TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 17 zář. 2020, 14:40

MBO: vlastně Ti i malinko závidím. Mě pořád honí mlsná a abych ji ukojil tak střídám chutě, vůně i barvy. Abych nebyl OT, včera jsem si moc pochutnal na (MBO neuvěří) červené amphoře!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 17 zář. 2020, 14:52

Tomu úplně rozumím :mryellow: :mryellow: :mryellow: Jinak myslím, že není co závidět. Je to prostě jedna z možností, jak kouřit dýmku. Kdybych měl archiv plný lahůdek, asi bych taky nezůstal u jednoho tabáku.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Petr1964 » 18 zář. 2020, 08:38

Nedávno jsem objednával tabák u Huberů(SRN) a MBO ode mne dostal nabídku, objednat si tabák podle vlastní vůle. Ve své skromnosti si objednal červenou Amphoru. Jinak včera na pivu s manželkou Savinelli Aroma. Tento jediný tabák ji voní a je schopna udržovat v dýmce uhlík, když si potřebuji odskočit.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 18 zář. 2020, 09:01

Čtěte „ve své blbosti“ :mryellow: OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 18 zář. 2020, 21:07

basa333 píše:já vám nějak nevím, vy jíte pořád jen jedno stejné jídlo?


To nejí asi nikdo, ale třeba já piju pokud možno pořád stejné pivo, respektive tedy mám oblíbené dvě. Stejně jako mám oblíbené dva tabáky. Dneska jsem si nacpal zbyteček Fayyum a konečně jsem plechovku dokouřil. Je to znamenitý tabák, ale já kouřím Fayyum kake a ten mně chutná víc. Tuhle jednu plechovku jsem koupil omylem (nepřečetl jsem si to pořádně) a myslel jsem, že to nedokouřím, když se na mě smály piksly s Fayyum kake. Tak jsem s experimenty opatrný, většinou pak načatou plechovku nějakého pokusu věnuju některému z kolegů dýmkařů.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2020, 07:58

já to mám tak, že mám většinou v oběhu třeba tři tabáky (latakie, Va, Vaper). a to jsem se již hodně omezil. neumím si vůbec představit, že bych si na večírku u vína zapálil podruhé stejný tabák. ale každý to máme jinak. já u toho zase vybafám 5 doutníčků (stejných :oops: :wink: )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 21 zář. 2020, 08:06

Po tom co mi velice zachutnal Kentucky blend od Amphory, tak jsem ještě zakoupil English blend. A je to taky příjemné pokouření. Latakie je tam dost, ale dost jí vyrovnávají orientály, což mi chuťově vyhovuje. Velice dobře se to zapaluje i kouří. Nikotinově je to samozřejmě slabší. Je to prostě příjemný all-day smoke. Kdyby se mě zeptal začátečník, abych mu doporučil nějaký english blend, tak bych určitě řekl tenhle.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 21 zář. 2020, 11:39

Alter Egon: Amphora English na mě čeká v archivu. Já si pobafávám zbytky Peterson Wild Atlantic. A myšlenky mi směřujou k včerejšímu filmu Svědek umírajícího času. Tak výborně obsazený a zahraný film se už dnes u nás netočí. Docela se i držel faktů. 27 lidí (tři páni, sedm rytířů a sedmnáct měšťanů) popraveno, jeden spadl ze střechy při útěku (posmrtně rozčtvrcen), dvěma udělena milost, přitom jednomu až v poslední chvíli, když už klečel před Mydlářem. Znovu si přehrávám, co se asi těm mužům honilo hlavou? Šli na smrt připravení? Jak bych tu zkoušku zvládl já? No, asi si dneska nacpu ještě jednu kouli Atlantiku.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 21 zář. 2020, 18:29

Fajn chlapi, objednal jsem dnes Burley a Kentucky, ať nekydám. Přeci jen fše má svůj vývoj. Dnes jen Skandinavik Navy a Kentucky Bird. To abych měl kam cpát to objednaný.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 21 zář. 2020, 19:53

Dnes Peterson University flake. Zakoupen víceméně náhodou, protože jsem po svém nedávném prozření a zděšení udělal nájezd na místní lepší trafiku a ač tam mají tak 100 tabáků, nemohl jsem najít žádný, který by se mi trefil do vkusu . Neznalá a vyděšená prodavačka už mě měla plné zuby a za mnou byla fronta. Tak jsem vzal aspoň klasiku. Aspoň jsem si to v tu dobu myslel. V kulaté modré krabičce s nápisem of Dublin 1865 a blížící se impotenci je zabalený Navy flake od Mac Barena. Já vím, burley. Možná je jen podobný a možná mám covid a ztrácím chuť i čich. A zrovna tohoto tabáku (MB Navy flake) jsem se před třinácti lety zastal na tabaky.cz, Momentální výrobce UF rozhodně není z Dublinu, ale Scandinavian tobacco group nebo co. Koukal jsem na jejich stránky a děs. Připomnělo mi to situaci kolem Staré myslivecké. Přišli noví mladí a řádí tu jak na Klondajku. Myslivcovi sebrali nejdřív flintu, pak fajfku a pak snad i toho panáka a pít se moc nedá, i když zatím není tak strašný, jak becherovka. A tohle se děje i ve světě tabáků. Asi už jsem zapšklý starý dědek. Bože zachovej nám aspoň firmy z Kendalu. Nebo aspoň jednu.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 25 zář. 2020, 14:43

Tak po včerejší neslavné prohře s lanem Black XXX v dýmce XXXL jsem si právě zašel do místní zásilkovny pro nějaké balíčky. Nevím čím začít. Snad to nedopadne tak, jak když jsem si koupil e-knihu, stáhnul 1000 knížek a od té doby ji mám v šuplíku. Nebo účet na Netflix a když jsem viděl, co tam všechno je, tak jsem si raději pustil českou televizi. Kdybych měl harém a v něm 1000 bab, tak bych asi šel raději s kámošem na pivo. To snad u tabáků nehrozí. Beru aromatizovaný Dark flake, ten jediný z nich ještě neznám a jdu do hospody.
Obrázek
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 25 zář. 2020, 17:08

Poslední dobou červená Amphora, dneska jsem nacpal Stanislaw French Cognac Mixture (Va+Bl Cav). Při otevření, jemná neurčitá vůně, řez nejspíš coarse cut. Po zapálení sladko kyselá chuť, která se po půlce vytratí a zůstane přírodní chuť tabáku s jemným alkoholovým ocasem. Není to to nejlepší co se dá zpopelnit, ale na pobafávání celkem příjemný blend.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 25 zář. 2020, 19:30

Celý týždeň na tomto tabaciku=McConnell Pure Brasil Tobacco, jemne tóny čokolády, stredne silný
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 26 zář. 2020, 14:16

Swede píše:Tak po včerejší neslavné prohře s lanem Black XXX v dýmce XXXL jsem si právě zašel do místní zásilkovny pro nějaké balíčky. Nevím čím začít. Snad to nedopadne tak, jak když jsem si koupil e-knihu, stáhnul 1000 knížek a od té doby ji mám v šuplíku. Nebo účet na Netflix a když jsem viděl, co tam všechno je, tak jsem si raději pustil českou televizi. Kdybych měl harém a v něm 1000 bab, tak bych asi šel raději s kámošem na pivo. To snad u tabáků nehrozí. Beru aromatizovaný Dark flake, ten jediný z nich ještě neznám a jdu do hospody.


a tu kamagru si nějak přisypáváš, aby to mělo větší koule :wink: , nebo jaká je aplikace?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 26 zář. 2020, 17:18

basa333 píše:
a tu kamagru si nějak přisypáváš, aby to mělo větší koule :wink: , nebo jaká je aplikace?


Ta byla v druhém balíčku a dostala se tam omylem, když jsem nadšeně otevíral poštu. Ta fotka se mi líbila, tak jsem ji tam nechal.
Jinak jak jsem říkal, včera Dark flake A. Byla to pro mě neznámá. Ale po prvním potáhnutí jsem potkal starého známého a to Sliced Black Twist Aromatic. Jistě, jiné zpracování, ale stejná aromatizace. Psal jsem na něj recenzi na den přesně před jedenácti lety. http://tabaky.cz/tabak/scliced-black-twist-aromatic
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron