E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

ako nakupujete fajky

pohodlne z kresla - e-shop
46
48%
mam radsej osobny vyber - kamenny obchod
49
51%
co to je e-shop
1
1%
 
Celkem hlasů : 96

E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 08:00

Ahoj dufam ze je to na spravnom fore.

Zaujima ma kto ako nakupuje fajky ci je to uz normalne bezne nakupovat v e-shopoch a ta kvalita je zarucena , ze nepride zmetok alebo radsej si date tu namahu a pridete do kamenneho obchodu, popozerate si fajky //ak je nieco na vyber// podrzite v ruke, potazkate a az potom kupite?

A ako je to s nakupom v zahranici cez e-shop??[/b]

nazev upraven - piter
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod bigdragon » 20 zář. 2007, 08:44

možná jsi na správném fóru, ale název threadu je nutno psát s velkým počátečním písmenem :roll: Každý dýmkař Ti řekne, že lepší je "osahat" nicméně existují e-shopy (etrafika) kde si můžeš být jistý, že to udělal někdo stejně pečlivě jako ty :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 08:45

bigdragon píše:možná jsi na správném fóru, ale název threadu je nutno psát s velkým počátečním písmenem :roll: Každý dýmkař Ti řekne, že lepší je "osahat" nicméně existují e-shopy (etrafika) kde si můžeš být jistý, že to udělal někdo stejně pečlivě jako ty :wink:


:) ked ja neviem ako mam dat nazov boldom alebo ako :)

aha rozumiem proste dat velke pismeno v nazve cize nie e-shop ale E-shop? tak?
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Tapinek » 20 zář. 2007, 08:47

Nedokazu zaskrtnout... Samozrejme ze preferuji kamenny obchod, ale prave zminena etrafika je pro me jak kamenny kram (byt je to eshop)... :oops:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » 20 zář. 2007, 08:47

Staci, ked bude zacinat velkym zaciatocnym pismenom ako zaciatok vety. :wink:

Inak na slovensku funguje prakticky len e-trafika.sk a referencie su len a len pozitivne. Prave som odtial kupil prvu fajocku a absolutne bez problemov. Snad len jediny - nazivo je ta fajka este ovela krajsia ako na webe. :P
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod bigdragon » 20 zář. 2007, 08:50

baronstrasil píše: cize nie e-shop ale E-shop? tak?

Touché :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod tritrek » 20 zář. 2007, 09:04

Ja som si zatial kupil len jednu fajku z piatich v kamennom obchode. Dve Hodulovky mam rovno od pana Hodulu (verim mu - po tychto dvoch kuskoch uz duplom), dve Radfordky podobnym sposobom 'neosobne'. Zatial 100%-na spokojnost.
Bez mihnutia oka by som si kupil od Carolca (etrafika.sk), ma na stranke pekne velke fotky fajok zo vsetkych uhlov (a asi taktiez z etrafika.cz).
Skutocnost, kvoli ktorej som hlasoval za e-shop je, ze bohuzial, clovek ma zle skusenosti z obchodov. Dnesne obchody su vacsinou typu rychlo si vyber a vypadni...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 09:20

tritrek píše:Ja som si zatial kupil len jednu fajku z piatich v kamennom obchode. Dve Hodulovky mam rovno od pana Hodulu (verim mu - po tychto dvoch kuskoch uz duplom), dve Radfordky podobnym sposobom 'neosobne'. Zatial 100%-na spokojnost.
Bez mihnutia oka by som si kupil od Carolca (etrafika.sk), ma na stranke pekne velke fotky fajok zo vsetkych uhlov (a asi taktiez z etrafika.cz).
Skutocnost, kvoli ktorej som hlasoval za e-shop je, ze bohuzial, clovek ma zle skusenosti z obchodov. Dnesne obchody su vacsinou typu rychlo si vyber a vypadni...


s tym suhlasim - len bohuzial vo volbe na hlasovanie mi dalo len 3 ponuky :(
a ano je to problem v kamennom obchode - slaby vyber alebo neosobny pristup - ide mi o to , ze chcem si kupit "lepsie" fajky a zistit kto ake skusenosti ma
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Alfik » 20 zář. 2007, 09:45

Já myslím, že s prověřenými eShopy (tedy např. zmíněná etrafika) žádný důvod k obavám ve smyslu, jestli Ti pak nepřijde třeba zmetek, není.

Sám jsem si přes internet pořídil spoustu dýmek, a většinou to dopadlo úplně v pohodě.

Proč ale píšu to "většinou"? Protože jedno úskalí takový nákup dýmky přes internet přeci jen má:
Spousta dýmek (zejména, jde-li o freehandy) působí v reálu o dost jinak než na fotkách, často nebývá úplně jednoduché udělat si z fotky představu o skutečné velikosti fajfky, její "prostorovosti", případně i některých povrchových vlastnostech - subjektivní příjemnost na omak, atp....., a nákup z eShopu je tedy vždycky tak trochu sázka do loterie, jestli to, co nakonec přijde poštou se Ti bude ve skutečnosti líbit tolik, jako když jsi to viděl na obrázku. V kamenném obchodě tahle starost pochopitelně odpadá.
Já jsem se takhle seknul např. s jednou Krškovkou, a byl to docela drahý omyl.
Na druhou stranu, třeba Parksova klubovka ukázala zase (aspoň podle mně) pozitivní stránku tohohle efektu - v reálu je ještě o dost lepší, než na fotkách.

Takže nákup přes internet - proč ne, ovšem jen s vědomím zmíněného rizika, a ochotou ho přijmout.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod gotreg » 20 zář. 2007, 10:05

Přes internet jsem si několik kousků koupil a gotsajdank jsem se ani jednou nespáli.
Ale prostě nic se nevyrovná pocitu, kdy se člověk pohybuje po obchodě, bere dýmky do ruky, mazlí se s nimi, přesvědčuje se, že TO je ta pravá a za TU mě prostě rodina pochválí, obdivuje tady náústek, tama kresbu dřeva, slibuje si koupit tu další "jen jak to půjde", nechá si vše schválit prodavačem, plánuje tabák který tam dá a ... no prostě koná ty pravé mužské nakupovací orgie :-)
Samozřejmě to platí jen pro "dýmkař-friendly" obchody, bohužel trafiky typu Valmont mají hezký sortiment dýmek, ale málo pochopení pro obřad nákupu :-)
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod mihra » 20 zář. 2007, 10:10

Všechny své dýmky, s výjimkou těch, které jsem dostal, jsem koupil v dýmkařské speciálce z důvodů, které uvádí Alfík. Prostě, potřebuji je ohmatat, potěžkat, prohlédnout atd. Pouze poslední Stanwellku jsem si objednal v e-trafice, protože tento model dobře znám od kolegy, ve speciálce dlouho nebyl a z Dýmky-net vím, že Michal Hubacz žádné zmetky neprodává. A nebyl jsem zklamán, nákup u něho mohu doporučit.
Tou speciálkou myslím Království dýmek pana Hingara. Chodím tam jen když je přítomen pan Hingar osobně.
Naposledy upravil mihra dne 20 zář. 2007, 10:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 10:10

gotreg píše:Přes internet jsem si několik kousků koupil a gotsajdank jsem se ani jednou nespáli.
Ale prostě nic se nevyrovná pocitu, kdy se člověk pohybuje po obchodě, bere dýmky do ruky, mazlí se s nimi, přesvědčuje se, že TO je ta pravá a za TU mě prostě rodina pochválí, obdivuje tady náústek, tama kresbu dřeva, slibuje si koupit tu další "jen jak to půjde", nechá si vše schválit prodavačem, plánuje tabák který tam dá a ... no prostě koná ty pravé mužské nakupovací orgie :-)
Samozřejmě to platí jen pro "dýmkař-friendly" obchody, bohužel trafiky typu Valmont mají hezký sortiment dýmek, ale málo pochopení pro obřad nákupu :-)


no ved a u nas je toho uplne malo :( aspon co viem
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Tapinek » 20 zář. 2007, 10:11

:arrow: gotreg
No... V Kralovstvi dymek, neni-li tam sam pan Hingar ale ta zenstina, je to stejny... :?
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod gotreg » 20 zář. 2007, 10:14

Tapinek píše::arrow: gotreg
No... V Kralovstvi dymek, neni-li tam sam pan Hingar ale ta zenstina, je to stejny... :?


To máš pravdu, proto tam kupuju dýmky jen je-li tam pan Hingar :-)
ale nufňání nad dýmkami jest povoleno v Dlouhé a tolerováno v Baker Street :-)
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 20 zář. 2007, 10:42

Alfik píše:...Spousta dýmek (zejména, jde-li o freehandy) působí v reálu o dost jinak než na fotkách, často nebývá úplně jednoduché udělat si z fotky představu o skutečné velikosti fajfky, její "prostorovosti", případně i některých povrchových vlastnostech ...

Proti (osvědčeným) e-shopům mám rovněž tuto jedinou výhradu. Pokud jsou fotky kvalitní a u dýmky je přehledně položené měřítko, tak spousta obav odpadá.
Bohatě zásobený klasický obchod je ale samozřejmě lepší - bohužel jich není mnoho.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků