Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 30 srp. 2021, 16:55

NO.6 ebauchon, 47g, délka 205 mm, akryl kroužek, ebonit
image_id: 28418 image_id: 28419 image_id: 28420
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod sleeper » 30 srp. 2021, 19:51

Ta je ale moc pěkná :ok: Taková by se mi líbila k Vánocům :smoke5:
Uživatelský avatar
sleeper
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 42
Registrován: 04 lis. 2017, 16:06
Bydliště: Hronov

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 30 srp. 2021, 19:56

tak to máš dvě možnosti... buď napiš Ježíškovi nebo mě.... :D
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 31 srp. 2021, 07:44

tak to je první od tebe, která se mi opravdu líbí. jen tak dál. prima! možná bych se zamyslel nad tím, jestli ty akrylové kroužky nedělat tenčí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 31 srp. 2021, 09:09

Ahoj, díky. Přiznám se bez mučení že to měla být zcela jiná fajfka. Jenže ten tvar byl takovej impotentní. Ty fotky jsou hrozně barevně zkreslený... dýmka je v reálu hnědá a kroužek barvy lesního medu takže to není tak křiklavé. Já to časem doladím....
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 31 srp. 2021, 12:15

tvarově mi nepřijde špatná, ale asi to mělo být s kratším a silnějším náustkem, vnímám tam určitý nepoměr. ale jinak nápad ok, chápu tvůj myšlenkový postup. sleduj vždy logiku linií a u té délky náustku to trochu pokulhává. ale je fajn, zas tolik mě to neruší.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 31 srp. 2021, 19:30

od začátku to měla být čtenářka. jednoduchá s kulatější cibulovou hlavičkou. U prvního přířezu jsem ulomil krček když jsem osazoval kroužek z parohu... moc tenký (chtěl jsem tu čtenářku fakt tenkou). Furt mi chybí soustruh s nožovým suportem, skládané náustky jsou boj. Pokud vlepuji tefl. čep tak zarovnám sukovníkem a navrtám díru na čep a je to, totéž na krčku a pasuje to na sebe parádně. Čím je kroužek tenčí tím hůř se mi to dělá. Beru to tak že dokončuji i v rámci tréninku.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod basa333 » 01 zář. 2021, 07:19

zrovna na krček žádný soustruh nepotřebuješ - prostě udělej vrtání na čep, zasuň náustek a obrušuj ze všech stran s pravidelným pootočením, abys dorovnával nepřesnosti. to není věda.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod BATRACHOS » 01 zář. 2021, 13:01

Kromě fajfky č. 5 mají všechny poměrně robustní hlavu a vůči ní hoodně tenký až takový ocáskoidní náústek. Celkově evokující tvar spermie. Je to patrná dominující tendence.

Může to být snaha o styl, někdo to prostě vidí vhodně vyvážené takhle.
Obvyklé či standard to ale rozhodně není ... působí to ve srovnání s běžnými poměry (hlavička/náústek s krčkem) dojmem, že fajfka přepadává na hlavu a zbytek je jen "do počtu", resp. ztrácí se bez funusu.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 01 zář. 2021, 17:04

Jak si mám po tvém příspěvku vkládat dýmku do úst?...
No já teda nevím jak to máte Vy ale já mám rád náustky opravdu subtilní. Cokoliv tlustého nebo nepřiměřeně širokého mi prostě vadí. zcela chápu že k cz buldočkovy nemohu dát tyčku od lízátka bo je to disproporční ale zase nechci mít mezi zubama ebonitobou tyč. Je jasné že dýmku dělám podle sebe tedy podle svého vkusu. Dýmku č.2 jsem si dělal pro sebe, chtěl jsem kus dřeva, oblé tělo, hrany na náustku. když kouřím s dýmkou si hraji hladím ji a ruka tak nějak zkoumá tvar. Celkový tvar a dojem z dýmky může být pro někoho láska na první pohled pro někoho tuctovka a někdo ji zavrhne. Musím říci že třeba č.5 bych si ještě před měsícem nikdy nekoupil. Ten tvar by mě neoslovil, nicméně dnes vím že právě tento tvar se k dané kresbě hodil a v ruce seděla pěkně, navíc široká koruna dala dost prostoru pro očka. Tedy abych se tu nerozkecal, tvar a celkový dojem, barevnost, použití materiálu a jejich kombinace jsou jen a jen o vkusu pozorovatele a tvůrce. Funkčnost a kvalita provedení jsou nemilosrdně dané. Doufám že je to srozumitelně napsané. Děkuji za postřehy proto to sem dávám.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Snoopy » 02 zář. 2021, 15:44

Trochu to vyznelo, že sa Ťa Batrachov názor dotkol. Nenechaj sa tým rozhodiť, určite to bolo myslené dobre, aj keď žartovné prirovnania môžu niekedy zneistiť. Mne sa Tvoje fajfky - obzvlášť No. 6 - páčia, nedokázal by som niečo podobné vyrobiť asi ani po sto rokoch úsilia. Ale tiež by mi tam pasoval náustok (samozrejme nie skus) trochu robustnejší. Moc Ti držím palce, výborne si to vystihol vetou
baron Tom píše:Děkuji za postřehy proto to sem dávám.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 02 zář. 2021, 16:46

díky za reakci.... nedotkl se mě určitě v negativním směru. Naopak jsem rád za komentář protože nemám v okolí moc lidí co by se o dýmky zajímali. Netvořím podle trhu nebo aktuální módy. Buď koukám na dřevo nebo se snažím přiblížit nějakému nápadu. Třeba včera jsem chtěl zkusit něco jako eskymo ale 3 špalíky měly velké trhliny tam kde měl být krček. je to tak 50 na 50 že to klapne. Jsem rád že tu a tam se někomu trefím do vkusu a třeba si něco koupí za cenu materiálu. Mám poslední čtyři plata a chtěl bych Kanaďana nebo fullbentku. Tak snad .... Ještě jednou díky za reakci jsem rád za každý postřeh, jen tak se mohu posunout.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod MBO » 03 zář. 2021, 12:28

Jak píše Snoopy. Za mě je ta poslední dýmka ještě malinko podvrtaná a nevyvážená co se týče poměru hlavička/náustek, jak psal Batrachos. Možná je hodně lehká. Ale pokud ne, nebude sedět v puse a asi bude páčit zuby, protože má těžiště posunuté až k hlavičce. Přesto má něco do sebe. Ber to jen jako můj názor. Tvůj může být jiný, to je v poho.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod baron Tom » 05 zář. 2021, 16:47

NO.7 kanaďan (snad) plato 46g, 160 mm, Juma Carbon, bezfiltr
image_id: 28421 image_id: 28422 image_id: 28423 image_id: 28424
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 07 zář. 2021, 07:22

:think: Tohle bude spíš billiard, protože canadian má výrazně dělší krček oproti náustku :wink:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 16 návštevníků