Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 30 srp. 2019, 07:29

greenhornmarsmyk18 píše:Nazdar pánové a dámy, chtěl bych se zeptat jestli jsem neudělal blbost když jsem začal na aromatikách a pak přešel na tabáky síly Irish Flake?


blbost jsi neudělal, nakonec to zjistíš podle toho, jak se po něm budeš cítit. je to opravdu silák...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod PetrK » 11 led. 2020, 21:48

Ahoj,

dnes jsem si dal v rámci hledání Stanislaw 4Element Air a oproti Mac B. Mixture plnější chuť, ale citron a mentolku jsem nepostřehl. V pytlíku tak voní, ale chuť nikde.
Buď mám špatnou chuť nebo špatně "spaluji"?
Dám mu ještě šanci :-) , píšu si na seznam.

https://www.etrafika.cz/detail/10770/st ... ent_air_10
Uživatelský avatar
PetrK
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 31
Věk: 48
Registrován: 24 pro. 2019, 23:15
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod migas21 » 16 úno. 2020, 09:49

BATRACHOS píše:Dobře míněná rada:
SG tabáky standardně bývají při čerstvém otevření přespříliš vlhké ... výrobce prostě počítá s tím, že postupně budou schnout a snaží se předejít úplnému vyschnutí. Vždy je pro znalého kuřáka snazší nechat proschnout, než dosušovat troud, to většinou nějak zacvičí s chutí.

:idea: Proto: nech množství tabáku cca na jedno nacpání 10 minut "vydýchat" na talířku a teprve pak nacpi. Může to být i půlhodinka, pokud je hodně vlhký.
Uvidíš, že tabák na vzduchu dost rychle prosychá.

Čím více ho rozestřeš do šířky a bude tenčí vrstva, tím to půjde rychleji. :ok:

Jinak jestli ti zachutnal Squadron, tak má pravdu Jack ... právě jsi minul "point of no return", už nemá cenu brzdit ... tak zaber za knipl! :smoke5:


Velice Vám děkuji za Vaše zkušenosti. :ok:
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod migas21 » 19 úno. 2020, 04:18

Zdravím Vás, dle všeho co jsem si zde přečetl o tabáku, jsem usoudil že lepší bude koupit 10g tabáku a ochutnávat. Navíc jsem začátečník.
Koupil jsem si 10g Rattray´s OLD GOWRIE velice mi šmakoval. A už mám 50g a šmakuje opravdu. Petr.
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 19 úno. 2020, 08:09

no tak to máš před sebou prima perspektivu - old gowrie je krásný tabáček a lze na něj navázat celou řadou jiných krasavců. otvíráš vrátka do oblasti hledání jemných chutí přírodních tabáků. šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod migas21 » 23 úno. 2020, 15:17

basa333 píše:no tak to máš před sebou prima perspektivu - old gowrie je krásný tabáček a lze na něj navázat celou řadou jiných krasavců. otvíráš vrátka do oblasti hledání jemných chutí přírodních tabáků. šťastnou cestu!

Děkuji vám za kladný komentář.
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod klasik51 » 23 úno. 2020, 19:35

Proč cituješ, když netřeba, všem je jasné komu odpovídáš. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod migas21 » 25 úno. 2020, 12:46

Děkuji Vám za informaci. Ochutnávám další svůj tabák- Rattray´s Halo The Wynd (Německo). Moc mi šmakuje. Petr.
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Lovec » 06 bře. 2020, 15:10

Prosím tykej nám :smoke1:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Geosmin » 22 kvě. 2020, 13:19

Nazdar, mám za sebou dva první kukuřičný kotlíky. Prvním byl SG Best Brown flake, druhým pak Black Mallory od Rattrays. Oba skvělý, více mě ale oslovil druhej zmíněnej. Zaprvé měl jako takovej mnohem plnější vůni (BBF byl zas na druhou stranu tak svěží, že si ho dokážu představit jako výbornou wake'n'pipe), za druhé lépe hořel (což myslím bude tím, že jsem nějak špatně nacupoval flaky.. pravděpodobně) a za třetí, připadal mi o něco hutnější v chuti a celkově jsem z toho měl lepší dojem. K obojímu jsem popíjel chlazenýho lahváče a byl jsem naprosto spokojenej. Nevím jestli jsou to tabáky pro začátek ideální (vybíral jsem je hodně pocitově), ale za sebe můžu doporučit. :smoke1:

Dnes vyzkouším Artisan’s Blend.
Uživatelský avatar
Geosmin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 29
Registrován: 18 kvě. 2020, 21:14
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Lovec » 23 kvě. 2020, 19:47

Pokud Ti chutnají, tak jsou určitě dobrý pro začátečníky... :D
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Geosmin » 24 kvě. 2020, 11:38

Už jsem vyzkoušel všechny a jsem velice spokojenej. Ale zároveň ještě moc nevím, co v těch chutích hledat (Stejný jak s vínem. Když jsem začínal, byl jsem schopnej říct jen Jo, to mi chutná a cejtím v tom... nějaký ovoce a červený víno. :D ) Každopádně těchto tabáků v pondělí nakoupím celé pixle do archivu a naberu další vzorky na zkoušení. Momenálně podruhé degustuju (používá se vůbec tohle slovo u dýmek?) English mixture od Savinelliho a taky si to chválím. Nicméně všechny tyto tabáky mi přišli poněkud slabší... Snad jen když jsem nacpal Artisan's Blend, a dal to bez filtru, jsem si připadal trochu jako námořník :D
Uživatelský avatar
Geosmin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 29
Registrován: 18 kvě. 2020, 21:14
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 24 kvě. 2020, 13:00

no tak pokud ti jde o sílu, jsi v úplně špatném segmentu. viz viewtopic.php?f=10&t=638&hilit=siln%C3%A9+tab%C3%A1ky
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Geosmin » 24 kvě. 2020, 13:45

Děkuju za tip! Pročtu. Není to tak že bych potřeboval odpálit hlavu granátem v kotlíku (momentálně dávám druhou English Mixture po sobě, popíjím u toho černej English Breakfast a jsem nadmíru spoko), ale když si večer naservíruju něco lepšího do whiskovky, rád bych k tomu zkrátka pobafal nějakej tabák "mužnějšího" typu, jestli se to dá takto říct.
Uživatelský avatar
Geosmin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 29
Registrován: 18 kvě. 2020, 21:14
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 25 kvě. 2020, 08:15

jasně, že to tak lze říci, mám to stejně. musíš ale dávat pozor, abys nezůstal v jedné (silné) lajně. ono totiž už pak není čím gradovat. jinými slovy: přes den něco lehčího, k večeru můžeš trochu přidat, v průběhu večera k něčemu tvrdšímu těžší kalibry a nakonec lana. když začneš lanem ráno, nic silnějšího už nenajdeš a nakonec to skončí velkým množstvím čehokoli v průběhu celého dne. když si dáš od tabáku třeba 5 dní pauzu, tak tě potom velmi potěší plný kotlík čehokoli.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků