TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 20 lis. 2020, 21:59

MBO píše:1792 :smile:

No a co? Docela kvalitní listí. Jen Batrachos a má přítelkyně to vidí jinak.
Až budeš po rozvodu řešit novou přítelkyni (ona se vždy nějaká najde i když se schováš do karantény), tak jí dej čichnout k 1792. A když s tím bude mít problém, tak nebrat.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 21 lis. 2020, 03:52

Po pravdě, já ten tabák neznám. Vím jenom, jakou má pověst. Jinak zajímavý způsob výběru partnerky.:mryellow:
Včera přes den 3NY (to je krásná zkratka, že jo?) a SG SL. Večer bylo poprvé pod nulou, což mě spolehlivě odradilo od výletu na balkon. Ale lepší už to nebude, tak si budu muset zvyknout.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 23 lis. 2020, 21:29

Dnes dopoledne Tři žluté jeptišky, odpoledne Velitel letky a večer na mrazu Červená amfora. Všechno dobré, dokonce jsem si objednal nějaké vzorky SG, protože jsem tuhle značku dřív ignoroval. Ale rozbil se mi Petersoní zapalovač – odpadl z něj takový cylindřík u plamínku. :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 24 lis. 2020, 14:54

Jel jsem se zakuřovat nový dýmky, jako zakuřovadlo jsem zvolil Krakonošovu směs. Ne moc kvalitní VaB tabák, s milou aromatizací. Neštípe, chutná dokonce, hoří jak o život.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 24 lis. 2020, 16:36

A Ty na to nakuřování nemáš tuhle mašinku? image_id: 28230 :D
Na večer mám nacpaný SG SL, ale je tam klendra...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 24 lis. 2020, 18:16

Nedávno mě někde na těch internetech vyděsil Michal Hubacz, že černé lano se nehodí k archivaci. Prý nějak degraduje nebo co. Ale opravdu mě vyděsil, že jsem raději vytáhnul SG BXX, který doma skladuju už nějaký pátek. Možná je to pravda. Ten vyjetý olej jakoby se vsákl dovnitř a lano působilo tak nějak suše a nemastně. Při krájení mi připomnělo GH Dark plug. Šlo to trochu ztuha. Ale chuť stále vynikající a praskavý zvuk vysušeného tabáku se nekonal . Procházel jsem se se psem po Velkomoravském slovanském hradišti v Mikulčicích, pes se snažil vykopat ze země poklady, které unikly celým generacím archeologů a já si užíval chuť připáleného grilu. Jediné, co tomu chybělo byla hospoda, o které jsem si myslel, že bude asi zavřená. Nebyla zavřená. Prostě zmizela a na jejím místě zbyla jen díra.
Je zima, hospody jsou zavřené nebo dokonce zmizely, stát na balkoně a kouřit možná občas jde (zvlášť, když pod okny chodí hezké sousedky), ale vyrazit kousek za město do přírody s termoskou a dýmkou je mnohem lepší.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 24 lis. 2020, 22:45

Dneska Former Flake nasledovany DTM Blue Note nasledovany opet Formerem. Pro me novy tabak vzal jsem 5 pixli, mel slusne recenze. Po otevreni plechovky uvidite, ze flake v pravem smyslu se jaksi nekona, ze se jedna o specene na sebe naskladanych flake, kostku, jakysi pseudo cake. Vhodny k okamzitemu koureni, jak uz to byva u DTM nekupujete vodu. Za studena vune prezralych fiku, mozna trochu citrusu pro ty kdo maji jemny frnak (jako ma manzelka, ja to necitil), prijemne nasladla. snadno rozdrobitelny, vyborne horici do samotneho konce. Chut velmi delikatni i v kouri lze lehce citit fiky a velmi lehkou a kultivovanou aromatizaci.Podil burley mu dava slusny charakter, swedeho by asi neuspokojil, ale pro ostatni by tomohly byt "ono". Urcite all day smoke, pribuzny "Bjarne flake" ale za me charakterove lepe postaveny s mene prvoplanovou aromatizaci. Pri dalsi objednavce poputuje chlapec do archivu ve vetsim mnozstvi. Ufff tohle me vycerpalo, jdu si dat na dobrou noc zbytek MB Plumcake ze zasilky z USA z roku 2010 ktery jsem nahodne objevil mezi blbostma v garazi :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 25 lis. 2020, 08:46

:arrow: sweede
add) Je zima, hospody jsou zavřené nebo dokonce zmizely, stát na balkoně a kouřit možná občas jde (zvlášť, když pod okny chodí hezké sousedky), ale vyrazit kousek za město do přírody s termoskou a dýmkou je mnohem lepší.
To samozřejmě dělám, jenže mě kouření za chůze nějak nejde, nebo spíš nebaví. Ale o to víc se těším na dýmku na balkoně. Včera večer Squadron Leader, ale musel jsem při rádiu (Srdcovky od sedmi na Dvojce - ne, nejsou to dechovky) trochu podupávat do rytmu, protože byla nula. Teď bafám 3NY, protože není nic lepšího na práci. Přál bych si najít 10 let starý Plumcake v garáži. Jednak nemám tu garáž, druhak bych chtěl zapomenout na deset let starý Plumcake. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 25 lis. 2020, 11:07

MBO píše:...Přál bych si najít 10 let starý Plumcake v garáži. Jednak nemám tu garáž, druhak bych chtěl zapomenout na deset let starý Plumcake. :smile:


... je to jen o množství zásob. jakmile překročíš nějakých 10 - 15 kg (a nekontroluješ to denně), snadno se ti stane, že najdeš něco neočekávaného. jasně, je to běh na dlouhou trať a musíš při tvorbě zásob vědět, co chceš.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 25 lis. 2020, 15:56

Archiv nemám a těžko říct, jestli ho někdy budu mít. Teď poprvé SG FVF. Moc mi chutná, ale nemůžu ho udržet v chodu – pořád zhasíná. Zkusím tabák před nacpáním nechat trochu proschnout. :think:
FVF si se mnou hraje jak kočka s myší. Když ho chci roztahat, zhasne. Když za potahování opatrně přidusám, udělá to samé. A když si říkám, že zase nehoří, vesele hoří. :palm:
Naposledy upravil MBO dne 25 lis. 2020, 20:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 25 lis. 2020, 16:35

koukám, že jsi oproti amphoře najel docela na jiné kalibry. mně se osvědčilo sg fvf rozjíždět prostě na vícekrát, on se pak po několikerém prohřátí najednou chytí a jede. ostatně totéž zažiješ třeba s chock flakem nebo st jamesem, samuel je prostě dělá trochu vlhčí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 25 lis. 2020, 17:56

@basa - mam v tom trochu "bordel" abych rekl pravdu. od jiste chvile si presne pisu co mam do excelu - prirustky i odpisy/spotrebu (ale zase nemam v excelu kdy , kde a jake mnozstv jsem koupil). excel ale vznikl kdyz uz jsem nejake zasoby mel nasysleny, takze co jsem dohledal jsem tam na zacatku zapsal a nejake veci mi proste utekly. Takhle jsem nedavno nasel neotevrenou GLP Barbary Coast 8 oz, o ktere jsem si nebyl jisty zda ji mam nebo ne (tedy zda to nebyl jen "prelud" ze ji mam) a nakonec byla v krabicich v garazi (po stehovani - po 5 letech stale jeste cast nevybalena). Stejne mam pocit, ze musim mit jeste nekde podstatnou cast ze 16 oz MB Accadian Perique - neco jsem zkouril neco podle me presypal do zavarovacky (urcite dobrych 10 oz) aůle kde je tomu konec to nevim. a myslim, ze takovych pripadu bude vice. Jinak dneska s detmi doma vyuka, po ranu Former Flake a po obede McConnell Paddington. Dobre to bylo...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 26 lis. 2020, 07:38

no a právě ten "bordel" ti pak udělá to příjemné překvapení, když najdeš něco neočekávaného (samozřejmě ti udělá i opak, tedy že nenajdeš to očekávané, ale to už k tomu holt patří :wink: ). tak si prostě zapálíš jiný tabák a počkáš si... ono to někde vyplave
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 28 lis. 2020, 13:47

Mám dvě nové dýmky tak poctivě zakuřuju. Dneska červená Amphora. Ale je zima venku, chlapci!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 28 lis. 2020, 22:45

Dopoledne Tři jeptišky a odpoledne Červená amfora. Jak je večer zima a mlha, moc se mi na balkon nechce. Zvlášť když jsem odpoledne vymrzl na procházce za městem s dětmi a termoskou čaje. Ale když už vylezu, protože jsem si ve vytopeném pokoji optimisticky nacpal dýmku, která teď stojí připravená na parapetu jak pes u dveří, dá se to vydržet.

V neděli dopoledne ty samé 3NY. Tenhle tabák mi chutná čím dál víc, ale musel jsem si k němu najít cestu, protože proti Amfoře má jemnější, delikátnější chuť. Potřebuju tabáku vykouřit víc, abych si na něj zvyknul. Progere, jaké máš nové dýmky? Na první adventní večer jsem nacpal SG Skiff a pak zkusil ještě Perfection. Počkat, já měl odpoledne ještě Grousemoor, ale stejně vedou Jeptišky a Skiff. Pěkný advent všem.
Naposledy upravil MBO dne 30 lis. 2020, 07:34, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků