Zapáchající náustek

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Zapáchající náustek

Příspěvekod madriguera » 03 lis. 2006, 14:12

Mám problém. Koupil jsem si jirsovku (pravda za 1090), kásnou! Ale teď jsem si přivoněl k náustku a ten tak jako chemicky gumově smrdí. V puse tak trochu štípe. Dýmka sama je fajn. Co dělat :smoke3: ? Dík moc za návrhy. Zatím se to pokusím překouřit SG Chocolate Flakem.
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 45
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod mirek » 03 lis. 2006, 14:36

Nejspíš je jen zoxidovaný. Mělo by stačit ho zevnitř vyčistit lihem, zvenčí zubní pastou nebo ještě lépe Savinelli pastou na náústky, a leštit a leštit.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Re: Zapáchající náustek

Příspěvekod Mack » 03 lis. 2006, 14:51

madriguera píše:Mám problém. Koupil jsem si jirsovku (pravda za 1090), kásnou! Ale teď jsem si přivoněl k náustku a ten tak jako chemicky gumově smrdí. V puse tak trochu štípe. Dýmka sama je fajn. Co dělat :smoke3: ? Dík moc za návrhy. Zatím se to pokusím překouřit SG Chocolate Flakem.
zajímavý příspěvek, máš asi vyvinutý čich jako ohař, jak dlouho ten náústek žmouláš? zapal si cokoli a zapomeneš na takovou ptákovinu ...hergot , mně štípalo tabáků, než jsem se to tochu naučil... náústek nepřekouříš ničím... :lol: :lol: když máš dobrou fajfku, tak i ti ani např višňový náústek nemůže vadit...
Naposledy upravil Mack dne 03 lis. 2006, 15:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Šimi » 03 lis. 2006, 14:55

Podobný problém tady řešil syn nejvyššího (presidwnt). Nakonec to pořešil speciálním gumovým návlekem na náústky.
Ale to přeleštění by mohlo pomoct. Je ten náústek zašedlý nebo zažloutlý a nelesklý? Pak to přelešti a uvidíš.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Mack » 03 lis. 2006, 15:05

Šimi píše:Podobný problém tady řešil syn nejvyššího (presidwnt). Nakonec to pořešil speciálním gumovým návlekem na náústky.
Ale to přeleštění by mohlo pomoct. Je ten náústek zašedlý nebo zažloutlý a nelesklý? Pak to přelešti a uvidíš.

dyť on má asi novou fajfku, ještě raď něčím , co začíná Primeros.. :oops:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Fénix » 03 lis. 2006, 15:08

Šimi píše:Podobný problém tady řešil syn nejvyššího (presidwnt). Nakonec to pořešil speciálním gumovým návlekem na náústky.
Ale to přeleštění by mohlo pomoct. Je ten náústek zašedlý nebo zažloutlý a nelesklý? Pak to přelešti a uvidíš.


To jako syn Boží ? :mrgreen: Takovou roli jsem si zatím neusurpoval :o

Rady s leštěním etc jsou správné, návlek ze smokingpipes.com (nevím jestli ho tam pořád mají) taky fungoval. Ovšem moc hezky nevypadá .
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Zapáchající náustek

Příspěvekod Krhút » 03 lis. 2006, 16:36

madriguera píše:Mám problém. Koupil jsem si jirsovku (pravda za 1090), kásnou! Ale teď jsem si přivoněl k náustku a ten tak jako chemicky gumově smrdí. V puse tak trochu štípe. Dýmka sama je fajn. Co dělat :smoke3: ? Dík moc za návrhy. Zatím se to pokusím překouřit SG Chocolate Flakem.

Jen potvrzuji vyřčené , neb se mi to stalo taky. Vyleštit zubní pastou a je po pachuti i zápachu . :) Jak už ale kdosi kdesi varoval , neměla by být s mikrogranulemi.
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Šimi » 03 lis. 2006, 16:46

Mack píše:
Šimi píše:Podobný problém tady řešil syn nejvyššího (presidwnt). Nakonec to pořešil speciálním gumovým návlekem na náústky.
Ale to přeleštění by mohlo pomoct. Je ten náústek zašedlý nebo zažloutlý a nelesklý? Pak to přelešti a uvidíš.

dyť on má asi novou fajfku, ještě raď něčím , co začíná Primeros.. :oops:


Psal jsem o speciálním návleku na náústky, ne na čuráky :wink: . A i na nových dýmkách jsou často dosti zoxidované náústky.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod madriguera » 03 lis. 2006, 17:09

Díky moc za názory a rady! Inu, náustek je asi opravdu zoxidovaný, moje chyba, že jsem si toho při koupi nevšiml. Čuch jak ohař :D sice nemám, ale jsem dost velký neurotik, zvlášť u výdaje nad 1000 Kč :lol: . A to, co mě šimralo a štípalo nebyl tabák, má huba je už poměrně oplechovaná :D Návlek "primeros", to asi raději ne, neb "má víra mi to nedovoluje" :lol: . Zkusím zubní pastu, dík za nápad a slitování :D. Jinak, Macku, máš pravdu, kvalita dýmky přkonává pachuť náustku. A ten Chocolate Flake od SG umí zázraky! Je to opravdu chutný tabák! Ještě jednou dík za návrhy a rady, odcházím leštit (asi Signalem, máme ho doma na umyvadle :smoke5: )
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 45
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Šimi » 03 lis. 2006, 17:15

Nedávno mi popisoval Bromden jak oživil takový náústek Nevilovi. Vzal ho 1000 smirkem, pak 2000 a nakonec ho přeleštil kotoučem a vrtačce pastou Savinelli. Výsledek lesk jako blesk, jako nový.
Celá operace trvala asi 10 min.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 03 lis. 2006, 17:55

Šimi píše:Nedávno mi popisoval Bromden jak oživil takový náústek Nevilovi. Vzal ho 1000 smirkem, pak 2000 a nakonec ho přeleštil kotoučem a vrtačce pastou Savinelli. Výsledek lesk jako blesk, jako nový.
Celá operace trvala asi 10 min.


jo, jo...já s tím náústkem tak dlouho bojoval, když jsem toho starého Sherlocka Holmese kupoval, byl náústek žlutohnědý, trochu se mi povedlo ho vyleštit, ale stále žádná sláva...a po Bromdenově zásahu fakt jako nový, všechna čest... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod bromden » 06 lis. 2006, 09:34

Šimi píše:Nedávno mi popisoval Bromden jak oživil takový náústek Nevilovi. Vzal ho 1000 smirkem, pak 2000 a nakonec ho přeleštil kotoučem a vrtačce pastou Savinelli. Výsledek lesk jako blesk, jako nový.
Celá operace trvala asi 10 min.


nejdřív takový ty kór hnusný místa 400kou, jinak na to necháš ruce - prostě počáteční hrubost šmirglu dle míry olezlosti náústku...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alferi » 06 lis. 2006, 10:03

bromden píše:nejdřív takový ty kór hnusný místa 400kou, jinak na to necháš ruce - prostě počáteční hrubost šmirglu dle míry olezlosti náústku...

Neudělalo to broušení schod v místě troubel - náustek?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bromden » 06 lis. 2006, 10:06

Alferi píše:
bromden píše:nejdřív takový ty kór hnusný místa 400kou, jinak na to necháš ruce - prostě počáteční hrubost šmirglu dle míry olezlosti náústku...

Neudělalo to broušení schod v místě troubel - náustek?


ne - army :lol:
btw. v místě u krčku je obvykle náústek nejméně jetý, tam stačí většinou pasta samotná...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod ChorChe » 09 lis. 2006, 05:14

Abych rozčísl vaše Touché
Snažím se vyhledávat akryl nebo cumberland, tam je vystaráno
a jestli mám starší fajfku s paragumou, tam se přelešťuje. A úplně stačí končit vodní šmirgl 800, brusná pasta na filcovém kotouči (kotouč nesmí být nikdy suchý!!!) a pak trošku hadrového kotouče.
Čím déle bude fajfka na přímém slunci, tím častěji se bude leštit.
A ještě jedno pozorování: ne vždy se musí začít šmirglem, já začínám pastou na filcu a hned uvidím, co dál.
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků