Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
132
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 356

Re: Zippo

Příspěvekod Stanley64 » 30 kvě. 2020, 22:17

Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zippo

Příspěvekod Tapinek » 31 kvě. 2020, 06:49

... jenže to to pak už nejní Zippo. To si rovnou můžeš koupit zapalovač u čonga a dát mu tento vnitřek (a vyjde to mnohem levněji)... ;-)
:offtopic1:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Zippo

Příspěvekod itrnda » 31 kvě. 2020, 09:59

Koupil jsem si ZIPPO pro dýmky a od té doby prostě rázem ustaly problémy se zapalováním dýmek.

Popravdě se mi předtím zalíbil Xikar 28205 a koupil jsem si ho přes problémy s plynovými zapalovači z mého období kouření cigaret. Bohužel se mi všechny mé negativní zkušenosti zreplikovaly - napoprvé paráda, po prvním naplnění plynem poloviční výdrž, pak ještě méně. A to jsem se snažil dodržovat předepsaný typ plynu, vypuštění ventilu před dalším plněním. Po každém zapalování mi zčernal vršek zapalovače (=obtížné čištění ubrouskem) jako bonus. Asi na plyňáky prostě nejsem správný typ. :smoke2:

Zippo stačí pravidelně doplnit benzinem, občas vyměnit kamínek a neničit knot škrtánim nasucho. V pouzdře pak opravdu nemusíte nosit nic náhradního.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zippo

Příspěvekod Stanley64 » 31 kvě. 2020, 10:18

Vďaka za odpovede, tiež som zástancom klasiky len ma zaujímal názor a skúsenosti iných, najradšej používam z plynakov fajkovy cliper a imco, slúžia už niekoľko rokov
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zippo

Příspěvekod Alter Egon » 02 čer. 2020, 11:47

Plyňáky jsou super na doma anebo když moc nefouká. Když fouká, tak je problém. Ovšem Zippo poslouží téměř všude. Za dobu co ho mám mi ho sfoukl vít snad jen dvakrát a to už byl pořádnej vítr. Nedám na něj dopustit. Jen jsem se s ním zprvu musl naučit zapalovat, protože to je trochu jinačí než s plyňákem. Ale dýmkové Zippo nemůžu nic než doporučit. Ještě k tomu vypadá frajersky :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zippo

Příspěvekod proger » 02 čer. 2020, 12:31

Kde to mám podepsat?
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zippo

Příspěvekod Bentley » 09 čer. 2020, 23:47

VAROVÁNÍ
Tak se vám musím pochlubit ukázkou své blbosti. Zbyla mi doma láhev "tekutého podpalovače grilu". Žena ho odmítla, že prý jí z toho grilu smrdí. Podle etikety to jsou samé lehké huhlovodíky a při roztápění dřevěného uhlí to chytalo na křivý pohled. Když mi v dílně vysychal můj laciný čínský klon zippa ( jinak v pohodě funkční a v dílně neurážející), řekl jsem si, že udělám pokus a dolil jsem ho tímhle podpalovačem, když můj čuch nic nevarovalo. Oooouha, kamínek házel jiskry jako blesky, ale zapalovač nic. Asi tak po desátém rychlém škrtnutí nakonec chytil. Nelepšilo se to ani po jinak osvědčeném ohřátí v dlani. Nakonec jsem zapík rozebral, vytahal filc, vatu i knot a nechal schnout. Ani schnout tenhle čmujz nechtěl, vata byla pořád jakoby vlhká a mastná. Vysušil jsem ji v kovové misce na mírně (tak 80°C) teplé plotýnce ohřívače hrnku, ani tak se jí moc nechtělo. Nakonec jsem ji propláchl v technickém benzínu a znovu usušil. Pak jsem zapalovač znovu poskládal, dolil originál zippem, škrtl a hujajá, už zase krásně chytá.
Takže vzpomeňte na senilního bývalého chemika a do zapalovače " podpalovač " nikdy, ani v nouzi.
S přáním vonného dýmu tulák slepých uliček Bentley
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Zippo

Příspěvekod MBO » 10 čer. 2020, 04:16

Člověče, ne že bych zkoušel plnit zippo kdečím (navíc ho ani nemám - zatím), ale ten „tulák slepých uliček“ se mi hrozně líbí. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zippo

Příspěvekod Alter Egon » 10 čer. 2020, 08:21

Tos mě Bentley pobavil. To by mě fakt nenapadlo. Jsem zvědavý, kdo jednou do Zippáku skusí strčit PEPO :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zippo

Příspěvekod BATRACHOS » 10 čer. 2020, 11:08

No jo, tak všichni máme v hlavě emerické vojáky z Vietnamu, kteří do Zippa lili, co bylo zrovna v kanystru...
... ale tuhý podpalovač tam asi nefasovali. :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zippo

Příspěvekod basa333 » 10 čer. 2020, 12:10

Bentley píše:... tulák slepých uliček Bentley

reminiscence na "foukáním cigaretového dýmu do vody zlato nevznikne"? :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zippo

Příspěvekod Ferd » 10 čer. 2020, 13:28

Tulák slepých uliček :ok: :ok: :D
Počítám, že do podpalovačú se dává olej aby to hořelé déle a neštěklo na obsluhu při podpálení.
Trochu OT ale připomnělo mi to kamaráda, který s námi byl na před pár měsíci na zimním puťáku na severu. Všude mráz, sníh, stany zapadané, vítr a "zničehož nic" zjistil, že líh, který si pořídil na startování petrolejového vařiče, nehoří... Prý ho prodávali jako lihový čistič či tak něco a pán ho ujišťoval, že je to v pohodě, že taky funguje jak líh má... To vám bylo veselo, když se musel živit sněhem.. :wink:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zippo

Příspěvekod Bentley » 10 čer. 2020, 14:15

BATRACHOS píše:No jo, tak všichni máme v hlavě emerické vojáky z Vietnamu, kteří do Zippa lili, co bylo zrovna v kanystru...
... ale tuhý podpalovač tam asi nefasovali. :lol:


Ještěže jsem nebyl ve Vietnamu. Kdybych nalil podpalovač do Jeepu tak dostaneme na držku....
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Zippo

Příspěvekod Bentley » 10 čer. 2020, 14:20

Alter Egon píše:Tos mě Bentley pobavil. To by mě fakt nenapadlo. Jsem zvědavý, kdo jednou do Zippáku skusí strčit PEPO :)


Kdyby se podařilo vyřešit škrtání, třeba kombinací se žhavicí svíčkou od dieselu, mohlo by vzniknout světoznámé Peppo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Zippo

Příspěvekod Bentley » 10 čer. 2020, 14:26

basa333 píše:reminiscence na "foukáním cigaretového dýmu do vody zlato nevznikne"? :wink:

A taky: On se neroz...škrtnul. A roz...škrtnout se měl! :think:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků