Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod jarek89 » 16 čer. 2020, 05:29

Ahoj zrovna jsem chtěl objednat to co jste mi tady před nedávnem poradili, obdarovaný má za týden narozeniny, všiml jsem si, že se momentálně nelze zaregistrovat na etrafice a do Olomouce kvůli registrace opravdu nepojedu. Můžete mi tedy poradit nějaký jiný Eshop, kde najdu v podstatě to co má Etrafika a nenajdu tam špatně vrtané kusy. Je to celkem komplikace. :)
jarek89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro. 2016, 18:35

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod MBO » 16 čer. 2020, 06:53

Zkoušel jsi kontaktovat Michala Hubacze? Kontakt najdeš na webu e-trafiky.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod jarek89 » 16 čer. 2020, 07:19

MBO píše:Zkoušel jsi kontaktovat Michala Hubacze? Kontakt najdeš na webu e-trafiky.


Co se týče registrace už to bylo vyřešeno :)
Naposledy upravil jarek89 dne 21 čer. 2020, 14:06, celkově upraveno 2
jarek89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro. 2016, 18:35

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod itrnda » 17 čer. 2020, 17:54

jarek89 píše:...a do Olomouce kvůli registrace opravdu nepojedu...


Jarku89, jak to máš daleko? Já bych tam kvůli registraci jel klidně přes celou republiku, vyplatí se to! A navíc pěkný prožitek z dýmkařského obchůdku kousek od orloje, pár věcí po šuplíkách, které už jinde nekoupíš (já tam třeba sehnal dřevěné dusátko BPK za 39 Kč!)
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod klasik51 » 18 čer. 2020, 19:20

A proč to nejde :think: zeptal bych se třeba tady memberlist.php?mode=viewprofile&u=1373
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod jarek89 » 21 čer. 2020, 13:58

Tak vám můžu říct, že obdarovaný byl z dýmky nadšen. Takže děkuji všem, kdo mě trpělivě radili.
jarek89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro. 2016, 18:35

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Bob76 » 21 čer. 2020, 17:04

Dej fotku,ať se taky pokocháme.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2020, 16:26

jarek89 píše:Tak vám můžu říct, že obdarovaný byl z dýmky nadšen. Takže děkuji všem, kdo mě trpělivě radili.


Tak to je ta nejlepší zpráva ... je na nejlepší cestě! Teď ještě aby ho neodradily první krůčky kouření. Bývají občas bolestivé. :pray:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod petren » 11 říj. 2020, 21:08

Dobrý den všem.
Poprosím vás zkušené o zhodnocení předvýběru. Provedl jsem ho po načítání informací zde i různě jinde. Jsem kuřákem ecigaret, na které jsem plně přešel před asi pěti lety z ručně balených cigaret (poločerný Javaans). Dýmka mne oslovila znovu po asi dvaceti letech, vida ji u kolegy. Kouřil bych zřejmě jednu až dvě dávky denně. V práci bez potíží, doma nemožné. Adeptky jsou

https://www.etrafika.cz/detail/13501/za ... y_dymky_24

https://www.etrafika.cz/detail/18574/za ... y_dymky_40

https://www.dymky-tabak-doutniky.cz/dym ... escription

https://www.dymky-tabak-doutniky.cz/dym ... escription

U sad se mi líbí, že je vyfocené vrtání kanálku, kde si myslím, že je dobré. Ty dvě samostatné se mi zase více líbí jako takové, zvláště ta třetí v pořadí, ale nevím, jestli nejsou pro začátečníka zbytečně velké (byť jen o pár milimetrů hloubky kotlíku).

Poprosím i o nasměrování na tabák. Měl by být středně silný, bez výrazných přidaných aromat. Žádné cherry, max lehká vanilka, karamel, med. A žádné uzené :-). I do ecigarety volím tabákové příchutě s jedním, dvěma dodatky. Byl tady i upřesňující dotaz na podobnou otázku ohledně oblíbených chutí. Whiskey mi chutná jako mýdlo, alkohol nejlépe čirý, jednou za čas rum, pivo jen občas...

Dekuji všem ochotným odpovědět a díky za fórum.
petren
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 44
Registrován: 11 říj. 2020, 09:07

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod beda » 20 říj. 2020, 17:37

Podobným směrem jako hošani od půlky vejš jde Stirling Flake, Old Dark Fired, nebo Amphora Kentucky, ta je teda drobet lehčí a kulatější, ale ten oheň tam je. Jako e-cigareťáka by tě mohla zajímat, páč jde kouřit hodně do hloubky. Jsou tu i masakry jako Dark Plug/Flake, Kendal Kentucky, Lakeland Dark atp. Ale to bych moc hluboko neposílal, uměj přiškrtit :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod petren » 20 říj. 2020, 21:43

No já se nechystám dýmku šlukovat, anobrž přeučit se :-)
Kouknu na ně, díky.
petren
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 44
Registrován: 11 říj. 2020, 09:07

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod Hardslimer » 14 lis. 2020, 22:26

@petren Já jsem úplně v začátcích a přistihl jsem se, že sem tam šluknu.................ale vůbec to není nepříjemné. :puffy:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod basa333 » 15 lis. 2020, 08:47

petren píše:...

Poprosím i o nasměrování na tabák. Měl by být středně silný, bez výrazných přidaných aromat. Žádné cherry, max lehká vanilka, karamel, med. A žádné uzené :-). I do ecigarety volím tabákové příchutě s jedním, dvěma dodatky. Byl tady i upřesňující dotaz na podobnou otázku ohledně oblíbených chutí. Whiskey mi chutná jako mýdlo, alkohol nejlépe čirý, jednou za čas rum, pivo jen občas...

Dekuji všem ochotným odpovědět a díky za fórum.


... u dýmek popadni cokoli od bpk na získání prvních zkušeností, pak už se budeš umět rozhodnout sám. jako podobný tabák bych viděl spíš třeba hal o the wynd nebo old gowrie
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod MBO » 15 lis. 2020, 10:09

:arrow: petren Whiskey mi chutná jako mýdlo :think:
Začátečníci většinou volí aromatičtější směsi, ale je to na Tobě, jestli chceš začít neutrály. Pokud budeš mít příležitost, neboj se ochutnat i anglické směsi s latakií a orientály, protože jsou výborné a „uzené“ latakiové chuti tam ani nemusí být moc.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaká dýmka pro začátečníka? II.

Příspěvekod petren » 17 lis. 2020, 14:51

Tak z MB Original Choice zbývá tak na jednu fajku, skoro celý padl ve stanislavce. Dneska jsem narychlo popadl v trafice MB Classic, což je kdovíco, dle popisu na pytlíku V+B+ModernC. Tak uvidíme. Zatím pilně tvořím cake ve (stani)Slávce a buldočka už jsem taky pokřtil. Jen jsem se vyprdl na moření a dal mu jen dvě vrstvy karnauby a filc. Mohlo to vyjít lépe, ale jsem spokojen. S původním stavem nesrovnatelné. Chutná mi z něj, ten menší kotlík je na začátek snadnější ukočírovat.
Co dělám blbě, když mi při opětovném zapalování slávky od půl kotlíku dál chutná hořce? Kotlík 20/35, 1/4 bentka.
Díky.
petren
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 44
Registrován: 11 říj. 2020, 09:07

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků