Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod klasik51 » 28 čer. 2020, 14:39

Tak na tohle "políčko" jsem zvědavý :puffy: :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 29 čer. 2020, 07:12

zdravím vás, prikladám nejaké ďalšie fotky tabaku, po silných daždoch sa dosť vyšvihol... aktuálne má viac ako meter. Puky kvetov stále odlamujem asi každý druhý deň. No myslím si že už by som asi za týžden (dva) mal začať zber listov.
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod beda » 29 čer. 2020, 14:56

Respekt :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod BATRACHOS » 29 čer. 2020, 19:48

No, tak to už je nějaká základna pro solidní experimentální výzkum s verifikací!
Ve zdejším klubu zcela jistě nalezneš mnoho dobrovolných účastníků testování ... :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Lovec » 01 črc. 2020, 08:49

No, moc pěkně Ti to roste! :ok:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 02 črc. 2020, 09:16

BATRACHOS píše:No, tak to už je nějaká základna pro solidní experimentální výzkum s verifikací!
Ve zdejším klubu zcela jistě nalezneš mnoho dobrovolných účastníků testování ... :smoke1:


zdar, no mám už nejaký plán na to ako to prerozdelím,... 2 spôsoby sušenia a potom zvlášť tabák sušený podľa úrovni listov na rastline. Test na fermentovanie v (rôznych teplotách/časoch/zretie) na finálny produkt vhodný na cigaru . poprípade ochucovanie femrnetovaného tabaku.
Potom by som chcel ešte dopracovať dalšiu časť sušeného tabáku na stav vhodný pre cigaretu (dovlhčovanie/dosušovanie prípade dochucovanie aromatizáciou..) a samozrejme kombinovanie tabakov prímesy atd.. uvidíme no.. ešte len tá najväčšia sranda začne po oberačke :D
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 10 srp. 2020, 11:21

zdar, ako to ide ludia ? prikladám nejaké info o mojom experimente s pestovaním,... už som v štádiu sušenia čo vyzerá celkom fajn.. suším štyrmi spôsobmi. Polovicu úrody suším pod strechov v prievane garáže a druhú polovicu na povale domu kde dokladám zapálené listy ktoré som predsušil formou ukladania na seba cca. 10-15 ks (tato metóda je celkom zaujímava, listy sa nestiahnu a nezvraštia, pekne rovnomerne začnú blednúť do žlto hneda rovnako v prípade virginie a kentacky) asi po týždni ich vešiam na šnúru dosušiť. Niektore rastliny som dal zavesiť v celku na dosušenie v garáži čo tiež zapričinuje rovnomerné schnutie listov aj ked zdlhavejšie.
Tento víkend som dokončil fermentátor v ktorom chcem skúsiť asi za 2-3 týždňe dať prvú várku listov na rozličné teploty. Myslím že na začiatok v jednej komore 42-44 a v druhej 52-54 stupňov z rozdielnym časom po týždňoch.
Budem informovať o výsledkoch. Prikladám fotky fermentátora. Vyplnil som ho polystyrénom a alobalom. Zdroj tepla som použil na začiatok iba žiarovky ktoré som našiel,(na test) ale objednal som keramické žiarovky ktoré by som chcel nahradiť. Vidí sa mi to ako lepšia možnosť nakoľko vytvárajú iba teplo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 11 srp. 2020, 11:09

zdar, prikladám ešte fotky zo sušenia. Ako som spomínal, skúšam sušiť pod strechou v garáži v prievane a tiež na povale v uzavretom priestore kde je dosť teplo. Pri druhom spôsobe (poval) suším dvomi spôsobmi a to predsušením listov na kope čím sa lepšie stráca chlorofil a následne vešiam listy na špagát... a do tretice klasickým navliekaním ešte zelených listov. Pár rastlín som dal sušiť v celku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 11 srp. 2020, 13:48

zatím bezva, fandím ti. jen jsem zvědav na další fáze a výsledný produkt. do této fáze je to ještě poměrně snadné, s fermentací a ochucováním už to tak snadné není. před cca 10 lety jsem to zkoušel také a dostal jsem se právě do této fáze. ty další fáze nestojí v mém případě za zmínku.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 12 srp. 2020, 13:24

basa333 píše:zatím bezva, fandím ti. jen jsem zvědav na další fáze a výsledný produkt. do této fáze je to ještě poměrně snadné, s fermentací a ochucováním už to tak snadné není. před cca 10 lety jsem to zkoušel také a dostal jsem se právě do této fáze. ty další fáze nestojí v mém případě za zmínku.


Zdar, tak beriem to ako experiment.. nemám velké oči, počítam s tým že sa vela veci nepodarí dopracovať do finálneho produktu, ale budem rád ak sa aspon priblížim k nejakému pozitívnemu výsledku. :joy:
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod stelton » 03 zář. 2020, 18:16

rodix - RESPECT ! jsem napnuty jak ksandy jak to pujde dale a drzim palce.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 08 zář. 2020, 13:38

Zdar ludia, tak začal som už so spracovaním listov, prvú úrodu... tj. spodné časti rastlín Virginia a Kentacky, ktoré som sušil v garáži, poval, a ešte celé rastliny (v prípade kentacky). V prípade sušených listov na povale, som listy ukladal na cca. 1- 2 týždne na seba v kopách po cca. 10 ks ktoré začali proces straty chlorofilu primeranejšie a nezačali sa listy tak krútiť(Ten rozdiel môžete vidieť v bedničkách na druhej fotke kde tie úzke listy sú z garáže kde boli vešané zelené a strede bedničiek sú listy ktoré sú z povale). Následne som listy vešal na háčiky z drôtov na špagát.
Prikladám pár fotiek postupu spracovania surového tabaku a macerovaného tabaku. V oboch prípadoch sa jedná o zvlásť virginiu a zvlásť kentacky. Ďalšiu polovicu úrody spodných listov sa mi ešte suší a tú použijem na spracovanie cez fermentáciu, ochucovanie atd.. (Ešte stále čakám na keramické žiarovky ktoré mi akosi nechcú prísť z číny :eh: tak ked budú tak už fermentátor bude nažhavený :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
empty geojson
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 08 zář. 2020, 15:37

tak tohle vše jsem zvládl také, ale chuť opravdu nebyla valná :roll: a tabák byl slabý jak věchýtek. čím maceruješ? fermentace by při současných teplotách měla být možná venku přes den v nějakém černém pytli (alespoň malé množství na zkoušku). držím palce!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 09 zář. 2020, 07:42

basa333 píše:tak tohle vše jsem zvládl také, ale chuť opravdu nebyla valná :roll: a tabák byl slabý jak věchýtek. čím maceruješ? fermentace by při současných teplotách měla být možná venku přes den v nějakém černém pytli (alespoň malé množství na zkoušku). držím palce!


zdar, tak.. beriem to tak že skúška omyl.. preto tolko variácií pri spracovaní. chcem len vedieť čo ktorý tabák urobí (teda ako bude chutiť) ked ho spracujem v co najviac variáciách.. Maceroval som to len v čistej vode pri teplote 35°
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 09 zář. 2020, 07:47

stelton píše:rodix - RESPECT ! jsem napnuty jak ksandy jak to pujde dale a drzim palce.

Dakujem :ok: no teraz to už začína byť dosť pracné.. obzvlášť to spracovanie.. :smile: začínam si uvedomovať že je toho akosi moc :palm:
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 15 návštevníků