Výrobci - favoriti a propadáky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Syky » 17 črc. 2020, 13:10

@Bear - díky za info, mám s nima podobný zlušenosti. Já byl teď nedávno v Domažlicích v jednom tabáku na náměstí, kde jsem si nechal otevřít vitrínu s vystavenými dýmkami a všechny ty Prague pipes, co tam měli (cca 50% sortimentu), byly nadvrtané. Pár jirsovek bylo zas omlácených, jak kdyby se k nim někdo předtím neuměl chovat. Na dotaz paní za kasou zda jsem si něco vybral přišla má odpověd že bohužel v takovém stavu ke koupi ty dýmky fakt nejsou.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snuffman » 17 črc. 2020, 16:51

Já ji kupoval přes net u Vachtu a spokojenost. Žádné nadvrtani. Je to asi kus od kusu. Já jsem spokojený.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Loren » 07 srp. 2022, 10:46

Dobrý deň, potrebovala by som radu... Chcem manželovi kúpiť fajku tvar bent ale potrebujem od vás radu ktorú... Kvalita je veľmi podstatná. Ďakujem za každý typ.
Loren
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp. 2022, 10:36

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Loren » 08 srp. 2022, 09:02

Moje typy... Peterson tyrone 68,Peterson captain pete X220S, Peterson ebony systems B42, Stanwell trio polished 182. Neviem ako sa sem pridávajú fotky dala by som radšej tie ako názvy..
Loren
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp. 2022, 10:36

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Rosi » 08 srp. 2022, 10:55

Tak pokud je podstatná kvalita, šel bych asi do SerJacopo. Cena je ovšem trochu jinde než běžná produkce typu Peterson, Savinelli...I když i tam lze vybrat samozřejmě kvalitní dýmku.
Uživatelský avatar
Rosi
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 40
Věk: 61
Registrován: 05 srp. 2007, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod BATRACHOS » 10 srp. 2022, 22:24

Loren píše:Dobrý deň, potrebovala by som radu... Chcem manželovi kúpiť fajku tvar bent ale potrebujem od vás radu ktorú... Kvalita je veľmi podstatná. Ďakujem za každý typ.


Odkud jste, madam?

... abych objasnil svou neomalenou zvídavost: s dýmkami to není jako s automobily, které pokud jsou nové, tak je třeba sledovat značku a typ vozu. Každý kus má pak zhruba stejné vlastnosti. Fajfka je naopak vždy tak trochu originál, spíše jako u koní: musíte umět jezdit, abyste poznala, co je prodávaný exemplář zač. Rodokmen ani koňák nemohou garantovat stejnou kvalitu u každého zvířete.

... tedy nejlépe byste udělala, kdybyste se svěřila někomu, kdo tomu trochu rozumí, a ten by s vámi dýmku vybral. Může to být někdy i prodejce, jsou takové krámky, kde je i v dnešní hyperkomerční době zasvěcený a pro věc zapálený personál (nejlépe rovnou se zapálenou fajfkou).

Podle zdejších dobře míněných a skoro bez výjimky i velmi zasvěcených rad prostě vhodnou dýmku sama vyberete spíš náhodou a s velkou dávkou štěstí (zvlášť loterie to bude po webu, pokud to nebude u 100% prověřeného a solidního prodejce).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Tapinek » 11 srp. 2022, 15:09

... třeba bych juknul sem. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snoopy » 13 srp. 2022, 20:16

Súhlas s obidvomi predchádzajúcimi príspevkami :ok:
Loren sa síce prezentuje v slovenskom jazyku, ale nie je zrejmé, či aj žije na Slovensku. Priznám sa, že v SR sa mi nepodarilo objaviť kamennú trafiku s dobrým výberom a znalým personálom, pokiaľ ide o fajky (netvrdím, že neexistuje). Takže etrafika.cz je podľa mňa výborná voľba. Navyše je možné rýchlo vyfiltrovať : "typ dýmky" - "dýmka hodné zahnutá" ...
Držím palce.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod vw1302 » 16 srp. 2022, 15:57

Vím, že se říká darovanému koni na zuby nekoukej, ale... Já sám jsem dostal k narozkám dýmku, z které jsem měl obrovskou radost (jak jinak), ale... No sám bych si ji ale nevybral, bez ohledu na její cenu (zatím je to nejdražší kousek, co mám).. Prostě to nebyla úplně láska na první pohled... Přirovnal bych to ke svetru k Vánocům od maminky, dobře míněno, naplnění potřeby taktéž, ale...do garáže nebo na zahradu dobrý...

Já bych to řešil romantickou procházkou uličkami Prahy, vzal to kolem nějaké výše zmíněné trafiky a nechal vybrat... O kvalitu bych pak starost neměl...

Když už bych to ale musel řešit na dálku a fakt jako překvapení (a úplně na to nespěchal) poptal bych nějakého šikovného pipemakera...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Loren » 24 srp. 2022, 14:55

Ďakujem za odpovede. Som zo Slovenska a tu v Banskej Bystrici nieje špecializovaná predajňa. A ak je aj trafika tak sú tam predavači, ktorý sa moc ne vyznajú... Riskla by som to a kúpila a vybrala jednu aj ak sa netrafim...Muz fajčí asi tak rok aj niečo a vidím, že ho to zaujalo.
Loren
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp. 2022, 10:36

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Bob76 » 24 srp. 2022, 17:24

Kluci doporučíte někdo trafiku ve Zlíně s výběrem dýmek ? Někdo psal trafiku na Čepkove a v podchodu u budovy Svitu, dá se tam něco vybrat slušnějšího z dýmek?
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod BATRACHOS » 25 srp. 2022, 00:20

Loren píše:Ďakujem za odpovede. Som zo Slovenska a tu v Banskej Bystrici nieje špecializovaná predajňa. A ak je aj trafika tak sú tam predavači, ktorý sa moc ne vyznajú... Riskla by som to a kúpila a vybrala jednu aj ak sa netrafim...Muz fajčí asi tak rok aj niečo a vidím, že ho to zaujalo.


Pak bych vám doporučil buďto objednat z e-trafiky, nebo dát muži "poukaz" a ať si vybere sám.
Další možnost je Vídeň, pokud budete někdy v Blavě, tak je to přece kousek. Mají několik výborných dýmkových obchodů, asi nejméně komerční a přitom skvělý je na Thaliastrasse: http://www.cigars.at/
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Africanus » 25 srp. 2022, 07:59

Loren píše:Ďakujem za odpovede. Som zo Slovenska a tu v Banskej Bystrici nieje špecializovaná predajňa. A ak je aj trafika tak sú tam predavači, ktorý sa moc ne vyznajú... Riskla by som to a kúpila a vybrala jednu aj ak sa netrafim...Muz fajčí asi tak rok aj niečo a vidím, že ho to zaujalo.


Dobrý deň, v Banskej Bystrici na Radvani sa nachádza kamenná predajňa eshopu domcigar. Občas navštevujem ich stránku a viem, že dýmky majú v ponuke. Prosím, môj príspevok neposudzovať ako reklamu, ale ako radu. Ďakujem.
Africanus
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 47
Registrován: 27 dub. 2021, 15:12
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod vitous » 25 srp. 2022, 12:11

Loren píše:Ďakujem za odpovede. Som zo Slovenska a tu v Banskej Bystrici nieje špecializovaná predajňa. A ak je aj trafika tak sú tam predavači, ktorý sa moc ne vyznajú... Riskla by som to a kúpila a vybrala jednu aj ak sa netrafim...Muz fajčí asi tak rok aj niečo a vidím, že ho to zaujalo.

Kdysi jsem od dcery dostal k narozeninám "obyčejného" Bulldoga z Proseče. I po dvaceti letech mi dělá, jako každá dýmka, velkou radost. Jakýkoliv dárek potěší.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Bob76 » 25 srp. 2022, 17:05

Bob76 píše:Kluci doporučíte někdo trafiku ve Zlíně s výběrem dýmek ? Někdo psal trafiku na Čepkove a v podchodu u budovy Svitu, dá se tam něco vybrat slušnějšího z dýmek?

Odpovím si sám, na Čepkově Ve Valmontu /kaufland/ jen BPK základní řady, v trafice v podchodu BPK+ Stanislawky ,vybrána jedna slušná Stanislawka. Jinak bída.
V Centru jsem nebyl,nevím,zda tam vůbec mají dýmky https://www.donpealo.cz/prodejny/zlin-centro ,. Zůstává jen Geco , ale naděje si moc velké nedělám https://www.centrozlin.cz/obchody-a-sluzby/geco-tabak . Nejblíž asi etrafika Olomouc či Brno.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


cron