Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 16 zář. 2021, 05:53

Škoda, Viking by mě fakt lákal.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 16 zář. 2021, 19:25

ontarios píše:Škoda, Viking by mě fakt lákal.


Taky bych rád zkusil některé tabáky, které lze koupit jen v zahraničí. Chtěl bych pořádně velkou pikslu čerstvého No.22 a nevysušený Old Paris, chtěl bych Hedges L260, chtěl bych Dr. Rumney´s Brown a WoS Plain, chtěl bych zkusit nějaké ty indické šílenosti a ještě spoustu, spoustu bych toho chtěl. Ale je mi jasné, že po prvním martyriu proclení bych stejně v zahraničí trvale nenakupoval. Tak to oželím a budu nakupovat zejména na snupeme.cz. Proč? No protože ten kluk se o ten svůj eshop stará, má nabídku v rámci možností víc než uspokojivou a je zcela nutné ho udržet ve hře. Kdyby totiž skončil, nakoupíme maximálně něco anglické produkce na etrafika.cz a v kamenných trafikách Pöschlův čtyřboj. /ovšem troufám si hádat, že bych si z toho zbytku tak 5 až 8 tabáků ještě vybral a na nich bych dožil :lol: /

Mimochodem, ve facebookové skupině uživatelů šňupacího tabáku popsal zkušenost s celním odbavením do zemí EU jeden Slovák a výsledek je v kostce takový, že kromě opakovaného dopisování s úřady se celková cena snuffu navýší o 35-40% (jestli si správně vzpomínám).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 23 zář. 2021, 21:17

V.Š. píše:
je zcela nutné ho udržet ve hře. Kdyby totiž skončil, nakoupíme maximálně něco anglické produkce na etrafika.cz a v kamenných trafikách Pöschlův čtyřboj.


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 zář. 2021, 12:32

Bernard´s Steife Prise

Před mnoha týdny jsem si dal závazek, že novu objednávku neudělám dřív, než zásadně zmenším svou zásobu (mnohdy neuváženě nakoupených) šňupů. Řeknu vám, že to byla pro mne těžká zkouška :D Jak zdržet se nákupu, tak některé tabáky "dojet".

Prvním z nových je Bernard´s Steife Prise (s lodí). Tabák je popisován jako velmi světlý a já jsem jsem si udělal mylnou představu, že snad i suchý - takový angličan. Není tomu tak. Tabák je středně hnědý, celkem hrubě semletý a poměrně vlhký - snadno se užívá. Ve vůni poznávám dvě roviny. V první řadě "něco bernardského", co znám z Amostrinha a Fichtennadelu. Nevím jak popsat takovou jakoby ohňovou vůni, snad jako vůni horkého vzduchu u zapálené svíčky. Druhá rovina je tvořena poměrně říznou mátou peprnou. Vůně je přímočará, nekomplikovaná, nesložitá, v nic se nemění ani nerozvíjí. Tabák je silně průtahový, ale neštípe a ani nestéká do krku jako bernardovy schmalzy. Tabák je prostý jako facka, na nic si nehraje a vlastně je mi tím milý, docela se mi líbí a doporučil bych ho.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 30 zář. 2021, 17:22

:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 04 říj. 2021, 09:33

Paul Gotard Medicated 1790

Jsem zmaten. Piksla je skoro z poloviny pryč a pořád mám jasno jen ve dvou věcech:
1/ Líbí se mi.
2/ Vůbec nedokážu přijít na to čím to voní. Nepodobá se žádnému, se kterým jsem se dosud setkal.

Znáte někdo tento tabák?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 06 říj. 2021, 11:04

Vážení přátelé, měl jsem štěstí a jedna dobrá duše mi už v létě přes Anglii poslala pár zajímavých tabáků, co tu nejsou běžně k dostání. Všechny jsem je kompletně vyšňupal, psal si poznámky a rád bych se s Vámi podělil o několik postřehů. Jsou to tyto:

image_id: 28439

Six Photo - Kailash Snuff (první zleva):
Podle jedné indické tradice je Kailash hora, na které bydlí bůh Šiva. A opravdu, zde se setkáváme s něčím opravdu echt indickýcm. Po otevření plastové tobolky se na Vás vykoukne tabák černý jako uhel, výrazné vůně. Je vlhký, jemně namletý a dobře se šnupe. Vůně a chuť, to je něc nepředstavitelného. Je to jako kdybyste se najednou octli v nějakém etno shopu, plného kadidla, vonných tyčinek, santalového dřeva, různých dalších květinových esencí a také nějakého koření, ze kterého je zřetelná určitá příjemná peprnost.. Je to jistě postavené na nějakém mentolovém základu, protože vzadu cítím takovou tu mentolovou svěžest, i když mentol sám o sobě zaniká ve vůni indické exotiky. Tuhle vůni budete mít v nose hodně dlouho. Zvlášť když jste venku. Když jsem ho šnupal v létě v pod stanem, tak se mi stalo, že jsem se ráno vzbudil a ještě jsem cítil zřetelnou chuť Kailashe. Jinak vůně toho tabáku jasně cítí i nejbližší okolí.
Nikotnové je to také slušné, začátečníkům bych to rozhodně nedoporučil. Abych to tedy shrnul, tak je to pořádná indická nálož!

Six Photo - Special Snuff (prostčední)
Tohle je Kailashův mladší brácha. Vypadá stějně, voní a chutná velice podobně, ve všech charakteristikách je téměř totožný, nicméně je víc dřevitý a víc kořeněný a peprnější.

