Šimi pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Tapinek » 17 led. 2021, 13:50

:clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Šimi pipes

Příspěvekod klasik51 » 17 led. 2021, 18:53

Jirko - gratulace :ok:
Šimi - :clamp:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Alter Egon » 18 led. 2021, 14:48

Tenhle ten rustik je prostě perfektní. :ok: Něco mi říká, že nějakého takového buldočka asi budu v blízké budoucnosti opravdu nutně potřebovat.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šimi pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 19 led. 2021, 18:37

basa333 píše:basovka nádherná :ok: . fakt škoda toho kazu.
ta trikolóra je ne mě už trochu moc.


No, já už takovou doma jednu mám ... totiž s trikolórou.
Objednával jsem tenkrát od Carolka, je to takový štíhlý Dublin od Honzy Kloučka a pro Slováky to dělal právě s tou trikolórovou aplikací na přechodu krček/náústek. Taky mne to tenkrát trochu děsilo na fotce, ale nevadí to vůbec. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Šimi » 19 led. 2021, 19:39

Děkuji gentlemani ;)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Šimi pipes

Příspěvekod basa333 » 20 led. 2021, 08:23

BATRACHOS píše:... Taky mne to tenkrát trochu děsilo na fotce, ale nevadí to vůbec. :ok:


tak na kuřácké vlastnosti to samozřejmě velký vliv asi nemá, ale já tyhle patriotické věci prostě nějak nemusím. od vlajek až po fajfky. dýmka má být imho prostě dřevěná, a ne modrá, zelená nebo s trikolórou. ale je to jen toliko můj názor.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Haga » 20 led. 2021, 14:37

Tady jsem s basou částečně za jedno, a sice v tom patriotismu. Taky tyhle věci moc nemusím prezentovat navenek a na té dýmce to trošku tahá za oči. I když třeba Seawolf udělal v r. 2018 sérii dýmek ke 100. výročí vzniku samostatného Československa, kde měli tu trikolóru vyvedenou na boku krčku ( jistě je většina zdejších dýmkařů viděla, mnozí i jednu z nich vlastní ) a dokážu pochopit, že si ji pořídili jako něco extra, byla to limitovaná edice a více jich už nebude. Ale nic to nemění na tom, že pokud bych ji neměl nekouřenou a jen vystavenou ve vitríně, ale běžně ji kouřil, tak by mě to trošku rušilo. A vzato do detailu, tak pokud se nejedná o nějaký strojový rustik, tak potom se díky unikátní kresbě dřeva stává každá dýmka neopakovatelným originálem a tím pádem každý z nás má mnoho dýmek v "limitované edici" jednoho kusu :lol:
A teď to, v čem s basou nesouhlasím: totiž že, dýmka má být prostě dřevěná ( tedy v barvě dřeva ) a né modrá zelená, nebo s trikolórou. Jistě, jsou barvy, které na dýmce vypadají dost nepatřičně a někdy až šíleně, ale stejně tak jako "každý kouří na svou hubu", tak krásu dýmky "každý hodnotí na své oko" :wink: Je to prostě podle vkusu každého soudruha :mryellow: Třeba z černé barvy už se stala vlastně klasika a těm dýmkám, kde není žádná kresba, ta černá sluší. A pokud tomu umí dát někdo takovou neskutečnou povrchovku jako dělá šimi na těch infernech, tak potom i když tam je v těch "prasklinách" jako podklad červená a nad ní je černá, tak potom mi prostě spadne brada a musím uznat, že je to nezvyklé, ale sedí to tam jak prdel na hrnec :mryellow: :ok: A ve spojení s tvarem, který pochází od slovutného basy a nese jeho jméno v názvu, prostě nezbývá než sundat klobouček a s úctou zatleskat oběma pipemakerům :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Šimi pipes

Příspěvekod basa333 » 20 led. 2021, 16:13

slovutný basa :oops: , to je hezké, ale nerad bych se nějak přeceňoval. na to jsem těch tvarů zase tolik nevymyslel. a řemeslné provedení mají myslím všichni borci (alespoň ty, které odsud znám) na perfektní úrovni. jsem rád, že jsem mohl trochu k něčemu hezkému přispět, ale víc bych tomu asi nedal. malinko mě mrzí, že není moc zájem o jiné tvary, které svého času docela frčely, jako např. rumcajsovky a kozí brady, nebo kroucený šestihran. nebo je šimi neprezentuje? :wink:


jo, a k těm barvám: černá a veškeré odstíny hnědé jsou samozřejmě ok, na to jsem jen zapomněl.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šimi pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 20 led. 2021, 16:31

No vida, tak já - stará konzerva - tu nakonec budu obhajovat avantgardu... :lol:

Co se tvarů týče, tam jsem hooodně konzervativní, protože je to mj. věc ergonomie, užitku, a - last but not least - také tradice.
Barvy ale, myslím, na funkci vliv nemají a i dříve se dělaly různé dýmky. Např. bílé. :idea: Nebo zelené od Petersonů jsou už také taková klasika. Pak jsou tu červené hlavičky, příp. žluté, o barvě náústků ani nemluvě. A pak ty modré, to už je i na mne celkem mimo, ale ... řekl bych, že u těch netradičních zabarvení je to kus od kusu a v souladu se dřevem a tvarem. Prostě se zdráhám řící, že fajfka nesmí být zelená, aby se mi líbila. Tak to není ... díkybohu, má mě co překvapovat. :wink:

No a u aplikací je to už úplně nepředvídatelné, a u této fajfky se podle mne vlastně jedná o aplikaci ala stříbrný prstýnek, paroh etc. Nejsem z ní nadšený, ale ani znechucený.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šimi pipes

Příspěvekod basa333 » 20 led. 2021, 16:38

no tak zelené dýmky zrovna u tebe musí být vlastně spíše pravidlo než výjimka, kvak :D ? u aplikací mě to také vlastně neruší, jen s tou trikolórou už je to pro mě na hraně. no a žlutá a červená jsou vlastně odstínem hnědé, nebo :lol: ?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šimi pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 24 led. 2021, 23:33

Obrázek

... ale já vlastně žádnou zelenou nemám! :smoke3:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šimi pipes

Příspěvekod basa333 » 25 led. 2021, 07:48

no tak to máš nejvyšší čas! :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Šimi » 25 led. 2021, 15:23

Jednu žabku už jsem na přání dělal:

image_id: 26542
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Šimi pipes

Příspěvekod MBO » 25 led. 2021, 16:19

Ó svatý Patriku, ta tedy je. Řekl bych přímo brekeke (nebo kvak?)
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Šimi pipes

Příspěvekod Tapinek » 25 led. 2021, 18:20

Je parádní!!! Mám jednu zelenou od Petra Vobořila. Postupem času se posouvá že zelené ke žluté... :-/
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


cron