Cena dýmky pro začátečníka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Stan » 29 říj. 2007, 06:33

Tapinek píše:........... neni ho na prvni dymku skoda??? :?


Ciste muj subjektivni nazor.
Postupoval jsem asi jako vetsina z nas, tj. levna dymka a postupne nakupoval drazsi a kvalitnejsi. Dnes bych tuhle chybu uz nezopakoval! Vsem zacatecnikum bych doporucil, nemusi to byt snad napoprve Dunhill, ale kupte si poradnou, kvalitni a tudiz i drazsi dymku, prostudujte teorii a postupujte strizlive obezretne. Jsou i vyjimky a cest jim, ale vetsinou se od levne dymky clovek docka spise zklamani a nezridka pak obvinuje sebe, nemaje dostatek zkusenosti, aby situaci spravne posoudil.
Tak, a ted cekam, co se na me sesype. :lol:
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Tapinek » 29 říj. 2007, 06:53

S tou kvalitou souhlasim. ;-) Asi bych si nekupoval BPKacko za dve stovky. Ale taky ne faju za dvaapul litru. Kvalitni fajku poridis do tisicovky. Nema sice peknou kresbu a tak, ale na nauceni zakladnich dovednosti a navyku staci. To je alespon muj nazor. A takovejch lze u pana Hingara nalezt sirokej vyber s tim, ze on pri selekci pomuze a poradi. HOWGH. :lol:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 29 říj. 2007, 07:38

Tapinek píše:S tou kvalitou souhlasim. ;-) Asi bych si nekupoval BPKacko za dve stovky. Ale taky ne faju za dvaapul litru. Kvalitni fajku poridis do tisicovky. Nema sice peknou kresbu a tak, ale na nauceni zakladnich dovednosti a navyku staci. To je alespon muj nazor. A takovejch lze u pana Hingara nalezt sirokej vyber s tim, ze on pri selekci pomuze a poradi. HOWGH. :lol:


Taky to tak vidím
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kovářskej » 29 říj. 2007, 08:13

Můj osobní názor jest, že i laciná dýmka může být dobrá a na naučení se kuřáckým fíglům je určitě lepší než drahá.Obyčejné BPK za cca 400 kaček udělá dobrou službu ( a že mám BP-káček v této cenové relaci v oběhu několik) a bez problémů mi ještě slouží i jedna stará fajka za 120 Kčs koupená asi před 15 lety.A že jsem kdysi kouřil "jak dřevorubec" a drahá fajka by to asi odskákala.... :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Stan » 29 říj. 2007, 08:32

Ale jo. Muze bejt.
Ja jsem takovou zkusenost neudelal. Levnych dymek jsem mel nekolik a nebylo to dobry. Pak taky nechapu proc by mela byt levna fajfka lepsi na uceni se a proc by to drazsi mela odskakat? Spis mozna, ze je pak znicene dazsi dymky vic lito ? No to teda nevim?
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Stan » 29 říj. 2007, 09:46

Jo a jeste jedno jsem zapomnel.
Ta dymka je super. Mam taky jednoho Andersena a rozhodne nelituju. :)
Takze myslim, ze to proste byla dobra volba.
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Tapinek » 29 říj. 2007, 09:53

kovářskej píše:Můj osobní názor jest, že i laciná dýmka může být dobrá a na naučení se kuřáckým fíglům je určitě lepší než drahá.Obyčejné BPK za cca 400 kaček udělá dobrou službu ( a že mám BP-káček v této cenové relaci v oběhu několik) a bez problémů mi ještě slouží i jedna stará fajka za 120 Kčs koupená asi před 15 lety.A že jsem kdysi kouřil "jak dřevorubec" a drahá fajka by to asi odskákala.... :wink:

Mas pravdu, i BPKacko muze byt kvalitni. Otazkou vsak je, zda-li ses schopen onen kvalitni kus poznat od suntu, nemas-li zadny zkusenosti. :-/
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Stan » 29 říj. 2007, 10:08

Nemuzu se porad zbavit dojmu, ze jsme to nejak zakecali.
Takze proc je levna fajfka pro zacatecnika lepsi ?
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Tapinek » 29 říj. 2007, 10:14

Stan píše:Nemuzu se porad zbavit dojmu, ze jsme to nejak zakecali.
Takze proc je levna fajfka pro zacatecnika lepsi ?

V nicem. Jen ze zacatecnik dela urcite chyby (spatna manipulace s ohnem, prilis rychle koureni, ...). Tudiz se muze stat, ze dymku opali, propali, zamockuje... A to je skoda udelat dymce drahe, ne? O nic jinsiho nejde... 8)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 29 říj. 2007, 10:16

Stan píše:Nemuzu se porad zbavit dojmu, ze jsme to nejak zakecali.
Takze proc je levna fajfka pro zacatecnika lepsi ?

Začátečníkovi se často "povede" vlivem nezkušenosti dýmku napálit či jinak poškodit, což může u pěkného kousku docela mrzet. Toť vše.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod littlebull » 29 říj. 2007, 10:18

Tapinek píše:
Stan píše:Nemuzu se porad zbavit dojmu, ze jsme to nejak zakecali.
Takze proc je levna fajfka pro zacatecnika lepsi ?

V nicem. Jen ze zacatecnik dela urcite chyby (spatna manipulace s ohnem, prilis rychle koureni, ...). Tudiz se muze stat, ze dymku opali, propali, zamockuje... A to je skoda udelat dymce drahe, ne? O nic jinsiho nejde... 8)

Takhle se s tím dá souhlasit. Je škoda krásného dříví a hodiny ruční práce co tím přijde nazmar. Ale jinak je to samozřejmě jedno.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod ypres.bass » 29 říj. 2007, 10:24

no já jsem začínal s kouskem ANGELO za 390 a nedám na něj dopustit (teda kdyby náustek nechutnal jak guma)

btw. s tím opalováním - když se na dýmku člověk podívá z vrchu (poloha 12:00), tak já mám komplet celou sbírku ožehlou někde mezi 10:00-11:30

to jen tak oftopik
Naposledy upravil ypres.bass dne 29 říj. 2007, 10:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 36
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Stan » 29 říj. 2007, 10:25

To Littlebull - To beru, tohle mi dava smysl.
To Pistacik - Fajfka je to krasna, tak na ni davej pozor, nez si budes uplne jistej.
Naposledy upravil Stan dne 29 říj. 2007, 10:29, celkově upraveno 2
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Příspěvekod Milos Cerman » 29 říj. 2007, 10:43

Teda podle mýho názoru se může začátečník klidně učit s drahou dýmkou.
Riziko, že ji začátečník poničí, není zdaleka tak vysoký, s čím tady kamarádi strašíte. Propálení hlavičky není zdaleka tak častý, a opálení vršku jakbysmet.
Nejčastější poškození je poničení náustku, a to je velmi snadno opravitelný.
Naopak, k dražší dýmce se i začátečník chová daleko odpověněji, nežli k laciný. Pečlivěji čistí, a hlídá teplotu hlavičky (tím brání propálení). A to není vůbec na škodu.
Největší riziko tkví v tom, že dýmka začátečníka "neosloví", a drahá dýmka skončí v zaprášený škatuli mezi krámama.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Tapinek » 29 říj. 2007, 11:02

No ja nevim... Chovam se ke vsem svym fajkam stejne opatrne a peclive. A me osobne by vic stresovalo, ze mohu poskodit drahej kousek. Prece jenom, kdyz uz ziskas nejaky navyky, tak uz je to o neco lepsi... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


cron