Six Photo - Medicated no. 666
Tohle je něco na způsob anglických "medicated" tabáků, ovšem indickým způsobem. Je to hnědý, vlhčí, středně namletý tabák, z něhož je zřetelná vůně mentolu. Po šňupnutí je to brutální mentolově-kafrová jízda, která dokáže opravdu osvěžit, že se člověk až oklepe a to osvěžení trvá opět opravdu hodně dlouho. Celé je to okořeněné nějakou směsí koření, která činí tabák opravdu zajímavým a nenudícím. Například jsem byl překvapen, když jsem tam objevil (zvláště venku) zřetelné skořicové tóny. Opravdu lahoda. A byl to zrovna tenhle tabák, který jsem si ze všech tří oblíbil vlastně nejvíc a také nejrychleji zmizel. U tohohle bych si uměl představit, že bych ho užíval pravidelně.

Tak to je pro dnešek vše přátelé :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 07 říj. 2021, 13:02

Alter Egon píše:Vážení přátelé, měl jsem štěstí a jedna dobrá duše mi už v létě přes Anglii poslala pár zajímavých tabáků, co tu nejsou běžně k dostání. Všechny jsem je kompletně vyšňupal, psal si poznámky a rád bych se s Vámi podělil o několik postřehů.


Fajn report a díky za něj, rád jsem si početl. O těchto indických tabácích hodně čtu na facebooku. Rád bych z každé takové divočiny pár šňupců zkusil - jen pro rozšíření obzorů, protože se už znám a tuším, že můj denní šálek kávy by to nejspíš nebyl.

P.S.: Vždycky mě trkne to jejich balení - plastové dózičky s orvaným papírovým přebalem :mryellow:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 07 říj. 2021, 23:01

Mini recenze na McChrystal's Green Original. Není to vůbec zlý tabak, mentol, ale ne tak výrazný, jako Original & Genuine. Co se týče toho THC, tak ho nevnímám. Rozhodně nejsem po tomto tabaku veselejší. :D Je ale silnější než original. Jestli je to nikotin nebo THC, nevim. Na zacatku mozna lehke bylinkove tony, ale nic rusiveho.. Trava mi smrdi, v tomhle rozhodne trava citit neni. Mentol prevlada. Vzhledem k tomu, že je cca 2x dražší než ostatní, tak zas taková pecka to pro mě není. Ale jak říkám, není rozhodně špatný a s chutí ho dosnupnu. Mc Christals mě ještě nezklamali. Jemné, nelitaji do nosu, netecou do krku.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 07 říj. 2021, 23:08

To Egon: Zajímavé kousky. Taky už jsem o nich něco četl, většinou ale tyhle Indické tabaky hodnotí jako velmi silné, mě by to asi obratilo zaludek.. Ale vzhledem k tomu, že mám rád kafr, ten poslední by mě asi lákal. Žel, známého v Anglii nemám, musím si nechat zajít chuť. Ale díky za zajímavé recenze.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 08 říj. 2021, 09:24

Snuffman píše:Mini recenze na McChrystal's Green Original. Není to vůbec zlý tabak, mentol, ale ne tak výrazný, jako Original & Genuine. Co se týče toho THC, tak ho nevnímám. Rozhodně nejsem po tomto tabaku veselejší. :D Je ale silnější než original. Jestli je to nikotin nebo THC, nevim. Na zacatku mozna lehke bylinkove tony, ale nic rusiveho.. Trava mi smrdi, v tomhle rozhodne trava citit neni. Mentol prevlada. Vzhledem k tomu, že je cca 2x dražší než ostatní, tak zas taková pecka to pro mě není. Ale jak říkám, není rozhodně špatný a s chutí ho dosnupnu. Mc Christals mě ještě nezklamali. Jemné, nelitaji do nosu, netecou do krku.


Pořád se točíme okolo fenomenálního základu McChrystals. Green je bylinnější verze Originalu, Olde English zase postrádá ty nasládlé tóny. Všechny jsou vynikající, jen mám vážné podezření, že mi toho tabáku dávají málo. Jen otevřu plechovku a je ho půlka :mryellow: :mryellow:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 08 říj. 2021, 12:16

Je to pravda.. Mám momentálně v každodenní rotaci 2 Bernardy a 1 McChrystals a stejně ten McChrystals ubývá nějak nejrychleji.. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 08 říj. 2021, 12:20

S těma bylinkama v Greenu opatrně. Občas je tam lehoucce cítím, ale opravdu jen na začátku a v pozadí. Nechci aby to někoho odradilo. Mentol naprosto dominuje, ale méně než original. Těžko se to popisuje, lepší vyzkoušet. Samotnému se mi tento tabak těžko definuje.. Je to rozhodně silak a jak jsem psal výše, ubývá nějak nejrychleji.. :P
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 10 říj. 2021, 12:12

Objevil jsem ve Vídni tabák ALPINA.
Znáte někdo, máte zkušenosti?
Vyrábí Pöschl.
Zelená, dosti svébytná krabička. 10g.
Vlhký německý styl směrem k schmalzerům.
Samozřejmě klasický mentolový základ, nicméně zde poměrně schovaný za silnou květinovou vůní. Tohle je prostě rozkvetlá alpská louka, analogie ke klasickým Kräuterlikérům typu Gurkentaler nebo Almtaler ve světě alkeholů. Trochu i něco z našeho světlého Praděda. Slabý není, ale silák rozhodně ne.
Komu se vybaví englické květinky, tak na to zapomeňte. Tohle je úplně něco jiného.
Neteče do krku, vůně drží dlouho.
Naposledy upravil BATRACHOS dne 09 lis. 2021, 13:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 říj. 2021, 07:31

BATRACHOS píše:Objevil jsem ve Vídni tabák ALPINA. Znáte někdo, máte zkušenosti?


Nemám zkušenost, ale rád bych měl - četl jsem samou chválu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků