Dýmky Peterson

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 03 srp. 2021, 14:25

Tak jsem objedna Irish Harp 999. Je pravda, že dýmka od Mikuláše by taky nebyla špatná. :D Kvapem se blíží dost příležitostí. :D A v lednu 50, ale to už mám rozjednaný dárek s Dejmalem, tak snad se na mě dostane v pořadníku. :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 03 srp. 2021, 15:57

Dejmal je spolehlivej, on umí udejmat dejmadlo :clamp:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 05 srp. 2021, 14:30

Je doma....image_id: 28385 Ta hlavička je opravdu malinká. Už se těším na večer, doufám, že mi vyjde čas. Horší bude vybrat, co do ní napoprvé nacpat. :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 06 srp. 2021, 08:36

Nacpi něco, co máš odzkoušeno nebo nejvíc nakouřeno. Já vím, že do nové dýmky chce člověk zkusit nový tabák, protože ke kouření oblíbených tabáků už většinou má dost dýmek. (Tohle by asi neměly číst naše drahé polovičky, protože se tím neodkladná potřeba nové dýmky dostává do trochu jiného světla.) Ale když to vezmeš z odstupu pár let, kdy v té dýmce vystřídáš leccos, tak tenhle úvodní problém v podstatě odpadá. A že Ti ta dýmka bude dělat radost, o tom nepochybuju.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 25 srp. 2021, 08:50

Po nějaké době dám pár postřehů. Kouří se mi z ní dobře, jen se peru trochu s délkou, mohla by být kratší. Také se občas trochu více zahřívá, ale nic drastického to není, přisuzuji to chybě v obsluze, nikoliv v dýmce. :D Mám však jednu otázku, možná je to normální, ale nezdá se mi to. Včera jsem si všimnul, že hlavička normálně pouští barvu, prostě špiní ruku a když jsem dobafal, vzal jsem papírový ubrousek a ten byl celý hnědý po utření hlavičky.
image_id: 28401
image_id: 28400
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 25 srp. 2021, 10:03

Tož to je zvláštní, to se mi nikdy u dýmek nestalo. Leda že by použili nějak pigmentovanu karnaubu na konečnou finální úpravu povrchu hlavičky a byl jí tam nadbytek, přičemž při zahřátí hlavičky kouřením se trošku uvolní a špiní :think: ? Možná by pomohlo když po dokouření utřeš ještě teplou hlavičku nějakým flanelovým hadříkem a ono to po pár utřeních dá nejspíš pokoj.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 25 srp. 2021, 12:33

Utřel jsem to včera po dokouření, tak uvidíme. Zkusím to ještě dnes po tom, co si celý den "odpočinula". Samozřejmě na funkci to nemá vliv, ale tak si říkám, že taková značka za trochu více peněz by tohle asi úplně dělat neměla. A hlavně, nekouřím jí poprvé, ale všimnul jsem si toho až teprve včera, před tím ne. :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 25 srp. 2021, 14:16

Ona ta karnauba je vlastně vosk, teplem se rozpouští a jak je fajka v rustiku, tak možná že v těch prohlubních je ho víc než se dá filcákem ve finální úpravě z hlavičky odleštit. Já bych to nebral jako nějakou vadu, spíš jako dočasnou vlastnost, ono to dá myslím pokoj.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod mihra » 25 srp. 2021, 14:41

Před léty jsem byl svědkem, když u Hingara reklamoval pán dost drahou výroční Petersonku pro stejnou závadu.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod baron Tom » 25 srp. 2021, 15:42

ahoj mě to na karnaubu nesedí... přiznávám že nevím co používá Peterson za finálku. podle mého skromného názoru pouští barva nebo lak či co to je. Bod tání karnauby je 82 stupňů
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 25 srp. 2021, 21:31

No, já taky nevím co by to mohlo přesně bejt. Ovšem laky mají vyšší bod tání než vosk, a že by u Petersonů používali vodní mořidla místo lihovejch a pak zapomněli dát šelak nebo vosk? To se mi taky moc nepozdává. Já jsem se s touhle vlastností finálky hlavičky fakt nikdy nesetkal. Jednou mi u nějaké pracovní fajfky po dokouření trošku jakoby lepila lepila z venku hlavička, byla to taková menší bentka tmavě hnědá z Proseče a to dalo po pár kouřeních pokoj a nějakejch dvacet roků ji už při práci v dílně, na zahradě nebo na lokomotivě kouřím a už se to pak neobjevilo. :think:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 26 srp. 2021, 05:16

Včera jsem už nebyl u PC, tak doplním dnes. Dýmka měla 24 hodin odpočinku a špinění nebo jak to nazvat je stále stejné. Vzal jsem na to novou bílou rukavici a výsledek je vidět (samozřejmě jsem jí jen nedržel, ale lehce kroužil a otíral). Už i na hlavičce je to patrné, ta začíná světlat. Zkoušeno samozřejmě včera na studené, nezapálené dýmce. Ano, na funkci to vliv nemá, ale když si člověk pobafává a má od toho hnědé ruce, je to nepříjemné. Kouřím doma, ale kouřit někde ve společnosti.... :think: Mohu říci, že mě to při nejmenším dost překvapilo. Chystal jsem se koupit další Petersonku, ale po této zkušenosti se mi zatím ani moc nechce.
image_id: 28408
image_id: 28409
image_id: 28410
image_id: 28411
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 26 srp. 2021, 07:51

To se mi nezdá, respektive se mi to ještě u žádné dýmky nestalo, ale nejsem vševěd. Zkusil ses obrátit na prodejce?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 26 srp. 2021, 10:28

Ano, již řešíme. Nevím jestli to napíšu dobře, ale bude obnovena vrchní vrstva lakování, která byla zřejmě nedostatečná.
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Tapinek » 26 srp. 2021, 12:59

Lakování? :shock:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 17 návštevníků


cron