TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 25 říj. 2020, 18:20

Nyala,OWB Nashville County,FBM Khoisaan,Directors Cut,Darkwood Scenery,Night Owl,Dark Morr, sú moje obľúbené.celkovo produkcia Hu tabacco je veľmi dobra a vyvážená.
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 26 říj. 2020, 18:24

stanley vypada to, ze "bejvavalo". otevrel jsem si dneska HU Edward G. z nove zasilky (archivni pixly jsem prevezl k rodicum) a nestacil jsem se divit - prekvapeni bylo nemile - tabak mi prisel "jalovy" rozhodne v nem je mene perique a chutovy profil se zmenil - k horsimu. to same nova pixla Directors Cut. Nevim, kdo to pro Hanse dela, ale rozhodne se neco stalo (DanPipe, K&K ?)- bud jina surovina nebo zmena receptury. Hansovi jsem napsal tak uvidime, co odpovi.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Zagarne » 26 říj. 2020, 18:37

az ti prijde odpoved, nezapomen to prosim hodit na forum. myslim, ze tady bude spousta lidi, ktere to bude zajimat.
abych nebyl uplne OT, tak dneska 4 roky stare OG, 100g pixla z Nemecka. mnamka
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 26 říj. 2020, 20:45

Stelton určite daj info, no tak to je sklamanie ešte ze mam dobre staré zásoby. Stelton máš nejaké skúsenosti z týmto Richmond Navy Cut,
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 26 říj. 2020, 20:58

@stanley - bohuzel tenhle tabak jsem nikdy nekouril :-(
tak ohledne HU - patral jsem esli neblbnu s tou zmenou a neni to moji hubou a i v devizove cizine (pipesmagazine) si toho vsimli ze neco je spatne a taky uz psali Hansovi
Jinak dneska Chacom c. 2 a ted HU Haddes Best Irish - tu 100 gramovku uz kourim asi ctvrt roku. je to bezva tabak, ale pro me rozhodne ne all day smoke
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 27 říj. 2020, 15:27

Teda dneska jsem si na balkon vzal i spodky. Je docela chladno, ale když vysvitne slunec tak je příjemně. Došla mi zásilka s tabákem a v ní i nějaké vzorky. Dnes jsem si premiérově nacpal 1792 flake. Čekal jsem větší sílu, ale nic hit se dostavil. Narozdíl od pár recenzí mi flake hořel vzorově na asi dvě připálení. Zítra nacpu Coniston. Mějte fajn den a hlavně se večer nezatoulejte 500 metrů od baráku, jinak vás zastřelej! :wink:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 27 říj. 2020, 15:32

1792 je někdy zvláštní - jednou hoří zcela bez problémů, jindy i proschlý vůbec. zažil jsem toho s tímhle tabákem už fakt dost, ale teď už jsem ho dlouho neměl.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 27 říj. 2020, 20:12

Chacom nr. 2, MB Solent (zasilka z roku 2010 z USA - prisel v takove velke 16 uncove plastove tube) a ted SG Chocolate Flake - s tim jsme ted veeeeeelci kamosi :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 27 říj. 2020, 20:28

Chacom 2 tento týždeň padne, a sobotu sa pustim do 6 tak dám info
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Asu » 28 říj. 2020, 09:47

Vcera : HU Heymaker, Sunset a Capstan Yellow

Edward G. (Original Warehouseblend) - Notes: The new tins also mention some black cavendish, as well as some Orientals/Turkish on it.
Made by Kohlhase & Kopp.
@stanley : prosím odkaz na článek či diskusi ve foru pipemagazine.com a kvalitu HU Tabacco, nic jsem nenašel, děkuji
Uživatelský avatar
Asu
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 43
Věk: 51
Registrován: 26 dub. 2015, 18:49
Bydliště: Nusle

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 28 říj. 2020, 12:19

to jsem psal ja a ne stanley.
treba tady asi jeste na cca. 150 dalsich mistech na pipesmagazine. jiminks psal, ze poslal Hansovi email a ceka na odpoved. na webu pipesmagazine je slusne zpracovane vyhledavani, - doporucuji klicova slova a trochu trpelivosti
https://pipesmagazine.com/forums/threads/what-are-you-smoking-march-2020.75467/page-130

samuelgawith01 said:
Still waiting for my Director’s Cut to arrive from Germany.How does your taste?
They changed the formula. It's less perique now and more DFK. I'm letting the new stuff age so maybe the DFK will settle down a little. In the meantime, I have the older version:

I have no answer for you on that. I told Hans last Fall about the change in Director's Cut, but he said he didn't notice a difference. But I am not the only one who has noticed the change. I'm curious what his response will be, and if he believes me, maybe he can do something about it. I certainly hope he can.

jerseysam said:
Thanks for that input Jim, appreciated. I am decidedly *not* a pipe tobacco super-taster so am often quicker to point the finger at my taste buds than the blend......but that more recent tin-batch of Makhuwa was flat out lousy to me. I'm not sure if that blend was a big seller....but changing the taste profile on Directors Cut seems a bit bold. I can easily imagine boutique blends struggling to source high-quality leaf as demand ramps up....but squelching on Perique? Unless there's been some import/levy increases, don't think that is a source that's been drying up.

Get while the gettin' is good folks, you never know when your favorite blend will head south!
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 28 říj. 2020, 15:32

Dnes poprvé Conniston (nebo Coniston - co je vlastně správně?) Cut Plug. O fousek silnější než Bosun CP. Aromatizace z pytlíku není cítit, po zapálení jasný mejdlo. Myslím, že by to mohla být náhrada za Condora, ta aromatizace je tam dost podobná. Ovšem Condor je mnohem mnohem výraznější a tabák sladší. Zdar a sílu všem!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Asu » 28 říj. 2020, 16:31

Capsatn modrý, Haymaker a SG Choco

Stelton : děkuji, diskuse, kde se kuřáci dýmky vyjadřují ke změně receptury jsem četl.
Uživatelský avatar
Asu
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 43
Věk: 51
Registrován: 26 dub. 2015, 18:49
Bydliště: Nusle

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 28 říj. 2020, 20:04

proger píše:Dnes poprvé Conniston (nebo Coniston - co je vlastně správně?) Cut Plug. O fousek silnější než Bosun CP. Aromatizace z pytlíku není cítit, po zapálení jasný mejdlo. Myslím, že by to mohla být náhrada za Condora, ta aromatizace je tam dost podobná. Ovšem Condor je mnohem mnohem výraznější a tabák sladší. Zdar a sílu všem!

Wona to taky není náhoda, že začíná na Con :wink: Bosun je stavbou směsi zas dost podobnej St. Brunu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 29 říj. 2020, 17:31

Dnes svítilo sluníčko (tzn. že se nám ve Varech udělalo všem jasno :lol: ) a já jsem si nacpal Borkum Riff Ruby. Obecně mám Borkum v oblibě. Není to nejkvalitnější tabák, ale něco mi v něm prostě chutná. A pak druhý kotlík MB Scottish Blend Mixture. Využil jsem i univerzální víčko na fajfku, bylo větrno. Mějte fajn zbytek dne.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků