Jaká dýmka pro začátečníka?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 10:22

Rozhodla jsem splnit přítelovo dlouholeté přání a koupit mu k Vánocům dýmku, ale ani po po několika hodinách surfování po Internetu nevím, jakou mám zvolit. V blízkosti mého bydliště (Jičín) jsem nenašla žádnou pořádnou prodejnu dýmek, v trafice mají výběr ze dvou dýmek. :evil:

Takže jsem se rozhodla o radu požádat Vás, zkušené milovníky dýmek.

Přítel je asi dva roky nekuřák, dýmku nikdy nekouřil. Do dýmky chci investovat tak 500-800 Kč (je-li to vůbec reálné :?: ). Z internetových obchodů jsem našla jen e-trafiku, existuje i jiný? A jaký zvolit tabák?

Za případné rady děkuji.
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod bromden » 01 pro. 2006, 10:27

Šárka píše:Rozhodla jsem splnit přítelovo dlouholeté přání a koupit mu k Vánocům dýmku, ale ani po po několika hodinách surfování po Internetu nevím, jakou mám zvolit. V blízkosti mého bydliště (Jičín) jsem nenašla žádnou pořádnou prodejnu dýmek, v trafice mají výběr ze dvou dýmek. :evil:

Takže jsem se rozhodla o radu požádat Vás, zkušené milovníky dýmek.

Přítel je asi dva roky nekuřák, dýmku nikdy nekouřil. Do dýmky chci investovat tak 500-800 Kč (je-li to vůbec reálné :?: ). Z internetových obchodů jsem našla jen e-trafiku, existuje i jiný? A jaký zvolit tabák?

Za případné rady děkuji.


Z dostupných tabáků dle mého nejlépe Rattray´s Old Gowrie, přírodní, dobrý a nechemický.

Dýmku do 800,- lze, ale jen BPK nebo Stanislaw (ani jedno OSOBNĚ nedoporučuji).
Vzhledem k tomu, že vybrat dýmku je docela kumšt a pro neznalého iproblém, doporučuji jediné řešení - přitlačit na cca 1100 a objednat si z etrafiky nejakou Jirsovku (popř. Petersion Aran, Donegal) - etrafika je v tomto prověřená, člověk má sjistotu že nekoupí nadvrtaný šmejd.

K tomu dusátko, čističe, tj. i s tabákem je nutno počítat cca 1500. Pod tuto částku rozumně jít nelze, to už je lepší zvolit jiný dar.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod harel » 01 pro. 2006, 10:33

Šárka píše:Rozhodla jsem splnit přítelovo dlouholeté přání a koupit mu k Vánocům dýmku, ale ani po po několika hodinách surfování po Internetu nevím, jakou mám zvolit. V blízkosti mého bydliště (Jičín) jsem nenašla žádnou pořádnou prodejnu dýmek, v trafice mají výběr ze dvou dýmek. :evil:

Takže jsem se rozhodla o radu požádat Vás, zkušené milovníky dýmek.

Přítel je asi dva roky nekuřák, dýmku nikdy nekouřil. Do dýmky chci investovat tak 500-800 Kč (je-li to vůbec reálné :?: ). Z internetových obchodů jsem našla jen e-trafiku, existuje i jiný? A jaký zvolit tabák?

Za případné rady děkuji.

Ak by som mohol poradit, urcite by som isiel tiez nad 1 000 Kc. Tych par stoviek nestoji za to aby ste mu kupili nejaky shit. Ved ho urcite velmi lubite, ako vidim ... :)
Na etafike je velke mnozstvo fajok od firmy Peterson, ktore splnaju vsetky kriteria a stoja len okolo 1 400 Kc - Doporucujem pre zaciatocnika nejaku bentku - t.z. zahnutu , nie rovnu lebo sa jednoduchsie fajci !!!
Funguje totiz jeden psychologicky moment. Ked je dymka krasna, mierne draha tak sa ovela lahsie prekonavaju pociatocne problemy.
Vela stastia
Naposledy upravil harel dne 01 pro. 2006, 10:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Renno » 01 pro. 2006, 10:37

taky je dobré nějak přítele rafinovaně oblbnout (což ženy umí dokonale :D ) a nenápadně ho navést aby sám aspon naznačil, ukázal, která dýmka mu padla do oka a líbí se mu. Dýmka musí sednout právě jen jemu aby maximálně potěšila :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod harel » 01 pro. 2006, 10:39

