TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 10 lis. 2020, 18:19

Tak před chvílí na balkoně na chodbě paneláku SG Squadron Leader - druhá dýmka ze vzorku. Posledně mi přišel nějaký nevýrazný mezi vzorkem Skiffu a Perfectionu. Ale dnes chutnal... asi proto, že jsem nedal filtr a soustředil se jen na tabák a ne na mobil nebo karty a blbé kecy přátel :wink:
Za chvíli půjdu nacpat Perfection, abych si ujasnil bodování svého latakiového podzimu.
TO MBO: nezoufej, více než polovina z nás tím prošla. Já před sedmi lety. Během pár týdnů jsem přišel o ženu, o dům, o děti, o iluze, o řidičák, o auto, o čistý trestní rejstřík a nakonec i o toho psa. Během dvou let jsem měl všechno zpátky v jiné a lepší podobě.
Jdu na ten Perfection a klidně si ho zapálím doma. Přítelkyně, až přijde, sice může prskat, ale to je tak všechno, co s tím může dělat. :smoke5:
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 10 lis. 2020, 19:38

Dík :ok: Jdu si dát na balkon červenou Amphoru. Pěkných 7 °C. Vypadá to, že začíná doba chladného kouření.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod tumek » 11 lis. 2020, 12:34

Já včera nacpal do dýmky hřib peprný aneb DT Ascanian nr.2 a vůbec to není špatné, ale sladkost virginie nečekat, ostrá pepřová chuť perique.
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jorgos » 11 lis. 2020, 17:32

:arrow: MBO
Drž se :ok:

U mě je vše při starém. Já bych si na další tchýni nezvykl.
Dnes tak jako každý den MB Scottish Blend. Stal se ze mě konzument nebo autista :think:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 11 lis. 2020, 21:11

Díky. Dnes Three Nuns Yellow pěkně doma v teple a večer SG Squadron Leader na balkoně. Žádný autista, já tu věrnost několika málo blendům nevidím jako nic špatného. Prostě se s nimi člověk víc sžije. Červené Amphory jsem se přejedl, když jsem byl nemocný a měl nějaké divné chutě a ještě jsem si vzal dýmku, ve které buyl předtím asi vzorek aromatiku, který do Amphory pouštěl dost divné duchy. Pořád jsem se té "jiné" chuti nemohl zbavit. To je daň za to, když si člověk zvykne na nějaký blend, tak tyhle změny hned pozná. Ale už to naštěstí přešlo a už ji zase můžu, protože chutná jako předtím. Jenom v tom chladném počasí mám chuť na latakii.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 12 lis. 2020, 13:10

MBO: jsem si nejdřív myslel, že si děláš trochu srandu, ale zdá se, že jde do tuhého. Ty vztahy jsou fakt blázinec! Žiju sám, buchtu ještě tak na věšák, do šatníku už ne, po těch všech zkušenostech.
Abych nebyl OT: posledni dobou střídám GH Bosun Cut Plug, GH Conniston Cut Plug a SG 1792 Flake. Prokládám buď DTM Blue Note (nevtíravý arouš s příchutí karamelu a ovoce na bázi VaBC) nebo Kentucky Bird.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 lis. 2020, 14:15

v poslední době trochu také koketuji s vodní dýmkou (neodolal jsem v tunisu). přivezl jsem si také spoustu tabáků a musím říct, že lepší aromatik jsem asi nekouřil, ten chladný dým třeba s jablečnou příchutí je úplně z jiného světa. no a jak už to tak u mě bývá, ze zpupnosti jsem k tomu přimíchal trochu conistonu a černého pigtailu, říkám si "ať to dává trochu jiskru" :lol: . jak jsem to ke konci natáhl, pánové, já myslel, že mi odletí dekl, to bylo jako kdybych to předtím nacpal střelným prachem, smíchaným s tou nejsilnější havanou. závěrem: pokud chcete míchat tabáky do vodnice s dýmkovými tabáky, postupujte opatrně, ten chladný dým při větší síle fakt dovede nakopnout.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 12 lis. 2020, 15:54

Bohužel jde do tuhého. Tos mě, Tome, pobavil. Humor je vzácná bylina. :lol: Na večer si nacpu červenou Amphoru.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 12 lis. 2020, 17:57

Záchvat dny trochu pominul, tak jsem kulhaje vyrazil na kraj lužních lesů řeky Moravy s Perfectionem a se psem hledat houby (čirůvka dvoubarvá), které tu rostly hojně až do povodní 1997. Je to takový můj každoroční podzimní rituál, ale jako každý rok jsem nenašel nic. To je to pětisetleté sucho. Kvůli tomu suchu jsem zapadl po kolena do bažiny nebo jezera uprostřed louky. Pes si to čvachtání evidentně užíval, moje napuchlá noha v úplně mokré botě už tolik ne. Dýmku jsem dokouřil až v autě na zpáteční cestě a ještě teď suším boty, ponožky i kalhoty, ale vůni lakelandu z nich rozhodně necítím. Bojím se, že pan ministr tím pětisetletým suchem myslel ty zavřené hospody.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Martin Pedain » 12 lis. 2020, 18:06

basa333 :arrow: Ty vykouřený kotle Blacků apod. se v Tobě nezapřou. :D Jinak do vodnic se dělaj tmavé tabáky, které by vzdáleně mohly připomínat DF.

Abych nebyl zcela OT, tak zkouším Amphoru Burley a dal jsem reinkarnovat UF z 5ti gramového vzorku, který se mi třináct let válí doma.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 13 lis. 2020, 09:38

martin: já vím, že se dělají, ale chtějí za to nekřesťanské prachy a to bych nebyl já, abych s nimi nezkusil nějak vyčůrat.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 13 lis. 2020, 19:38

Po dlouhé době jsem kouřil něco jiného, než své dva oblíbence. Na začátku října jsem si objednal Khoisaan, jednu z mála latakiových směsí od HU-Tobacco, který jsem ještě nezkusil. Plechovka je skoro pryč, nacpal jsem i dnes. Má obsahovat 59% latakie, mně se zdá dost světlý. Virginie ve směsi má řez ready rubbed, takže před nacpáním ho musím ještě dost rozemnout. Na mě je málo latakiově hutno-sladký, nevím jak to pojmenovat, vinařskou terminologií řečeno je hodně suchý. Nikotinem se mi zdál trochu silnější než Port Latakia a Fayyum Kake, které kouřím. Proto asi taky docela chutná dceři, která zavrhla tatínkem vnucované latakie a bádá v oblasti virginií a vaper. Nepochybně kvalitní a vynikající tabák, žádnou z mých stálic ale nevystřídá. Myslím, že by mohl zaujmout vyznavače virginií, který by chtěl zkusit latakii. Já se jdu projít a pak nacpu Fayyum.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 13 lis. 2020, 21:14

Tento týždeň prevažne Dark Bird's Eye ten nikdy nesklame
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Breer » 13 lis. 2020, 23:39

sweet maple twist a HU khoisaan, to už točím pár dní :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 14 lis. 2020, 23:24

Dnes večer jsem dal na jízlivou a ironickou radu Batrachose z jiného topu tady a nacpal si SG 1792 do XXL šeříkového kotle od Dědka Jury. Prý ideálně jedovatá kombinace. Uznám, že po půl hodině jsem cítil něco zvláštního, ale zpravil to velký panák vodky. Další hodina a půl proběhla v klidu a bez neustálého připalování, na které jsem zvyklý z mého oblíbeného azbesťáku Brown no.4, kterého obrovské zásoby mi došly, a proto jsem se znovu začal zajímat o dění kolem sebe. A nestačím se třeba na Youtube divit.
Naposledy upravil Swede dne 15 lis. 2020, 10:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků