zásobička II

Příspěvekod Rog » 11 zář. 2019, 22:35

Tisíc mojich kecov za jeden Hrobov príspevok :clamp: :ok: .
Aj tu, aj v šnupákoch, aj inde... vždy to stojí za to.
Vďaka a prajem Ti viac chuti prispievať :wink: :pray: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 18 lis. 2019, 16:16

Dear Mr. xxx,

the status of your order has changed and is now: Ship

Below please find details to your order #24268 from 17.11.2019

tak panove a touto dodavkou pokorim metu 70 kg :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod Rog » 19 lis. 2019, 08:29

:clamp: :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zásobička II

Příspěvekod Lovec » 20 lis. 2019, 10:16

JAJ :smoke6:

Kam se hrabu se svými dvěma kily tabáku. :smoke5:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zásobička II

Příspěvekod Tapinek » 20 lis. 2019, 12:35

Pane doktore, predepiste mi, prosim, prasky proti hamiznosti. A predepiste mi jich moc, moc, moc, moc, mooooooc... ;-) :ok:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků