Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Olda » 25 zář. 2004, 01:05

Dokázal by mě někdo poradit, jak správně nacpat dýmku?
Uživatelský avatar
Olda
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář. 2004, 17:41
Bydliště: Vyškov

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod piter » 25 zář. 2004, 10:16

Olda píše:Dokázal by mě někdo poradit, jak správně nacpat dýmku?


No na tohle tema by se toho dalo urcite hodne napsat, ale take je pravda, ze nejlepsi je si na vlastni nejlepsi zpusob nacpavani prijit sam - citem.

Ja osobne plnim dymku tak, ze do spodni casti davam jemnejsi castecky a "droleni", zatim na to vubec netlacim. Dale pak davam normalni kousky tabaku, pricemz lehce pritlacuji prstem. Cim vyse sem, tim vice, avsak stale pomerne lehce, pritlacuji. Na vrsek opet davam jemnejsi castecky a droleni. Behem plneni vzdy zkousim tah, jestli dymka neni prilis ucpana - tomu se snazim vzdy predejit. Jinak tabak, kterym plnim, vzdy upravuji do podoby mixture, at uz se jedna o flake nebo kolacky.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 25 zář. 2004, 13:42

Tak na tohle Ti da odpoved az prax...ale niekde som cital jedno pravidlo,ktore je docela aplikovatelne...nasypes do fajky zvolna nadrobeny tabak, kolko sa zmesti do plna a ztlacis do polovice.
Dosypes zvolna doplna a zatlacis do dvoch tretin.
Naposledy dosypes..zvolna...a trochu jemne zatlacis.
Vela stastia...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuton » 25 zář. 2004, 13:52

Tak na to jsem vlastne jeste neprisel. Nicmene, delam to tak, ze sypu tabak do komory po spetkach a kazdou vrstvicku lehce prstem srovnam (spis nez stlacim). Docela to funguje.

Jinak na dymka.tk je nekde prelozeny clanek pro zacatecniky, kde se mimo jine pise, ze dymka ma mit po nacpani asi takovy tah, jako kdyz pijes limonadu brckem. Ja osobne si myslim, ze ten tah (odpor) ma byt o neco slabsi.
Naposledy upravil tuton dne 25 zář. 2004, 18:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Prorok » 25 zář. 2004, 18:29

toz ja posledni dobou pouzivam tuhle metodu (Fenix by k tomu mel myslim taky co rict :wink:)

http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 25 zář. 2004, 20:16

Prorok píše:toz ja posledni dobou pouzivam tuhle metodu (Fenix by k tomu mel myslim taky co rict :wink:)

http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html


zajimavy...jak ti to funguje?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Prorok » 26 zář. 2004, 17:25

tezko rict, mozna mi to nezhasina tak casto :wink:
ale rakl bych, ze nemam dost zkusenosti ani takovou frekvenci, abych to mohl fundovane zhodnotit... :roll:
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 26 zář. 2004, 19:45

No, me osobne se to samo od sebe aclo darit az tak po ctvrt roce...proste na to clovek musi sam prijit...samozrejme, teoretizovat se da ruzne a i navody se podobaji, ale nez to dostanes "do rukou" tak to chvilku potrva. Poznas to dost podle odporu pri bafani a pak na horeni...kdyz hodne zhasina, byva moc udusany tabak, kdyz naopak doost zhne ci si spalujes jazyk, byva na vine mimo rychlosti koureni i malo udusany, rychle horici tabak.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Fénix » 30 zář. 2004, 22:54

Prorok píše:toz ja posledni dobou pouzivam tuhle metodu (Fenix by k tomu mel myslim taky co rict :wink:)

http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html


Použiji tvoji repliku: Jsem odhalen :o
:D

Jinak tuhle metodu jsem po pár pokusech zavrhl jako zdlouhavou, ale do budoucna se s ní chystám experimentovat, je to velmi zajímavé.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Ivan » 14 říj. 2004, 12:27

Prorok píše:toz ja posledni dobou pouzivam tuhle metodu (Fenix by k tomu mel myslim taky co rict :wink:)

http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html


Zkusil jsem to včera :? Vlastně skoušel jsem to 3 hodíny :evil: Už to dělat nebudu :lol:
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenda » 15 říj. 2004, 09:24

Prorok píše:toz ja posledni dobou pouzivam tuhle metodu (Fenix by k tomu mel myslim taky co rict :wink:)

http://www.newyorkpipeclub.com/FrankCentral.html


Tak tuhle metodu jsem zkoušel od zveřejnění zde. Myslím, že vůbec není špatná. Hodně moc záleží kolik si naberu tabáku než ho jdu masírovat. Když se náhodou trefím tak dýmka hoří perfektně. Když dám moc tak je to trochu problém. Když málo tak se moc neděje, ale není to ono.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod sholim » 15 lis. 2004, 15:07

Olda píše:Dokázal by mě někdo poradit, jak správně nacpat dýmku?


Pokud mohu já vyjádřit svůj názor a zkouším kouřit s přastávkami 20 let, je to záležitost do které mluví mnoho vlivů (řez tabáku, jeho vlhkost, tvar a provedení dýmky, čas na nacpání, kouření venku za větru, ...... atd.)
Za svoji kuřáckou éru jsem vyzkoušel mnoho návodů (včetně toho od Fr. Filipovského z jeho knížky 10 dýmek Fr. Filipovského), ale ani jeden nebyl schopen zaručit 100% jistotu, že dýmka bude hořet bez problémů.
Zde nezbývá nic jiného než si z každého vzít něco a vztekat se s tím než se to samo usadí. Přesto musím říct, že každé nacpání je jiné a jinak hoří.
Teď můj návod, tak jak to dělám já:
dýmku cpu minimálně na 3 krát a to tak, že tabák cpu do komory po špetkách (chuchvalec mezi čtyři prsty) a krouživým pohybem zatlačuji do komory. Snažím se, aby nařezané vlákna tabáku nebyla na jednom místě, ale po celé ploše komory (věřím, že se tak "oheň" snadněji rozšiřuje). První vrstvu zatlačuji pod tlakem, který je ze všech zatlačení na jednotlivé vrstvy nejmenší. Po naplnění poslední vrstvy se snažím tabák dotlačit, ale ne přímo do dna, spíše směrem do boku. Nechci ucpat kanál. Pokud se mi to podaří a nejde dýmku utáhnout, vezmu špicu z ťapťátka a propíchnu kanál od krčku (při rozdělané dýmce). Tah znovu doupravím dotlačením tabáku. Pokud nepomůže propíchnutí kanálu, tabák vydoluji z hlavičky a začnu znovu.
Pokud máš smutek, že dýmku nezapálíš na poprve, tak si z toho moc nedělej, to je i můj problém(tabák se ohněm nadzvedává a je nutné ho ťapťátkem umravnit).
Třeba nám někdo poradí, pokud to jde.

Držím ti palce
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod dix » 15 lis. 2004, 18:12

Este by som dodal ze kazdy tabak sa oplati nad harkom cisteho papiru promnout v dlanich...tot moja skusenost.Tabak ma tendenciu horet lepsie...a takto premasirovany tabak ja potom napchavam.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod sholim » 15 lis. 2004, 22:03

dix píše:Este by som dodal ze kazdy tabak sa oplati nad harkom cisteho papiru promnout v dlanich...tot moja skusenost.Tabak ma tendenciu horet lepsie...a takto premasirovany tabak ja potom napchavam.


To nemohu potvrdit. Mojí snahou je tabák co nejvíce načechrat, ale ne rozdrtit. Mám zkušenost, že drobty se lehce udusají, ale špatně prohořívají.
Proti rituálu a vlastní zkušenosti nemohu nic namítat.
Vyzkouším to.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod dix » 16 lis. 2004, 08:36

No ja urcite vyskusam aj Tvoj sposob...vyzera zcela fundovany.Aj ked pri napchavani mam taky pocit ze pracujem akosi automaticky,extra nad tym nerozmyslam...a je pravda aj to ze kazde napchani je jine/aby nekdo napchal pokazde rovnako by musel byt Coperfield :wink: /...no da sa k tomuto stavu aspon priblizit.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků