Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

16 pro. 2006, 10:44

Dunhill prestal s vyrobou dymek? :) ..ja jen ze sem se taky chtel prohrabnout katalogem tak sem, diky sve naivni uvaze, najel na http://www.dunhill.com ,ale po jakekoli dymce ani stopy, i kdyz podle loga sem spravne.. Jasne ze sem pak tu http://www.whitespot.co.uk nasel, ale povazuju to za celkem znatelne minusko firmy, ze na hlavni strance nema ani malilinkaty odkaz :roll:

16 pro. 2006, 13:27

i soudruh Slalin kouřil Dunhill...
OT: náš kníže Karel Jan Schwarzenberg, kerý kouří jedině Dunhillky, popisuje v knize Knížecí život ( autor K. Hvíždala) toto: v Bělehradě jsem si zapálil dýmku u pana Djilase (člen ÚV bývalé Jugoslávie a spisovatel)....on začal koukat... najednou se ke mě obrátil se slovy "Nebyl byste tak milý a půjčil svou dýmku" ... prosím, odpověděl jsem... opatrně přijal, prohlížel bílou tečku a pak víceméně pro sebe řekl " Ta je opravdu stejná" ...když bylo chvíli ticho, zeptal jsem se "Odpusťte, o co jde?" On odvětil " To je opravdu podivné. Víte, kde jsem naposled tuto dýmku viděl? U Stalina! " Dostal ji k narozeninám, od britské komunistické strany!..."
jo, jo, noblesse oblige :lol: :lol:

16 pro. 2006, 14:09

Mack píše:náš kníže Karel Jan Schwarzenberg, kerý kouří jedině Dunhillky, popisuje v knize Knížecí život...

clovece, neviem, ci fajci vyhradne dunhilly, ale ked som asi pred dvomi rokmi s nim cital rozhovor (v reflexe???), tak tam spominal nieco v tom zmysle, ze si dava robit fajky od ceskych vyrobcov a menovite tam spomenul jirsu.

16 pro. 2006, 14:17

carolco píše:
Mack píše:náš kníže Karel Jan Schwarzenberg, kerý kouří jedině Dunhillky, popisuje v knize Knížecí život...

clovece, neviem, ci fajci vyhradne dunhilly, ale ked som asi pred dvomi rokmi s nim cital rozhovor (v reflexe???), tak tam spominal nieco v tom zmysle, ze si dava robit fajky od ceskych vyrobcov a menovite tam spomenul jirsu.
možná jo, ale pokud jsem ho viděl v magazínech na fotkách, tak na náústku vždy nějaká tečka byla...

16 pro. 2006, 15:35

Btw. chtěl bych se zeptat jak vlastně funguje ten dunhillovský chladič? Jsem koukal, že to je taková hliníková trubička co jede náústkem až do kanálku, to by se vlastně teoreticky nemuselo ani rozdělávat, jen to celé projet čističem, ne...?

16 pro. 2006, 16:06

mam taky pocit, ze to nebolo primarne myslene ako chladic, ale ako ochrana dreva pred kondenzatom a preto ta hlinikova trubicka siaha az do komory. z casu na cas sa vraj mala vybrat a vycistit, dunhill to zaviedol este predtym, ako existovali vobec nejake cistice. preco ju tam ale pchaju nadalej, to mi ostava zahadou.

16 pro. 2006, 16:53

carolco píše:
Mack píše:náš kníže Karel Jan Schwarzenberg, kerý kouří jedině Dunhillky, popisuje v knize Knížecí život...

clovece, neviem, ci fajci vyhradne dunhilly, ale ked som asi pred dvomi rokmi s nim cital rozhovor (v reflexe???), tak tam spominal nieco v tom zmysle, ze si dava robit fajky od ceskych vyrobcov a menovite tam spomenul jirsu.

OT - ten článek je tady: http://www.reflex.cz/Clanek17960.html

16 pro. 2006, 18:34

Alferi píše:
carolco píše:
Mack píše:náš kníže Karel Jan Schwarzenberg, kerý kouří jedině Dunhillky, popisuje v knize Knížecí život...

clovece, neviem, ci fajci vyhradne dunhilly, ale ked som asi pred dvomi rokmi s nim cital rozhovor (v reflexe???), tak tam spominal nieco v tom zmysle, ze si dava robit fajky od ceskych vyrobcov a menovite tam spomenul jirsu.

OT - ten článek je tady: http://www.reflex.cz/Clanek17960.html
sorry, ten článek jsem nečetl...ale z článku vyplývá jedna zajímavůstka...i pro samotného Schwarzenberga jsou Dunhillky dnes drahé :roll:

16 pro. 2006, 20:30

carolco píše:mam taky pocit, ze to nebolo primarne myslene ako chladic, ale ako ochrana dreva pred kondenzatom a preto ta hlinikova trubicka siaha az do komory. z casu na cas sa vraj mala vybrat a vycistit, dunhill to zaviedol este predtym, ako existovali vobec nejake cistice. preco ju tam ale pchaju nadalej, to mi ostava zahadou.


to maju vsetky dunhillky?

16 pro. 2006, 21:01

Karol píše:to maju vsetky dunhillky?

na niektorych som to v sklade videl, na inych to zase chybalo. znovu opakujem - preco to tam davaju, netusim. rovnako ani to, podla akeho vzorca si vyberu, ze do niektorych fajok tu trubicku daju, do inych zase nie.

16 pro. 2006, 21:19

Mám Shell 838 (bullcap) a ta trubička v tom je. Ale za standardní chladič bych to nepovažoval. To opravdu spíše ta ochrana dřeva.

17 pro. 2006, 07:47

je mi to celkom jedno kedze mam podobny nazor ako lubo ale nemozem si pomoct nerypnut ako je mozne ze tak drahe fajky nemaju trubicky z urodzenejsieho kovu...

17 pro. 2006, 08:04

Je fakt, že nijak luxusně ta trubka nevypadá..

17 pro. 2006, 09:20

Moc hezký článek o Schwarzenbergovi, zjistil jsem, že bychom si v mnoha ohledech měli co říct - jeho názory na víno, kořalky a dýmky s mými velice korespondují, navíc bych si na vinice ve Francku, kde jsem řadu let žil, vysadil asi stejná vína jako on, Kerner je má slabost, ale tady ho nikdo nepěstuje - zemitě aromatické víno, které by se mělo pít venku, na čerstvém vzduchu, a k němu kousek dobrého sýra (jakpak by asi chutnalo k nějakému english blendu? (určitě dobře :lol: ) - zase jsem se nechal unést - sory za OT

18 pro. 2006, 02:05

basa333 píše:Moc hezký článek o Schwarzenbergovi, zjistil jsem, že bychom si v mnoha ohledech měli co říct - jeho názory na víno, kořalky a dýmky s mými velice korespondují, navíc bych si na vinice ve Francku, kde jsem řadu let žil, vysadil asi stejná vína jako on, Kerner je má slabost, ale tady ho nikdo nepěstuje - zemitě aromatické víno, které by se mělo pít venku, na čerstvém vzduchu, a k němu kousek dobrého sýra (jakpak by asi chutnalo k nějakému english blendu? (určitě dobře :lol: ) - zase jsem se nechal unést - sory za OT


u nas nejsou modernejsi krizenci obecne prilis v oblibe (i kdyz kerner neni az takova moderna)
... ale proc jit ke kovarickovi kdyz muze clovek zajit ke kovarovi :)
Odeslat odpověď