Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

30 srp. 2021, 16:55

NO.6 ebauchon, 47g, délka 205 mm, akryl kroužek, ebonit
image_id: 28418 image_id: 28419 image_id: 28420

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

30 srp. 2021, 19:51

Ta je ale moc pěkná :ok: Taková by se mi líbila k Vánocům :smoke5:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

30 srp. 2021, 19:56

tak to máš dvě možnosti... buď napiš Ježíškovi nebo mě.... :D

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

31 srp. 2021, 07:44

tak to je první od tebe, která se mi opravdu líbí. jen tak dál. prima! možná bych se zamyslel nad tím, jestli ty akrylové kroužky nedělat tenčí.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

31 srp. 2021, 09:09

Ahoj, díky. Přiznám se bez mučení že to měla být zcela jiná fajfka. Jenže ten tvar byl takovej impotentní. Ty fotky jsou hrozně barevně zkreslený... dýmka je v reálu hnědá a kroužek barvy lesního medu takže to není tak křiklavé. Já to časem doladím....

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

31 srp. 2021, 12:15

tvarově mi nepřijde špatná, ale asi to mělo být s kratším a silnějším náustkem, vnímám tam určitý nepoměr. ale jinak nápad ok, chápu tvůj myšlenkový postup. sleduj vždy logiku linií a u té délky náustku to trochu pokulhává. ale je fajn, zas tolik mě to neruší.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

31 srp. 2021, 19:30

od začátku to měla být čtenářka. jednoduchá s kulatější cibulovou hlavičkou. U prvního přířezu jsem ulomil krček když jsem osazoval kroužek z parohu... moc tenký (chtěl jsem tu čtenářku fakt tenkou). Furt mi chybí soustruh s nožovým suportem, skládané náustky jsou boj. Pokud vlepuji tefl. čep tak zarovnám sukovníkem a navrtám díru na čep a je to, totéž na krčku a pasuje to na sebe parádně. Čím je kroužek tenčí tím hůř se mi to dělá. Beru to tak že dokončuji i v rámci tréninku.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

01 zář. 2021, 07:19

zrovna na krček žádný soustruh nepotřebuješ - prostě udělej vrtání na čep, zasuň náustek a obrušuj ze všech stran s pravidelným pootočením, abys dorovnával nepřesnosti. to není věda.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

01 zář. 2021, 13:01

Kromě fajfky č. 5 mají všechny poměrně robustní hlavu a vůči ní hoodně tenký až takový ocáskoidní náústek. Celkově evokující tvar spermie. Je to patrná dominující tendence.

Může to být snaha o styl, někdo to prostě vidí vhodně vyvážené takhle.
Obvyklé či standard to ale rozhodně není ... působí to ve srovnání s běžnými poměry (hlavička/náústek s krčkem) dojmem, že fajfka přepadává na hlavu a zbytek je jen "do počtu", resp. ztrácí se bez funusu.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

01 zář. 2021, 17:04

Jak si mám po tvém příspěvku vkládat dýmku do úst?...
No já teda nevím jak to máte Vy ale já mám rád náustky opravdu subtilní. Cokoliv tlustého nebo nepřiměřeně širokého mi prostě vadí. zcela chápu že k cz buldočkovy nemohu dát tyčku od lízátka bo je to disproporční ale zase nechci mít mezi zubama ebonitobou tyč. Je jasné že dýmku dělám podle sebe tedy podle svého vkusu. Dýmku č.2 jsem si dělal pro sebe, chtěl jsem kus dřeva, oblé tělo, hrany na náustku. když kouřím s dýmkou si hraji hladím ji a ruka tak nějak zkoumá tvar. Celkový tvar a dojem z dýmky může být pro někoho láska na první pohled pro někoho tuctovka a někdo ji zavrhne. Musím říci že třeba č.5 bych si ještě před měsícem nikdy nekoupil. Ten tvar by mě neoslovil, nicméně dnes vím že právě tento tvar se k dané kresbě hodil a v ruce seděla pěkně, navíc široká koruna dala dost prostoru pro očka. Tedy abych se tu nerozkecal, tvar a celkový dojem, barevnost, použití materiálu a jejich kombinace jsou jen a jen o vkusu pozorovatele a tvůrce. Funkčnost a kvalita provedení jsou nemilosrdně dané. Doufám že je to srozumitelně napsané. Děkuji za postřehy proto to sem dávám.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

02 zář. 2021, 15:44

Trochu to vyznelo, že sa Ťa Batrachov názor dotkol. Nenechaj sa tým rozhodiť, určite to bolo myslené dobre, aj keď žartovné prirovnania môžu niekedy zneistiť. Mne sa Tvoje fajfky - obzvlášť No. 6 - páčia, nedokázal by som niečo podobné vyrobiť asi ani po sto rokoch úsilia. Ale tiež by mi tam pasoval náustok (samozrejme nie skus) trochu robustnejší. Moc Ti držím palce, výborne si to vystihol vetou
baron Tom píše:Děkuji za postřehy proto to sem dávám.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

02 zář. 2021, 16:46

díky za reakci.... nedotkl se mě určitě v negativním směru. Naopak jsem rád za komentář protože nemám v okolí moc lidí co by se o dýmky zajímali. Netvořím podle trhu nebo aktuální módy. Buď koukám na dřevo nebo se snažím přiblížit nějakému nápadu. Třeba včera jsem chtěl zkusit něco jako eskymo ale 3 špalíky měly velké trhliny tam kde měl být krček. je to tak 50 na 50 že to klapne. Jsem rád že tu a tam se někomu trefím do vkusu a třeba si něco koupí za cenu materiálu. Mám poslední čtyři plata a chtěl bych Kanaďana nebo fullbentku. Tak snad .... Ještě jednou díky za reakci jsem rád za každý postřeh, jen tak se mohu posunout.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

03 zář. 2021, 12:28

Jak píše Snoopy. Za mě je ta poslední dýmka ještě malinko podvrtaná a nevyvážená co se týče poměru hlavička/náustek, jak psal Batrachos. Možná je hodně lehká. Ale pokud ne, nebude sedět v puse a asi bude páčit zuby, protože má těžiště posunuté až k hlavičce. Přesto má něco do sebe. Ber to jen jako můj názor. Tvůj může být jiný, to je v poho.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

05 zář. 2021, 16:47

NO.7 kanaďan (snad) plato 46g, 160 mm, Juma Carbon, bezfiltr
image_id: 28421 image_id: 28422 image_id: 28423 image_id: 28424

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

07 zář. 2021, 07:22

:think: Tohle bude spíš billiard, protože canadian má výrazně dělší krček oproti náustku :wink:
Odeslat odpověď