Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Michal999 » 03 zář. 2019, 12:42

Zdravíčko,
i já bych se, jako nový člen zde na fóru, rád představil. Sice jsem si tohoto tématu všiml až po nějaké době, ale přeci. :joy: Jmenuji se Michal a v současné době bydlím v Humpolci. Má cesta k dýmkám začala již před lety, protože jsem veliký fanoušek Sherlocka Homese (jak můj avatar napovídá :lol: ) a vesměs všeho viktoriánského, popř. celého 19tého století. :joy: Loni při oslavách sta let naší krásné republiky jsem byl členem "dobového" průvodu a jediné, co mě chybělo v kostýmu, byla právě dýmka. Má chuť k dýmání proto vzrostla a začal jsem se po nějakém kousku poohlížet. První přišla po novém roce, nějaká bezejmená fajfčička, ale skamarádili jsme se a od února jsem kuřákem dýmek. Mezitím mi má milovaná manželka darovala postupně další dva kousky, a to dvě nádherné dýmečky s dílny mistra Kunce, kterémi bych se rád pochlubil, ale zatím se mi nepodařilo do fóra vložit foto. :lol: Také mi dýmky prakticky rázem utli mou 14ti letou karieru kuřáka cigaret a zůstal jsou pouze u dýmek, cigareta mi absolutně neschází, ba naopak. Po studování fóra a YT borců jsem zjistil, že u nás existuje skvělá komunita dýmkařů a přátel dýmek, kde jsi všichni pomáhají, radí, schází se atd, což mi přijde, navíc v dnešní době, jako malý zázrak... :joy:
Proto přeji všem jen ten nejchutnější kouř, radost z dýmání a dýmkařů co nejvíce... :joy:
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 03 zář. 2019, 12:43

vítej mezi námi :ok:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Ondra » 03 zář. 2019, 15:36

Michal999 píše:Zdravíčko,
Má cesta k dýmkám začala již před lety, protože jsem veliký fanoušek Sherlocka Homese (jak můj avatar napovídá :lol: )


Souhlasím. Jerremy Brett je jistě ten nejlepší avatar :ok:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Michal999 » 03 zář. 2019, 18:44

Ondra píše:
Souhlasím. Jerremy Brett je jistě ten nejlepší avatar :ok:


Jeremy Brett = Sherlock Holmes :lol:
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Bláža66 » 07 zář. 2019, 13:54

Zdravím Vás dámy a pánové, holky a kluci...
jsem Tom alias Bláža, z dobrého ročníku 66...pražák, neboli cajzl od narození...Cigára jsem kouřil naposledy jako kluk a následně se z nich pos...a pob.., takže jsem jsem jim po celý život úspěšně odolával.
Né tak dýmce...Moje první dýmka je stará asi jako já, po tátovi, šroubovací s výměnou hlavička (opět se pak dostaly do módy, jen ta moje má zbytek komplet z plastu)..a její vůně v tátově šuplíku, mně defacto v dospělosti přiměla k občasnému dýmání a pořizování dalších kousků. Bohužel mi je pak bytový loupežník komplet vykradl, naštěstí tu tátovu jsem měl jinde..
Po nějaké době jsem se k dýmkám vrátil spíš z potřeby a pocitu dotýkat se kusu dřeva jako je briar, a celého toho obřadu okolo kouření atd..vzdyť to znáte..takže jsem postupně malou sbírečku opět pořídil, a taky se snažím občas něco z briáru vyrobit...jen pro sebe, nedá se tim chlubit...ale ten pocit vyleštěného kusu vřesovce v ruce je prostě skvělej a uklidňující...takže asi na stará kolena si huntuju hubu, zabijím chuťové pohárky a přivádím zubařku k občasným lamentacím....
Jinak moje velký hobby je kytara na všechny způsoby..
Tak snad tady občas přispěju nějakým postřehem a zkušeností, a totéž tu načerpám...
Život je krátkej, ale občas je třeba se zastavit, nacpat, zabafat, a relaxovat....
Bláža
Bláža66
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 58
Registrován: 07 zář. 2019, 13:04
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Ondra » 07 zář. 2019, 18:06

Michal999 píše:
Jeremy Brett = Sherlock Holmes :lol:


Děkuji za připomenutí. Brett měl hrát dokonce Bonda a dvakrát byl u kamerových zkoušek. Znal jsem se s člověkem, který se léčil ve stejném zařízení jako on... :wink:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 10 zář. 2019, 19:00

Bláža66 - vítej, hezké představení. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 11 zář. 2019, 10:09

Bláža - pěkný :smile: ať se ti tu líbí. Ještě by to chtělo nějakýho mužskýho Zuzanku ( když jsme u tý muziky, že hraješ na kytaru, mám rád ty "čtený" písně, protože ty se dají říkat u basy na kterou hraju. Třeba Poznávám vás od starejch Fešáků :puffy: ).
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Michal999 » 11 zář. 2019, 13:24

Ondra píše:
Děkuji za připomenutí. Brett měl hrát dokonce Bonda a dvakrát byl u kamerových zkoušek. Znal jsem se s člověkem, který se léčil ve stejném zařízení jako on... :wink:


Omlouvám se za OT... :joy: ale jaký byl? co o něm známý říkal? :joy:
jinak to o tom Bondovi jsem nevěděl... zajímavá informace... :joy:
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod mack-the-knife » 08 říj. 2019, 11:20

Dobrý den vážení,

dovolte, abych se také představil. Čtu zdejší forum už velmi dlouho, a s hanbou jsem zaznamenal, že jsem ještě zcela bez příspěvků. Jmenuji se Jaroslav, jsem od Brna a s dýmkami koketuji již mnoho let, vždy to ale bylo s přestávkami. Letos jsem ale ochutnal mnoho dobrých tabáků a jsem ztracen :smile: Nejvíce mi chutná Peterson University Flake, S&G Black XX a Ashton Artisan´s Blend.
Uživatelský avatar
mack-the-knife
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 34
Registrován: 03 čer. 2019, 19:11

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Michal999 » 28 říj. 2019, 13:44

Rád bych tě zde, ač také nováček, přivítal a pochválil ti výběr tabáků... Jeden lepší než druhý... :wink: :joy:
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod PetrK » 26 pro. 2019, 23:15

Ahoj,

narazil jsem na toto forum a po přečtení několika témat, které mi pomohli k malé osvětě jsem se zaregistroval. Očekávám klidné dýmkaření na zahrádce u dobré skleničky.
Jsem úplný začátečník, dýmku donesl Ježíšek po několikaletém pokukování. Jsem obyčejný 43-letý kluk s rodinou, snad v minulosti i sportovec :-)

Byl jsem obdarován dýmkou od Jirsy a tabákem Mac Baren Mixture.

S pozdravem Petr
Uživatelský avatar
PetrK
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 31
Věk: 48
Registrován: 24 pro. 2019, 23:15
Bydliště: Plzeň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Preambula » 27 pro. 2019, 12:21

Zdravicko,

volam sa Viktor a zijem na Morave so svojou zenou a 3 detmi. Uz dlhu dobu poskulujem po dymkach , co si vsimla aj moja manzelka a tieto Vianoce mi dopriala moju prvu dymku a to od BPK Prosec s 1st experience tabakom. Po prvych peripetiach , precitani zakladneho navodu ktory s dymkou prisiel som ju " nabil " a zapalim. A musim povedat, wau. Denne vyfajcim 20 cigariet a skutocne som netusil, ze pozitok z tabaku a chvilky pre seba mozu ist ruka v ruke. Ta chut bola uplne niekde inde a ten pokoj s ktorym som si vychutnaval kazdy sluk...Fajku som ocistil a o 3 hodiny som si ju zapalil zas :)

Samozrejme som hladal viac informacii a natrafil na toto forum. Popri jeho citani som prisiel na to, ze som spravil tolko chyb.. Co uz, clovek sa predsa chybami uci a padlo rozhodnutie, ze k mojej "prvej" pride aj "streda" , "piatok" a "nedela" bude vyhradena dymke od p. Jirsu starsieho ( teda aspon dufam, ze sa to podari ) . Ta "prva" si predsalen musi aj oddychnut a nerad by som ju znicil.

Mam tak vela otazok ( mozem slukovat do pluc ?, aky tabak, aky filter, ci to nie je zbytocne a asi 30 dalsich :D ) Na niektore z nich som uz nasiel odpoved na tomto fore , na niektore odpovede este hladam. Je takmer iste, ze na tomto fore stravim more casu v najblizsich dnoch. A citat budem cez dym, z mojej zatial "prvej" dymky :)
Uživatelský avatar
Preambula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 38
Registrován: 27 pro. 2019, 09:43
Bydliště: Morava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jindrich » 07 led. 2020, 11:01

Dobrý den všem ve spolek,
rád bych dostál své povinnosti a představil se.
Jmenuji se Jindra a žiju v Praze. Dýmku jsem začal kouřit asi ve 20 letech, po vysoké škole jsem měl asi 15 let pauzu a teď jsem se cca před rokem k ní vrátil.
Jak jsem zjistil, tak se mi od té doby posunuly chutě a přešel jsem z aromatizovaných tabáků na čisté Virginie a VaPery. Po chvilce oťukávání jsem propadl i latákiovým a balkánským směsím.
Z dýmek jsem vyznavač klasických spíše rovných tvarů, i když nějakou tu half bentku mám taky.

Chladný dým všem,
Jindra
Uživatelský avatar
Jindrich
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 27
Věk: 43
Registrován: 02 črc. 2019, 09:43
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 08 led. 2020, 01:20

PetrK píše:Ahoj, narazil jsem na toto forum a po přečtení několika témat, které mi pomohli k malé osvětě jsem se zaregistroval. Očekávám klidné dýmkaření na zahrádce u dobré skleničky.
Jsem úplný začátečník, dýmku donesl Ježíšek po několikaletém pokukování. Jsem obyčejný 43-letý kluk s rodinou, snad v minulosti i sportovec :-)
Byl jsem obdarován dýmkou od Jirsy a tabákem Mac Baren Mixture.
S pozdravem Petr


Ahoj Petře, nic lepšího jsi si pro začátek od Ježíška nemohl přát. Ať jsou Tvé začátky s dýmkařením především ke Tvé spokojenosti. Na negativa neber zřetel. Vše si časem "prošlápneš sám" :smoke5: Vítám Tě mezi námi a stejně tak i hromadu dalších, kteří se za poslední rok na tento krásně darebný koníček nechali zlákat :puffy: :puffy: :puffy:

:arrow: Preambula
..Jasně, do plic klíďo šlukovat můžeš :ok: …vřele doporučuji B4, nebo BXX...To jsou tabáky, které Ti zcela okamžitě a neomylně po pár šlucích ukážou tu neljepší cestu k porcelánovýmu volantu :palm: :naughty: :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 22 návštevníků