Renno píše:taky je dobré nějak přítele rafinovaně oblbnout (což ženy umí dokonale :D ) a nenápadně ho navést aby sám aspon naznačil, ukázal, která dýmka mu padla do oka a líbí se mu. Dýmka musí sednout právě jen jemu aby maximálně potěšila :)

...myslim, ze prva je prva, nech je hocijaka. Radsej velke prekvapko ! Ostatne si uz bude kupovat podla vlastneho vkusu :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 10:40

Hmm... ja si to myslela. :( Každopádně díky.
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod harel » 01 pro. 2006, 10:51

Šárka píše:Hmm... ja si to myslela. :( Každopádně díky.

Ak sa ti to nepodari tak to skus urobit naopak. Kup mu dobry tabak v plechovke, dusatko, cistic fajok fajku nech si kupi sam podla vlastneho vkusu a bude mat dvakrat radost ... nie?
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Fénix » 01 pro. 2006, 10:53

Šárka píše:Hmm... ja si to myslela. :( Každopádně díky.


Pokud trváš na té ceně, tak bych asi šel do RUSTIKOVANÉ dýmky od Kloučka (značky Jan pipes nebo Stanislaw) Prodávají se tuším za 750 Kč a je to pro neznalého menší riziko než BPK.
Jinak ale souhlasím s kolegy předemnou :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 01 pro. 2006, 11:00

moje první dýmka byla také od přitelkyně a byl to tenhle Jirsa. Něco podobného je na etrafice za 1120 Kč. http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/jirsa_rustik_02.jpg Já bych se toho nebál a myslím, že úspěch bude zaručen :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod harel » 01 pro. 2006, 11:03

bigdragon píše:moje první dýmka byla také od přitelkyně a byl to tenhle Jirsa. Něco podobného je na etrafice za 1120 Kč. http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/jirsa_rustik_02.jpg Já bych se toho nebál a myslím, že úspěch bude zaručen :wink:

Vyborny typ !!!!!!! Jirsa je uplne OK
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 11:06

Tak pánové já teď vůbec nevím. :lol: Možná by nebylo špatné koupit jen nějaké "příšlušenství" plus třeba nějakou knížku a výběr nechat na něm. Přes víkend to promyslím. :wink: Díky.
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Příspěvekod bigdragon » 01 pro. 2006, 11:11

Šárka píše: Možná by nebylo špatné koupit jen nějaké "příšlušenství" plus třeba nějakou knížku a výběr nechat na něm.

to by bylo jako když dostane baterky bez autíčka :( věř si a dej mu celej dárek :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 01 pro. 2006, 11:11

Šárka píše:Tak pánové já teď vůbec nevím. :lol: Možná by nebylo špatné koupit jen nějaké "příšlušenství" plus třeba nějakou knížku a výběr nechat na něm. Přes víkend to promyslím. :wink: Díky.


Jirsovka 1100-1200 (nebo případně petersonka cca 1400)
Balíček či piksla použitelného tabáku 150 - 200
Dusátko 15
Balik čističů 50
Docela použitelná začátečnická publikace se dá stáhnout z netu zadarmo.
Není to tak strašný. :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Renno » 01 pro. 2006, 11:15

At mu koupíš, Šárko, cokoliv k dýmání...bud dýmku a nebo jen nějaké příslušenství tak bude mít vždycky radost...to je bez debat...a bude to pro něj konkrétní start k dýmání jako takovému, což je velice bohulibá mužská záležitost:o)...jen na poslední chvíli nezklouzni třeba k ponožkám a nebo k zástěře na vaření :lol:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Fénix » 01 pro. 2006, 11:15

bromden píše:
Šárka píše:Tak pánové já teď vůbec nevím. :lol: Možná by nebylo špatné koupit jen nějaké "příšlušenství" plus třeba nějakou knížku a výběr nechat na něm. Přes víkend to promyslím. :wink: Díky.


Jirsovka 1100-1200 (nebo případně petersonka cca 1400)
Balíček či piksla použitelného tabáku 150 - 200
Dusátko 15
Balik čističů 50
Docela použitelná začátečnická publikace se dá stáhnout z netu zadarmo.
Není to tak strašný. :wink:


dobrá rada - k nezaplacení,
na vše ostatní je tu Mastercard
:lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 1 návštěvník