Kouříte doma?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod zdenecek » 10 bře. 2023, 16:04

Přeně před rokem jsem se tu chvástal jak mi manželka dovolila kouřit doma,tak to bohužel už neplatí.teď už se to dá na předzahrádce vydržet,al ev zimě to bylo peklo.dvoje tepláky,dva svetry a zimní bunda,ale dvě dýmky denně jsem si ani tak neodpustil.
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod RottenFox » 10 bře. 2023, 19:59

Jsem v paneláku s plasťákama a hulim si tu jak sádrovej ježek. ¯\_(ツ)_/¯

Jedinej, kdo na to vždycky nadává, je tchýně, což třeba zase někdo ocení, že se jí pak na návštěvu nechce. :mryellow:
Naposledy upravil RottenFox dne 11 bře. 2023, 02:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Rejtař » 10 bře. 2023, 20:40

Sušárnu jsem vzdal, připadal jsem si tam jak vyobcovanej z kmene, ale pánové já to rozlousk, když to nejde v podzemí, je potřeba podívat se vzhůru! Večerní dýmka proběhla u výtahový strojovny. Já k tomu potřebuju výhledy! :D
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod beda » 13 bře. 2023, 16:46

To je jak s ženskejma, když nemužeš bejt dole, musíš nahoru.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod tifik » 14 bře. 2023, 13:27

Já tedy nevím, ale když si dám dýmku večer v kuchyni, při otevřeném okně a po dokouření udělám pořádný průvan, ráno nic cítit není a to má moje manželka mimořádný čich bych řekl :-) Na druhu tabáku to moc nezávisí. Co ovšem vadí a je hodně cítit, když kouřím rychleji a tabák nehoří jak má, to se potom nevyvětrá.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod littlebull » 14 bře. 2023, 20:09

tifik píše: Co ovšem vadí a je hodně cítit, když kouřím rychleji a tabák nehoří jak má, to se potom nevyvětrá.

Jj, mám to stejně.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Brandy Grulich » 15 bře. 2023, 18:24

Jak zakázali kouřit v hospodách, udělal jsem si jednu v garáži, většinou se nás sejde 5-10. Z toho 1-2 dýmkaři, 1 doutníkář a 1-2 vyznavači cigaret. Polovina návštěvníků jsou nekuřáci, chutná jim pivo. Je to vlastně stejná stolní společnost, co jsme mívali v hospodě. Mám tam velmi jednoduché – stále běžící – odsávání (teplo neřeším, topím dřevem). A co je zajímavé: všichni (i nekuřáci) tvrdí, že po návratu prakticky nejsou cítit kouřem. Měl jsem trochu strach, aby to nebylo cítit po baráku, ale nic. A ani garáž není po 6 letech pravidelného provozu nikterak cítit. Jinde doma nekouřím, nemám tu potřebu. Ale na chatě (stará dřevěná bouda) kouřím normálně vevnitř a taky není nic cítit. Z nějakých důvodů to zřejmě je cítit jen někde… Či lépe: voní to jen někde….
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Rudolf Škarda » 22 kvě. 2023, 19:42

Ahoj,
já teda kouřím doma (panelák,zateplený a i ty umělý okna), vůbec si neumím představit chodit bafat ven. Mám asi tolerantní ženu, která kouří cigára, takže dýmka to u nás spíš provoníale žádná návštěva nic nenamítala spíš naopak.
Všem přeji dlouhý chladný dým.
Rudolf Škarda
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě. 2023, 20:27

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod beda » 23 kvě. 2023, 11:52

Jsem mel kolegu Rudu Skardu, na ucnaku v kuchyni. To jen tak kdyby nahodou.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Syky » 02 čer. 2023, 08:25

U mne to bylo tak, že jsem měl od svě drahé polovičky zákaz, pak si na tu vůni zvykla z hospody a já následně prostě začal kouřit doma a někdy jsem i dostal pochvalu za latakie nebo čisté VA a tak jsem bafal i tři dýmky za den bez nějakých negativních komentářů a nakonec to dopadlo tak, že jsme v očekávání potomka a to teda kouřit doma nebudu. Pouze pokud se vzdálí na dostatečně dlouhou dobu pryč, ideálně přes noc.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod tifik » 03 čer. 2023, 10:48

Když si dám dýmku v kuchyni u otevřeného okna, druhý den ráno není cítit nic, potvrzeno manželkou nekuřačkou. Takže já to mám vyřešené :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Kiwosz » 18 čer. 2023, 20:13

Běžně ne, ale minulý týden jsem si doma u práce u PC (takže vlastně v ložnici) dal dudákův sen (aromatiky sice moc nemusím, ale byl to první vnitřní pokus, tak jsem si myslel, že je to lepší volba). Měl jsem otevřená okna naskrz chatou ve které bydlíme a nejde cítit nic... Při pravidelném kouření bych ale čekal, že textil, záclony apod to aroma prostě nasají. No svátečně, když bude nálada, tak si doma tu dýmku dopřeju. Jsem přece svobodný člověk a je to můj dům a když to nevadí ženě :wink: . Musím ale říct, že se mi při kouření dýmky strašně dobře pracuje. Jsem výrazně koncentrovanější efektivnější a nějak mě to víc baví.
Uživatelský avatar
Kiwosz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 31
Registrován: 29 kvě. 2021, 10:40
Bydliště: Nýdek

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod PoKlaT » 19 čer. 2023, 07:49

Kiwosz píše: Musím ale říct, že se mi při kouření dýmky strašně dobře pracuje. Jsem výrazně koncentrovanější efektivnější a nějak mě to víc baví.


Nikotin zlepšuje pozornost a učení


Nikdo zatím neumí odpovědět na otázku, proč mají lidé i zvířata v mozku receptory pro nikotin. Laboratorní pokusy prokázaly, že na nikotin odpovídají zejména ty oblasti mozku, jejichž funkce je spojována s učením a pamětí. Nikotin zlepšoval pozornost a pracovní paměť laboratorních potkanů. Potkani vykazovali po podání nikotinu lepší výsledky ve vodním bludišti než zvířata bez nikotinu.

Také v lidském mozku byl nalezen vyšší počet vazebných míst pro nikotin v hipokampu –struktuře důležité pro paměť a učení. Psychické testy prokázaly, že nikotin může zvýšit pozornost a zlepšit proces ukládání informací i u lidí. Testy byly prováděny u skupin kuřáků a nekuřáků, kterým byl nikotin aplikován ve formě náplastí nebo podkožních injekcí. Nikotin prokazatelně zvyšoval pracovní paměť a pozornost, snižoval počet omylů, zkracoval reakční dobu, zvyšoval vizuální pozornost a dlouhodobé vizuální vnímání.
https://www.scienceworld.cz/clovek/je-n ... -lek-6363/

viewtopic.php?f=11&t=2090
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Milan B. » 18 srp. 2023, 08:05

Ahoj,
na začátku jsem si doma kouřit netroufal, ale protože jsem začal na podzim a zima ukázala kdo je venku pánem, zkusil jsem to u sebe v kumbálu. Mám tam i poměrně velké okno a připadalo mi to v pohodě. Manželka sice trošku mrmlala, že ona musí s cigaretou ven, ale argumentoval jsem tím, že cigareta na rozdíl od dýmky nevoní. Teď s pokrokem doby je to ještě jednodušší, protože nová doba přinesla nové vynálezy ve formě různých “napařovačů” a jedním z nich - jednorázovým ovocným - si žena začala zpříjemňovat cigaretové dýchánky a … kouří doma - protože je to přece jenom pára a navíc voňavá a od té doby žádné výčitky, žádný problém - a těším se na zimu :wink: Milan
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Ferd » 19 srp. 2023, 12:25

Manželka je dobrý sluha ale zlý pán... :ok:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků