Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Mám starou dýmku a chci se s ní pochlubit

02 úno. 2007, 23:31

Kdysi jsem dostal starou dýmku po svém pradědovi Janu Nepomuku Šáchovi (1860 - 1923) a chtěl bych se s ní pochlubit:

image_id: 2637

K tomu přidána fotografie praděda s jeho hodinkami a titulní stránkou kroniky, kterou si psal během 1. světové války.

Průměr 1,8cm, hloubka 4,2cm, délka 19cm. Vnitřek hlavičky je vyložen plechem (jakoby velký "náprstek" s provrtanou dírkou uprostřed dole. Pokud vás napadlo to, co mě, tak..... včera jsem si jí nacpal :) a nebylo to špatné...

upraveno, psani nazvu threadu velkymi pismeny je povoleno pouze ve vyjimecnych pripadech - piter

Re: MÁM STAROU DÝMKU A CHCI SE S NÍ POCHLUBIT

02 úno. 2007, 23:44

Andreas píše:Kdysi jsem dostal starou dýmku po svém pradědovi Janu Nepomuku Šáchovi (1860 - 1923) a chtěl bych se s ní pochlubit:

Nádherný kousek! :)

Re: MÁM STAROU DÝMKU A CHCI SE S NÍ POCHLUBIT

03 úno. 2007, 01:52

Andreas píše:Kdysi jsem dostal ...


Super dýmka,taková se dnes jen tak nevidí.A foto hodnotím za jedna,velice stylová.

Re: Mám starou dýmku a chci se s ní pochlubit

03 úno. 2007, 10:27

Andreas píše:Průměr 1,8cm, hloubka 4,2cm, délka 19cm. Vnitřek hlavičky je vyložen plechem (jakoby velký "náprstek" s provrtanou dírkou uprostřed dole. Pokud vás napadlo to, co mě, tak..... včera jsem si jí nacpal :) a nebylo to špatné...

Moc pěkná - z čeho ta hlavička je? Z fotky se to moc poznat nedá, podle vyplechování bych soudil na nějaký kořen olše nebo něco takového, ale přitom to vypadá spíš jako mořská pěna.

03 úno. 2007, 11:00

To "jcp"

Je to dřevo, jaké to neumím poznat! Pěnovka to není určitě, i když tak vypadá - možná to byla móda to tak dělat. Munštuk je z ohýbaného dřeva, jemně poznamenaný geometrickou řezbářskou výzdobou.

03 úno. 2007, 11:04

Ta fotka je bombová, opravdu jsem si ji vychutnal - úplně člověka vsákne do té dávné doby - hned bych měl chuť si tu krasavici zapálit a číst ten deník :wink:

Fajfka č. 2

03 úno. 2007, 11:19

Druhá je bohužel "nekouřitelná". Opět vyplechovaná (zkorodováno), rozseschlá, prasklá hlavička. Impozantní rozměry: 57cm, 2,4 cm průměr hlavičky, 5,5 cm hloubka.

image_id: 2641
image_id: 2642

Tohle jediné zbylo po návštěvě komandanta Rudé armády v květnu 1945, ostatní se mu moc líbily....

Re: Mám starou dýmku a chci se s ní pochlubit

03 úno. 2007, 12:10

Andreas píše:Kdysi jsem dostal starou dýmku po svém pradědovi Janu Nepomuku Šáchovi (1860 - 1923) .......


No tak to je paráda ! takovejch se moc nevidí !

03 úno. 2007, 13:08

krasna fajocka a ta stylovo spravena dobova fotografia..nadhera :smoke5:

03 úno. 2007, 13:16

Pripojuju se k obdivovatelum,nadherny kousek !

04 úno. 2007, 09:21

Andreas píše:To "jcp"Je to dřevo, jaké to neumím poznat! Pěnovka to není určitě, i když tak vypadá - možná to byla móda to tak dělat. Munštuk je z ohýbaného dřeva, jemně poznamenaný geometrickou řezbářskou výzdobou.

Jukni semhle (středoevropské kódování) - olše, javor, bříza, hrušeň
http://nwit.pedf.cuni.cz/musij7do/final/vrobad.htm
jedna hlavička je dokonce dost podobná :)

08 úno. 2007, 16:30

Zprovoznil jsem starou hliněnou dýmku,
Stačilodát do hlavičky korkový těsnění (ze špuntu) a vypůjčit si náustek s jiný dýmky .
Kouří se z ní překvapivě příjemě :smoke5:

Ale jde proklatě mizerně po dokouření čistit :smoke6:
Naposledy upravil Milos Cerman dne 08 úno. 2007, 17:44, celkově upraveno 3

08 úno. 2007, 16:34

Miloši, tak přesně takovouhle "gypsovku" kouřil můj děda, ale bylo to sestavený jako krakonoška - dokonce tak dlouhá že si ji sám nezapálil a já byl děsně hrdej (jako malej pochopitelně) když jsem mu ji mohl zapalovat :)

08 úno. 2007, 16:36

to Miloš

Ta je parádní...... pánové, sem s "trofejními" dýmkami, ať máme virtuální muzeum 8)

08 úno. 2007, 16:47

jcp píše:.... takovouhle "gypsovku" kouřil můj děda, ale bylo to sestavený jako krakonoška - dokonce tak dlouhá že si ji sám nezapálil ....


Mám dokonce nařezaný třešňový klacky, ale to vrtání ...... to musím ještě promyslet :roll:
Odeslat odpověď