TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 18 čer. 2022, 09:03

Nechtěl jsem tu rozpoutat plameny ohledně piva. Radegast i Plzeň jsou fajn, protože jejich hořkost je na úrovni “tak ako” (~35IBU). U Radegastu si neumím představit, že jich dám tolik, co Plzně vzhledem k dost vyššímu obsahu alkoholu. Když chci hořkou bombu, dám si Double/Triple IPA s hořkostí 65-???IBU z čehož se mi zkroutí fusekle a budu spokojenej. K tomu se už ale nedá víceméně nic kouřit, protože ten chmel ubije jakoukoli jinou chuť a to je na škodu.

Včerejší večerní tabák byl Scottish cake a začínám se těšit, až ho dokouřím. Začíná mi ten jeho nekonzistentní charakter vadit. Dneska k snídani Squadron Leader a kafe. Na večer jsem si nachystal BXX :twisted:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 18 čer. 2022, 15:53

Jak pořád točím MB Plumcake a Golden Blend, tak sem moc často nepíšu, abych se neopakoval. Teď ale došlo na můj Zbytky Blend, kam sesypávám, co mi moc nechutná nebo nebo toho jsou jen zbytky. Momentálně je tam základ GH CH.V., špetka MB Classic, špetka SG Balkan Flaku a potom, co jsem přidal větší porci GH Kendal Kentucky, tak to vůbec není špatné.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ambriel » 21 čer. 2022, 21:08

Konečně jsem si sedl na balkón a nacpal Balkan flakes. K tomu dobré presso a Requiem In D Minor.
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod PoKlaT » 22 čer. 2022, 17:40

Do téhle rubriky moc nepřispívám jelikož kouřím výhradně mou oblíbenou triádu GS, TS, UF a nerad se opakuji. Už delší dobu jsem ale měl takový neurčitý pocit, že bych si dal nějaký echt aromatik :think: tak jsem si nastříhal Sextant od GLP ale nebylo to ono.:think: Dalším oblíbeným aromatikem býval Coniston, jelikož se nedováží tak jsem jej už léta neměl. Šáhnul jsem tedy po archivním St. Bruno fláku, pocházejícím ještě z doby než jej začali dělat McBerani, to je vám lidi mňamka :yum: Ani aroma se neztratilo, ale jak se tady u nás na jihu říká "i toho nejlepšího vína se jednou otevře poslední láhev" :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 23 čer. 2022, 06:14

Včera jsme se Ambrielem sešli a dostal jsem na ochutnávku Presbyterian a asi jsem od něj měl větší očekávání. Chuťově mi to připadá jako něco mezi Skiffem a Velitelem letky, ale celkově spíš mdlejší. Následně srolován a nacpán University Flake (ten jeden pidi flák je jak dělanej pro malý kotlíky Peterson Standard system), po dokouření jsem musel opustit restauraci a uložit se do postele. :smoke6: :D
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 23 čer. 2022, 21:18

Včera jsem po dlouhé době sám spal ve stanu. A protože celý večer pršelo, a já neměl nic lepšího na práci, zalezl jsem za soumraku do mokrého stanu a zapálil si dýmku. A stal se zázrak. Nevím, čím to bylo, ale najednou v tom stanu bylo útulně a tak nějak sucho, i když venku lilo. A červená amphora chutnala výborně. Opravdu nevím, čím to bylo, jestli ta vlhkost ve vzduchu, ale byla to fakt dobrá dýmka. Zkoušeli jste někdo kouřit za deště ve stanu ? Úkol na prázdniny ?!
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 23 čer. 2022, 21:41

Kardinální otázku jsi nastolil v první větě, Mirku. Když pominu vliv červené Amphory na vysoušení impregnovaných stěn (stanu) a zda by zde nebyly lépe vysoušející tabáky (jistě by dodaly stanu rovněž punc jisté jiné načuchlosti), vracím se k té první větě: Jak se stalo, že jsi sám spal ve stanu?

A abych nebyl :offtopic1: , já pořád zakuřuji Halem novou dýmku, tedy i dnes. Už i začala šmakovat, naštěstí. Z trhu nějak mizí žlutá Amphora, moje obvyklé zakuřovadlo.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 24 čer. 2022, 09:44

MBO píše: Zkoušeli jste někdo kouřit za deště ve stanu ? Úkol na prázdniny ?!

Nezkoušel jsem nikdy. Jelikož se mnou vždycky spí ve stanu žena, děti anebo všichni, asi by jim to nebylo po chuti. A možná bych se bál abych to tam ještě nezapálil. :offtopic1:

Jinak jsem dnes vykouřil poslední dýmku MM965 ještě od Dunhilla. A vlastně úplně poslední Dunhill plechovku, co jsem měl v archivu.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 24 čer. 2022, 09:53

No právě, že člověk to nemá kde vyzkoušet. Taky jsem léta jezdil s rodinou, takže to nepřipadalo v úvahu. Ale je to fakt zajímavé. OT
Ještě dodatek: Stan musí být vyšší a větratelný. Nemusí to být zrovna teepee, ale v malém áčku bych to raději nezkoušel... :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 25 čer. 2022, 18:35

Jinak jsem dnes vykouřil poslední dýmku MM965 ještě od Dunhilla. A vlastně úplně poslední Dunhill plechovku, co jsem měl v archivu.


Smutné. Náhrady Peterson jsou ale víc, než v pohodě.

Včera jsem si dal zakuřovací OG. Následně po jídle Balkan Passion od HU.
Dnes modrý Capstan flake. Trochu vlhčí a nepomohlo ani to, že jsem ho nacpal (fold&stuff) včera odpoledne a nechal v dýmce. Zůstane v krabce než se odvětrá a pak zkusím znova.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 27 čer. 2022, 19:01

Já zase u syna na návštěvě pořád zakuřuji Halem novou dýmku od jednoho z našich nejlepších výrobců dýmek, jehož jméno zde z reklamních důvodů nemohu uvádět.
Peťáku - ta fajka je prostě skvostná a naštěstí už to bylo sedmé kouření, už to chutná a Hal je chutná Virginie.

Syn vytáhl Durbar od Dunhilla, který ode mne dostal na Vánoce z mého archivu. A koukal jsem, jak mu ty Latakie jedou! To já jen tak opatrně začínám s Artisanem…
Méně nadšená už byla moje tchyně, sedící vedle něj. :clamp:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 27 čer. 2022, 21:33

Pálit latakii tchyni pod nosem - vy tedy máte kuráž. :ok: OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ambriel » 27 čer. 2022, 21:54

Dokud sem pálil atomata, žena byla v klidu. Alemodndoby co sem cuchnul k latakii a Syky mě obdaroval mnoha vzorky, už není k dýmce tak shovívavá :D ale hlavně že chutná.
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 28 čer. 2022, 09:41

Já bych ten výběr tabáků nepodceňoval. Většině žen latakie nevoní, o čemž se lze snadno přesvědčit. A proč dráždit lvici holou rukou, že? OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 28 čer. 2022, 19:08

MBO píše:Pálit latakii tchyni pod nosem - vy tedy máte kuráž. :ok: OT


Vždyť píšu, že moje tchýně a já nic, já voňavý Hal. :plaster:
DURBAR jí vyfukoval pod nos můj syn, tedy její vnuk, ten si to může dovolit. Ale stejně byl rychle přesazen :mryellow:

Jinak se obávám, že ten Ashton Artisans Blend mi začal chutnat, dnes dokuřuji testovací pytlík a chystám se rozhlížet po těch Latakiích, kterým jsem se dosud poněkud vyhýbal. :smoke6:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 6 návštevníků