Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok VI.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 08:43

Králi Lávro než jsem vyděl tu cenu chtěl jsem napsat že se to použít dá.... já koupil podobnej za 3500 kč k tomu 200 čtyř hlavu 2x čelisti a sklíčidlo a morze kužel komplet za 2000. Jak psal Basa, soustruh není spasitel všehomíru. za ty peníze můžeš mít mraky materiálu (na kterém se toho teda moc ušetřit nedá) pásová pila cca 5-10000 a ta je fakt potřeba . bruska (motor z pračky (kdekoliv zadara) + regulátor otáček 1000kč, pískováčka se také nechá vyrobit je to jen box s proskleným víkem (to sklo se často mění takže jen do lišt. je dobrý ty mašiny mít tak nějak u sebe abys netahal odsávání daleko. myslím že za 24 tisíc by to měl dát dohromady a ještě ti zbyde na tabák. https://stroje.bazos.cz/inzerat/1322607 ... -drevo.php
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 09:18

já jsem jako brusku používal vrtačku (s kovovým pouzdrem) s regulací otáček, upnutou do svěráku a sloužilo to úplně super. můžeš na ní rychle měnit kotouče, takže ti to poslouží i na veškeré leštění. akorát holt jednou za rok musíš měnit uhlíky.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 09:21

[quote="basa333"] Díky já to tak zatím dělám. Kdysi jsem se k tomu nějak dočetl napadlo mě se zeptat. etrafika je super. mám dřevo od nich něco mi dovezl kámoš. ale žádné zásoby a pak není kam šáhnout, Akrylové kousky z e trafiky taky záhadně rychle mizí... a žena jen kouká proč se každý měsíc objevuje u kamen krabička s modrou páskou a kde je to co v ní bylo. a proč je na polici další sklenice. každopádně díky za odkaz (i když je v němčině které nerozumím ani šnitzl)
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 09:24

já mám místo brusky flexu z lídlu přišroubovanou k ponku (ale není to ono)
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 09:32

baron Tom píše:...i když je v němčině které nerozumím ani šnitzl)

když najedeš na začátek strany, můžeš zvolit i angličtinu
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 09:33

baron Tom píše:já mám místo brusky flexu z lídlu přišroubovanou k ponku (ale není to ono)


asi má dost brutální otáčky - nebo je řiditelná? a jaký používáš brusný talíř?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 09:59

je nastavitelná ale samozřejmě že tím ztrácí na síle. mám tam lamelák 40 na ty nejhrubší práce. pak dremel a pak už růčo. mám v plánu to zkusit unašečem na sucháč
Naposledy upravil baron Tom dne 18 úno. 2021, 10:06, celkově upraveno 1
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod Král Lávra » 18 úno. 2021, 10:01

Díky oběma. Budu hledat dál. Ono se může zdát, že umanutě trvám na tom soustruhu, i když to není ta nejpodstatnější věc a na těch pár náustků by se pro začátek dalo s někým domluvit. Ono je to trochu jinak. Prvotním impulsem je, že bych se chtěl naučit práci na soustruhu, ale zároveň bych si chtěl vyzkoušet i ty dýmky a tak bych rád, aby to k tomu bylo vhodné. Zatím právě používám tu vrtačku ve svěráku, flexu, přímočarou pilku a ruce, však to znáte. Tím soustruhem bych se právě rád posunul zas o kousek dál. Snad mě virtuálně neukamenujete, když se tady na vás zase obrátím s dalším internetovým pokladem. :-) A jak psal výše baron Tom o té výměně informací z jiných oborů, tak já bych snad mohl sloužit s tipy ohledně výroby likérů a destilátů.

PS: Na ty Klatovy jsem volal jako první, bohužel až 4. v pořadí.
PPS: Proč je ten brusný kotouč na dýmky špatně? Ať se tomu můžu v budoucnu vyhnout rovnou?
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 10:08

potřebuješ koutouč, kterým se dostaneš mezi hlavičku a krček, např. u bentek, a to s tímhle kotoučem nepůjde, je příliš silný. musel bys upnout brusný talíř do hlavy a nevím, jestli by to úplně fungovalo, aby ti to v nestřeženém okamžiku neurvalo náustek nebo prsty. takhle se to prostě nedělá, je to kravina. navíc nebudeš dělat nic jiného, než pořád něco přestavovat k jinému účelu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 10:24

Krály zavolej sem....https://stroje.bazos.cz/inzerat/129724366/sklicidlo.php je to starší pán co má dílničku 2x1 metr já od něj koupil tu hlavu. Tipuji ho na bývalého zaměstnance motorpalu nebo Žďasu co se -zásobil- :naughty: měl tam pěknej malej soustruh něco jako ti posílal Basa. myslím že by ho prodal a ceny má lidové. myslím že když si vezmeš na cestu nějakou lahvinku destilátu že přesně odhadneš situaci. :twisted:
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod Král Lávra » 18 úno. 2021, 10:40

To s tou sílou kotouče mě napadlo. Jak člověk neví, po čem se má dívat, tak mu tyhle věci snadno utečou. Kontakt na pána si určitě uložím. Dík. Mám teď ještě po známosti domluvené něco tady ve městě, ale nevím, jestli to dopadne. Je to spíš o prohlídce a ukázce, ale pán už by toho prý možná nechal a soustruhy má dva... Uvidíme. Překvapilo mě, jak velký hlad po těch soustruzích na internetu je. Buď jsou to překupníci s nastřelenými cenami, nebo je to hned pryč.
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 10:47

jo, to bylo už před nějakými 15 lety totéž. jenže ono tě to dožene - se starými sračkami se špatně pracuje, já šel nakonec do nového a nelitoval jsem. soustruh prostě něco stojí. třeba tohle by imho mohla být dobrá volba https://stroje.bazos.cz/inzerat/1305819 ... h-maly.php
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 18 úno. 2021, 10:55

já ten soustruh sháněl 4 měsíce a to tak že jsem bazoš a sbazar kontroloval 2 denně. k té brusce si já osobně dovoluji vznést otázku zda není lepší pásová bruska. Mě se ta pásovka zdá mnohem multi použitelnější. mě na dřevo určitě. dělal jsem na tom 6 let sklo a tam kde stroje selhaly pásovka vítězila.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 18 úno. 2021, 11:19

a v čem konkrétně vidíš výhodu? jo, má smysl mít ji vedle pro určité fíčury, ale pokud ji fakt suverénně neovládáš, zařízne se ti pás na kraji do dřeva, ani nevíš jak. párkrát jsem to s ní zkoušel a já osobně jsem s ní vůbec nedokázal pracovat. jsou ale lidé, kteří to s ní umí, já k nim nepatřím. může to mít výhodu u nějakých velmi ostrých bentek - s tenkým pásem se všude dostaneš. nemyslím ale, že zrovna s takovými dýmkami budeš začínat, jejich vrtání vůbec není snadné. měl jsem malou pásovku (cca něco takhle https://www.expondo.cz/msw-pasova-a-tal ... 88EALw_wcB), ale používal jsem ji jen na drobné finišovací práce kolem stříbrných kroužků a náustků, v tom byla výborná.
Naposledy upravil basa333 dne 18 úno. 2021, 11:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod Král Lávra » 18 úno. 2021, 11:20

To je právě ta otázka, jestli vzít "léty prověřenou kvalitu" (kde pak budu řešit, že to nefunguje jak má), nebo novou "levnou Čínu", která parádně funguje akorát do konce záruky. Tolik parafráze informací z diskuzí na strojních fórech. Na bazarech číhám docela rád a nemám problém si počkat, tak uvidíme, co se vyloupne. Zas nemá smysl ušetřit 20 % a za dva roky řešit, že je potřeba sehnat něco jiného, protože to není ono. Tyhle zkušenosti už mám za sebou. Proto jsem rád, že díky vašim radám se snad téhle chybě vyhnu.
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků